KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?

11 Temmuz 2024 tarihinde yaşanan olaylar Polis Basın Bülteninde:

 

ANİ VE GAYRİ TABİİ ÖLÜM (GELİŞME)

10.07.2024 tarihinde, Gazimağusa’da denize girdikten sonra deniz içerisinde hareketsiz olarak bulunup kıyıya çıkarılarak, sağlık ekipleri tarafından yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitiren Gazimağusa’da sakin MUSTAPHA UBA MUHAMMAD (E-23)’nın  yapılan otopsisinde, ölüm sebebinin “suda boğulma asfiksi” sonucu olduğu tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir

 

SAHTELENMİŞ RESMİ EVRAĞI TEDAVÜLE SÜRME

10.07.2024 tarihinde, saat 10:30 sıralarında, Ercan Havalimanı’nda, ülkeye giriş yapan Ö.K.(K-19)’nin, 2 kedisini ülkeye getirebilmek maksadıyla, tasarrufunda bulundurduğu daha önceden sahte olarak düzenlenmiş 2 adet kuduz titrasyon belgesini, görevli memura ibraz etmek suretiyle tedavüle sürdüğü tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

 

MÜSTAHDEM TARAFINDAN HIRSIZLIK

12 Haziran – 06 Temmuz 2024 tarihleri arasında, Gazimağusa’da faaliyet gösteren bir beton üretim şirketinde meydanan gelen müstahdem tarafından hırsızlık meselesi ile ilgili olarak yürütülen ileri soruşturma kapsamında, meselede zanlı olarak görülen ve aranmakta olan M.K.(E-46) ve mesele ile bağlantısı olduğu tespit edilen F.G.(E-36) Gazimağusa’da tespit edilerek tutklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

 

VAHİM ZARAR, KASTİ HASAR, CİDDİ DARP, POLİSİ DARP GÖREVİNDEN MEN, KORKUTMAK AMACIYLA SİLAH TAŞIMAK, KANUNSUZ BIÇAK TAŞIMAK VE RAHATSIZLIK

10.07.2024 tarihinde, saat 17:00 sıralarında, Lefkoşa’da Küre Sokak’ta bulunan bir apartmanın merdiven boşluğunda, U.M.M.(E-25), kendisine apartmanı terk etmesini söylediği gerekçesiyle, apartman sakini V.K.(E-45)’ye ait ikametgahın kapısını tekmeleyerek bağırıp çağırmak suretiyle rahatsızlık yaptıktan sonra, U.M.M. kanunsuz olarak tasarrufunda bulundurduğu bıçak ve satır ile ikametgahından dışarıya çıkan V.K.’nin üzerine doğru yürüyüp V.K.’nin sağ koluna elindeki satır ile vurmuş ve sağ ayağının baş parmağına da basıp ciddi şekilde darp etmiştir.

Akabinde U.M.M., olay yerine gelerek kendisini tutuklamaya çalışan görevli polisleri iterek darp edip görevinden men ettiği sırada, aldığı darbeden dolayı bir polis mensubunun sağ kolunun kırılmasına sebep olmuştur. U.M.M. tutuklanmış olup, polis merkezine sevk edilmek üzere yerleştirildiği polis aracını da kasten hasara uğratmıştır.

Olay sonucu yaralanan V.K. ve polis mensubu, kaldırıldıkları Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavilerinin ardından taburcu olmuşlardır. Soruşturma devam etmektedir.

 

 

 

 

BULARAK HIRSIZLIK

04.07.2024 tarihinde Güzelyurt’ta İsmet Paşa Mahallesi’nde, bir şahsa ait olup duvar üzerine bırakılan çanta ve içerisinde muhafaza edilen para cüzdanı ile birlikte 4000 TL nakit para, cep telefonu, araç kontak anahtarı ve banka kartları çalınmıştır.

Olay Polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen ileri soruşturmada, meselede zanlı olarak görülen R.O.S.W.(E-57) tespit edilerek tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

 

GÜMRÜKSÜZ MAL TASARRUFU

  1. 10.07.2024 tarihinde, saat 14:00 sıralarında, Gönyeli’de, Lefkoşa Polis Müdürlüğüne bağlı CÖŞ Ekipleri tarafından devriye yapıldığı sırada, şüpheli olarak görülen yaya G.İ.(E-19)’nin üzerinde yapılan aramada, tasarrufunda gümrüğe beyan edilmemiş toplam 40 adet elektronik sigara tespit edilerek emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

 

  1. 10.07.2024 tarihinde, saat 22:00 sıralarında, Demirhan’da, Lefkoşa Polis Müdürlüğüne bağlı CÖŞ Ekipleri tarafından devriye yapıldığı sırada, bir süpermarketin araç park yerinde park halinde bulunan bir araç içerisinde şüpheli olarak görülen A.G.(E-30)’nin kullanımındaki araçta yapılan aramada, tasarrufunda gümrüğe beyan edilmemiş toplam 118 adet elektronik sigara tespit edilerek emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

 

İŞ KAZASI

10.07.2024 tarihinde, saat 12:30 sıralarında, Girne’de yapımı devam etmekte olan bir inşaat içerisinde çalışan MD Nur Nobı RIPON (E-27), merdiven üzerinde yukarıya alçıpan çıkardığı sırada, dengesini kaybederek yaklaşık 10 metre yükseklikten zemine düşmesi sonucu yaralanmıştır. Adı edilen kaldırıldığı Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi’nde, Ortopedi Servisinde müşahede altına alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

 

KKTC’DE İKAMET İZİNSİZ İKAMET ETMEK

10.07.2024 tarihinde, ülke genelinde Polis Ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetim ve kontroller sonucunda, ülkede yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen toplam 5 kişi tutuklanarak aleyhlerinde yasal işlem başlatılmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

 

ÜLKE GENELİNDEKİ TRAFİK DENETİMLERİNDE 499 SÜRÜCÜ RAPOR EDİLDİ

11.07.2024 tarihinde, ülke genelinde Trafik Ekipleri tarafından gerçekleştirilen trafik denetimleri sonucu; toplam 2,421 araç sürücüsü kontrol edilmiş olup, çeşitli trafik suçlarından dolayı toplam 499 araç sürücüsü rapor edilerek aleyhlerinde yasal işlem başlatılırken, 57 araç ise trafikten men edilmiştir.

 

Rapor Edilen Trafik Suçları İse;

208’i yasal hız sınırı üzerinde süratli araç kullanmak,

11’i alkollü içki tesiri altında araç kullanmak,

4’ü sürüş ehliyetsiz ve sigorta kapsamaksızın araç kullanmak,

50’si sürüş esnasında cep telefonu kullanmak,

30’u emniyet kemeri takmadan araç kullanmak,

38’i seyrüsefer ruhsatsız araç kullanmak,

5’i sigortasız araç kullanmak ve

150’si diğer trafik suçlarından oluşmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ