KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?

26 Haziran 2024 tarihinde  Polis Basın Bülteninde yaşanan olaylar:

ANİ  VE GAYRİ TABİİ ÖLÜM (GELİŞME)

23.06.2024 tarihinde, saat 20:30 sıralarında, Bafra’da kalmakta olduğu ikametgah içerisinde aniden rahatsızlanarak yaşamını yitiren Mehmet GÜNGÖRDÜ (E-43)’nün yapılan otopsisinde, ölüm sebebinin “aterosklerotik kalp hastalığı, kronik obstruktif, akciğer hastalığı, yeni geçirilmiş miyokard infarktüsü” sonucu olduğu tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

 

KANUNSUZ UYUŞTURUCU VE PATLAYICI MADDE TASARRUFU

25.06.2024 tarihinde, Lefkoşa’da, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucu; M.E.(E-37)’nin tasarrufunda yaklaşık 5 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alınmıştır.

Yürütülen ileri soruşturmada bahse konu şahıs (M.E.) ile A.Ö.(E-37)’nün birlikte kaldıkları ikametgahta yapılan aramada yaklaşık 5 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve olayla bağlantısı olduğu tespit edilen  R.Y.(E-27)’nin tasarrufunda ise yaklaşık 16 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, 82 adet 7.65 mm çapında canlı mermi ve bir adet hassas terazi bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

 

MÜSTAHDEM TARAFINDAN HIRSIZLIK

2021 yılı Ağustos ayı ile 2024 yılı Haziran ayları arasında, Gazimağusa’da faaliyet gösteren bir iş yerinde çalışan M.E.(K-55), şirket adında tahsil etmiş olduğu toplam 273,400 TL parayı şirket hesabına yatırmayıp tasarrufuna geçirmek suretiyle çaldığı tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

 

EMANETÇİ TARAFINDAN HIRSIZLIK

06-10.06.2024 tarihleri arasında, İskele’de, S.I.B.R. (E-32) ve S.F. (E-32)’nin Bangladeş’te bulunan ailelerine göndermek için yedi kişiden emaneten almış oldukları toplam 199,536.00 TL parayı, söz konusu şahısların ailelerine göndermeyip tasarruflarına geçirmek suretiyle çaldıkları tespit edilmiştir. Olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen ileri soruşturmada S.I.B.R. tutuklanmış olup, S.F. ise aranmaktadır. Soruşturma devam etmektedir.

 

GÜMRÜKSÜZ MAL TASARRUFU

25.06.2024 tarihinde, saat 07:00 sıralarında, Dörtyol’da Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şube Amirliği Ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucu   S.İ.Y.(E-34)’nın kullanımındaki araçta yapılan aramada gümrüğe beyan edilmemiş 460 kg dana eti bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

 

KKTC’DE İKAMET İZİNSİZ İKAMET ETMEK

25.06.2024 tarihinde, ülke genelinde Polis Ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetim ve kontroller sonucunda, ülkede yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen toplam 3 kişi tutuklanarak aleyhlerinde yasal işlem başlatılmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

 

KAVGA, SARHOŞLUK VE RAHATSIZLIK

26.06.2024 tarihinde, saat 01.30 sıralarında, Yeniboğaziçi’nde Z.A.(E-40), 168 mlgr alkollü içki tesiri altında bulunduğu sırada, 227 mlgr alkollü içki tesiri altında bulunan A.V.(E-31) ile aralarında çıkan tartışma sonucu birbirlerinin vücutlarına gelişigüzel vurmak ve yüksek sesle bağırıp çağırarak rahatsızlık yapmışlardır. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

 

İZİNSİZ DEDEKTÖR İTHALİ VE TASARRUFU

25.06.2024 tarihinde, saat 12:00 sıralarında, Yenierenköy’de A.C.E.(E-44)’ye ait  Karpaz Gate Marina’da  bulunan teknesi  içerisinde polis tarafından yapılan aramda neticesinde,  KKTC’ye ithali yasak olan eski eser aramada kullanılan bir adet dedektör bulanarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs ve mesele ile bağlantısı olduğu tespit edilen  C.G.(E-54) ve V.A.(E-32) tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

 

DEFİNE ARAMAK İÇİN KAZI YAPMAK VE İZİNSİZ DEDEKTÖR KULLANMAK

24.06.2024 tarihinde, saat 19:00 sıralarında,  Girne’de ormanlık arazi içerisinde, S.Ç. (E-30), A.C.E.(E-44) ve V.A.(E-32) kanunsuz olarak tasarruflarında bulundurdukları dedektör ile, izinsiz olarak define arayıp kazı yaptıkları tespit edilmiştir. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

 

KAYIP ŞAHIS

26.06.2024 tarihinde polise verilen bilgide, Türkiye’den KKTC’ye turist olarak gelen Songül TEKİNALP (K-19) isimli şahsın,  22.06.2024 tarihinden beridir kayıp olduğu ve kendisinden  haber alınmadığı bildirilmiştir. Bahse konu şahıs aranmakta olup, soruşturma devam etmektedir.

 

İŞ KAZASI

25.06.2024 tarihinde, saat 08:00 sıralarında, Gemikonağı’nda yapımı devam etmekte olan bir apartman inşaatında iskele üzerinde çalışmakta olan Mahmut AKALAN (E-50), sıva işi yaptığı  sırada dengesini kaybedip beş metre yükseklikten düşerek yaralanmıştır. Mahmut AKALAN kaldırıldığı, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesinde sağ kolunda kırık teşhisi ile yapılan tedavisinin ardından taburcu edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

 

ARAÇ YANGINI

25.06.2024 tarihinde, saat 18:20 sıralarında, Dörtyol – Alaniçi Anayolunun birinci kilometresinde,   Mehmet Behçet AKSOY yönetimindeki KT 380 plakalı seyir halinde bulunan araçta  muhtemelen motor bölümündeki elektrik aksamlarının kısa devre yapması sonucu meydana gelen yangın neticesinde araç tamamen yanarak hasara uğramıştır. Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürülmüş olup, soruşturma devam etmektedir.

 

TRAFİK KAZASI

26.06.2024 tarihinde, saat 11.00 sıralarında, Girne’de Bedrettin Demirel Caddesi üzerinde, Serkan KORKUT (E-30), yönetimindeki PM 312 plakalı salon araç ile doğu istikametine doğru seyrettiği sırada dikkatsizliği sonucu bordür taşlarına çarpmıştır. Çarpmanın etkisi ile savrulan PM 312 plakalı araç o esnada tarafında kırmızı ışık yandığı için bekleyen Fevzi KAVAZ (E-27) yönetimindeki HB 800 plakalı araca çarpıp tavanı üzerine devrilmiştir. Çarpmanın etkisi ile ileri savrulan HB 800 plakalı araç ise yine tarafında kırmızı ışık yandığı için önünde bekleyen Celal DOĞAN (E-25) yönetimindeki SJ 580 plakalı kamyon araca çarpmıştır. Kazada yaralanan olmadı. Soruşturma devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ