Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

KKTC’ye yasa dışı yolla giriş yaptı

KKTC’ye yasa dışı yolla giriş yaptı
  • KKTC
  • 14 Kasım 2021

Ülkemize yasa dışı olarak giriş yapan zanlı Ammar Hassan El-Ali mahkeme huzuruna çıkarıldı.
Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Damla Solak, olguları aktardı. Polis, 13.11.2021 tarihinde saat 13.00 raddelerinde Lefkoşa’da Polis Genel Müdürlüğü binası önünde şüpheli vaziyette bulunan Suriye uyruklu Ammar Hassan El-Ali’den (E-21-İşsiz) yapılan soruşturmada, 11.11.2021 tarihinde saat 21.00 raddelerinde Girne’de onaylanmamış bir liman olan ve henüz tespit edilemeyen bir yerden KKTC’ye yasa dışı giriş yaptığının öğrenildiğini belirtti. Polis, ayni gün mesele ile ilgili olarak zanlı Ammar Hassan El-Ali’nin Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını belirtti. Polis, aynı gün mesele ile ilgili olarak zanlının gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini söyledi. Polis, zanlının gönüllü ifadesinde KKTC’ye Mersi’nden bir yat ile 11 kişi ile birlikte geldiğini söylediğini ve zanlının vermiş olduğu gönüllü ifadenin teyit ve tekzibinin yapılması
Gerektiğini anlattı. Polis, meselenin tahkikatının yeni başladığını söyleyerek, aranmakta olan şahıslar da olduğunu belirtip, bu aşamada tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Hazal Hacımulla, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ