KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?

25 Haziran 2024 Polis Basın Subaylığı tarafından yayınlana bültende yaşanan olaylar:

 

ANİ VE GAYRİ TABİİ ÖLÜM(GELİŞME)
23.06.2024 tarihinde, Gazimağusa’da bir plajda, denizde yüzüp dışarıya çıktıktan sonra aniden rahatsızlanarak yaşamını yitiren Kürşat EROĞLU (E-51)’nun yapılan otopsisinde, ölüm sebebinin “kalp hastalığı ve kalp krizi” sonucu olduğu tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE TASARRUFU
1. 24.06.2024 tarihinde, saat 14:00 sıralarında, Gazimağusa’da, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından D.Y.(E-22)’nin kalmakta olduğu ikametgahta yapılan aramada, tasarrufunda yaklaşık 1 gram ağırlığında toz şeklinde MDMA türü ile yaklaşık 1 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeler ve içerisinde hintkeneviri türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan bir adet öğütücü tespit edilerek emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

2. 24.06.2024 tarihinde, saat 18:30 sıralarında, Lefkoşa’da, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı CÖŞ Ekipleri tarafından devriye yapıldığı sırada, kullanımındaki araç ile şüpheli olarak görülen araç sürücüsü M.B.(E-24), durdurulup kontrol edilmek istendiği esnada, tasarrufunda bulundurduğu paketi aracından dışarıya atmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, araçtan dışarıya atılan pakette yapılan kontrolde ise, yaklaşık 10 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve uyuşturucu madde içerdiğine inanılan 6 adet tam, 2 adet de yarım hap tespit edilerek emare olarak alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

3. 24.06.2024 tarihinde, saat 14:00 sıralarında, İskele’de, İskele Polis Müdürlüğüne bağlı CÖŞ Ekipleri tarafından E.R.(E-23)’nin kalmakta olduğu ikametgahta yapılan aramada, yaklaşık 10 gram ağırlığında kurutulmuş hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan bitki yaprakları ile ikametgahın arka bahçesinde toprağa ekili şekilde, muhtelif boylarda toplam 54 kök hintkeneviri türü bitki ve bitkilerin bakımında kullanılan malzemeler tespit edilerek emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

SAHTEKARLIKLA PARA TEMİNİ VE POLİS OLMADIĞI HALDE KENDİSİNİ POLİS OLARAK TANITMAK
24.06.2024 tarihinde, saat 18:00 sıralarında, Gönyeli’de faliyet gösteren bir döviz bürosuna müşteri olarak giden E.K.(E-33), işyerinde kasiyer olarak çalışan bir şahıstan 1.000 Stg nakit para isteyip karşılığı olan parayı arabadan alıp getireceğini söyledikten sonra, 1.000 Stg nakit parayı alıp karşılığını getirmeden konu işyerden ayrıldığı ve yine söz konusu işyeri önünde bulunan bir şahsa, kendisini Polis olarak tanıtıp konu şahıstan 1.000 ABD doları nakit parayı da sahtekarlıkla temin ettiği tespit edilmiştir. Olay Polisin bilgisine gelmesi üzerine bahse konu şahıs tespit edilerek tutuklanmıştır.
Yürütülen ileri soruşturma kapsamında, bahse konu şahsın benzer yöntemlerle 19-22 Haziran 2024 tarihleri arasında, Gazimağusa’da ve Girne’de iki ayrı şahıstan toplam 18,799.20 TL, 5000 Stg ve 90 Euro nakit paraları da sahtekarlıkla temin ettiği tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

KKTC’DE İKAMET İZİNSİZ İKAMET ETMEK
24.06.2024 tarihinde, ülke genelinde Polis Ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetim ve kontroller sonucunda, ülkede yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen toplam 6 kişi tutuklanarak aleyhlerinde yasal işlem başlatılmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ