KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?

4 Temmuz 2024 tarihinde yayınlanan Polis Basın Bülteni’nde yaşanan olaylar:

AĞIR YARALAMA(GELİŞME)

30.06.2024 tarihinde, Girne’de bir apartman dairesi içerisinde meydana gelen ağır yaralama olayı ile ilgili olarak yürütülen ileri soruşturma kapsamında, meselede zanlı olarak görülen  A.E.(E-18) tespit edilerek tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

 

BAŞKASININ KİMLİĞİNE BÜRÜNMEK VE SAHTE DAVRANIŞLA KAYIT TEMİN ETMEK

04.07.2024 tarihinde, saat 01:00 sıralarında, Girne’de Semih Sancar Caddesi üzerinde, Girne Polis Müdürlüğüne bağlı Trafik Ekipleri tarafından yapılan trafik kontrolü esnasında, kontrol maksatlı durdurulan araç sürücüsü Ö.D.(E-43), alkollü içki tesiri altında araç kullanmak suçundan rapor edileceği sırada, başka bir şahsın sürüş ehliyetini polise ibraz edip başkasının kimliğine büründüğü ve başka bir şahıs adına trafik cezası yazılmasını sağlayarak sahte davranışla kayıt temin ettiği tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

 

KKTC’DE İKAMET İZİNSİZ İKAMET ETMEK

03.07.2024 tarihinde, ülke genelinde Polis Ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetim ve kontroller sonucunda, ülkede yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen toplam 3 kişi tutuklanarak aleyhlerinde yasal işlem başlatılmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

 

YANGIN

03.07.2024 tarihinde, saat 16:00 sıralarında, Vadili’de Ağıllar bölgesinde bulunan koruluk arazi içerisinde meydana gelen yangın sonucu, yaklaşık 150 dönümlük alan içerisindeki maki bitki örtüsü, kuru otlar ve çöpler ile muhtelif sayıda kızıl çam, selvi, akasya ve çam ağaçları yanarak zarar görmüştür. Yangın İtfaiye Ekipleri ve bölge halkı tarafından söndürülmüş olup, soruşturma devam etmektedir.

 

TRAFİK KAZASI

03.07.2024 tarihinde, saat 08:30 sıralarında, Girne’de Mustafa Çağatay Caddesi üzerinde, Özüm YÜKSEL(K-45) yönetimindeki NB 808 plakalı araç ile doğu istikametine doğru seyrettiği sırada, dikkatsizliği sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek yolun sol kısmında bulunan kaldırım taşlarına çarptıktan sonra savrularak selvi ağacına da çarpıp durmuştur. Kaza sonucu yaralanan araç sürücüsü Özüm YÜKSEL, kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde, göğüs kemiğinde kırık teşhisi nedeniyle Göğüs Cerrahisi servisinde müşahede altına alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ