Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

KTSO: “Aşılama süreci hızlı bir şekilde tamamlanmalıdır”

KTSO: “Aşılama süreci hızlı bir şekilde tamamlanmalıdır”

Kıbrıs Türk Sanayi Odası, ” Bizlere düşen, sağlık alanında elde edilen başarının ekonomik hayata da yansıyabilmesi için aşılama programına taviz vermeden devam ederek, toplumumuzun ivedilikle aşılanmasını sağlamaktır.” ifadelerini kullandı

Açıklama şöyle:

COVıD-19 ile mücadele kapsamında Türkiye Cumhuriyeti’nden bu hafta içerisinde 100 bin Sinovac aşısının ülkemize gelecek olmasından büyük memnuniyet duymaktayız.

Bu aşılarla birlikte, KKTC nüfusunun aşılanması sürecinde önemli bir mesafe kat edilecek ve 20 yaş üstü bireylerin önemli bir bölümünün aşılanması sağlanacaktır. KTSO olarak, tüm halkımızı en kısa sürede aşı olmak konusunda teşvik ederken, aşılanmanın daha hızlı yapılabilmesi ve aşılama konusunda yığılmaların engellenmesine yönelik Sağlık Bakanlığının aşı merkezleri sayısının artırılması kararını destekliyoruz.

Giriş kapılarında geçişlerin daha da kolaylaştırılması, turizm sektöründe açılımların genişletilmesi ve yükseköğrenim sektöründe yüz yüze eğitimin etkin bir şekilde uygulanması için KKTC’de 20 yaş üzerindeki tüm bireylerin aşılanmasını sağlamalıyız. Ancak bu şekilde ekonomimizi yeniden canlandırabiliriz.

Pandeminin en başından beri yanımızda olan anavatan Türkiye’mizin bugüne kadar sağlık altyapımızın geliştirilmesi için verdiği destekler ve sağladığı aşılar neticesinde salgının sağlık boyutundaki etkilerinin minimize edilmesi ve can kaybının azaltılması mümkün olabilmiştir. Bizlere düşen, sağlık alanında elde edilen başarının ekonomik hayata da yansıyabilmesi için aşılama programına taviz vermeden devam ederek, toplumumuzun ivedilikle aşılanmasını sağlamaktır.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ