Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Koçkar: “İhaleden çekiliyoruz”

Koçkar: “İhaleden çekiliyoruz”

Türkiye’deki ANEXTOUR (ATG) Group Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Koçkar, Kıbrıs’taki Lapta marina ve turistlik tesis projerinden çekildiklerini açıkladı.

Beraberindeki heyetle birlikte, özel uçakla geldiği ülkemize karantinasız giriş yapmasına izin verildiği için siyasi krize neden olan Anex Tour Direktörü Neşet Koçkar, yazılı açıklama yaparak, marina ihalesinden çekilme kararı aldığını duyurdu. KKTC halkından özür dileyen Koçkar, yaşananlardan büyük üzüntü duyduğunu da ifade etti.

İşte Neşet Koçkar’ın açıklaması;

KKTC KAMUOYUNA DUYURU,

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti basınında ve sosyal medya dahil sair yayın
organlarında dün 14 Haziran 2020 tarihinden başlayarak şahsımın ve şirketimizin adının da geçtiği çeşitli iddialara ilişkin bu açıklamayı yapma zarureti doğmuştur;
KKTC’ye yaptığımız bir iş seyahatinin sonucunda başta Turizm ve Çevre Bakanı Sn. Ünal Üstel olmak üzere, yardımcı olmaya çalışan diğer tüm yetkililer hakkında bir karalama ve linç kampanyası başlatılmış olduğunu görmüş bulunuyoruz.
Bu işlerin ileriye götürülüp, daha fazla bir siyasi bir malzeme olarak kulanılmasına katkı sağlamamak için Lapta Belediye’sinin açmış olduğu ihaleden ‘Lapta Belediyesi Liman ve Turistik Tesisler Yap İşler Devret İşi’ çekiliyoruz, Hiç istemeyerek ve elimizide olmadan yaşanan bu olaylardan dolayı KKTC Halkından ÖZÜR diliyoruz.
Konu, tüm şirket camiamızı ve şahsımı derinden üzmüştür, ayrıca bunun kamuoyu ile paylaşılma ihtiyacı doğmuştur.

Neşet Koçkar, CEO
ATG Group (ANEXTOUR)

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ