Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Koronavirüs pahalı yatların Güney Kıbrıs’a gelmesine neden oldu

Koronavirüs pahalı yatların Güney Kıbrıs’a gelmesine neden oldu

Dünyanın en büyük, en lüks ve en pahalı yatlarından olan bazı yatların, bugünlerde Güney Kıbrıs’a geldiği belirtildi.

Fileleftheros gazetesi “Korona Süper-Yatı Kıbrıs’a Getirdi” başlıklı haberinde dünyanın en büyük, en lüks ve en pahalı yatlarından olan yatların, koronavirüs ve bunun yarattığı seyahat zorlukları nedeniyle, bugünlerde Güney Kıbrıs’a geldiğini yazdı.

Gazete, Rus votka kralı olarak bilinen aynı zamanda “Stolichnaya” markası sahibi Yuri Shefler’e ait değeri 300 milyon Euro olan “Serana” isimli süper yatın geçtiğimiz Perşembe günü Güney Kıbrıs’a geldiğini belirtti.

Söz konusu yatın, daha önce ise Suudi Arabistan Prensi Bin Selman’a ait olduğunu ve dünyadaki en büyük 10 yattan biri olduğunu belirten gazete “Silver Fast” isimli ikinci süper yatın ise dün geldiğini yazdı.

Habere göre, söz konusu yatlarda sadece mürettebat bulunurken bu yatlara özel güvenlik gemileri de eşlik ediyor.

Alınan tedbirler kapsamında gemilerden hiş kimsenin inmesine izin verilmediğini anımsatan gazete yatların ikmal için geldiğini de yazdı.

Gazete, aynı haberinin içerisinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 55 metrelik “Olympia” isimli yatının da, Sochi’ye gitmek üzere ikmal yaptığı Larnaka Limanı’nda özel bir platformda bulunduğunu belirtti.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ