KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?

18 Haziran 2024 tarihinde yayınlanan Polis Basın Bülteni’nde yaşanan olaylar:

ANİ VE GAYRİ TABİİ ÖLÜM (GELİŞME)
14.06.2024 tarihinde, Lapta’da kalmakta olduğu ikametgahta ölü olarak bulunan Aaron WOODE (E-36),
16.04.2024 tarihinde, Lapta’da kalmakta olduğu ikametgah içerisinde aniden rahatsızlanarak kaldırıldığı Girne Dr. Akçiçek Hastanesi’nde yaşamını yitiren Mehmet Gökan AKSAN (E-46) ve
16.06.2024 tarihinde, Esentepe’de kalmakta olduğu ikametgah içerisinde yaşamını yitiren Carol İsabella WILLIAMSON (K-64)’un yapılan otopsilerinde; ölüm sebeplerinin tespiti için kan ve doku örnekleri alınmıştır.
Her üç şahsın kesin ölüm sebepleri, yapılacak tetkiklerin ardından belli olacaktır. Soruşturma devam etmektedir.

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE TASARRUFU
18.06.2024 tarihinde, saat 01.45 sıralarında, Girne’de, Uğur Mumcu Bulvarı üzerinde Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri tarafından yapılan trafik denetimi sırasında kontrol amaçlı durdurulan bir aracın sürücüsü A.M.A.M.(E-21)’nin şüpheli hareketleri nedeniyle üzerinde yapılan aramada yaklaşık bir gr ağırlığında uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alınmıştır.
Bahse konu şahıs ve mesele ile bağlantısı olduğuna inanılan aynı araçta yolcu olarak bulunan M.A.İ.M.(E-21), A.E.H.E. (E-19) ve A.E.Y.A.A.(E-25) tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

EV AÇMA VE HIRSIZLIK
17.06.2024 tarihinde, Safaköy’de bir şahsa ait ikametgahın balkon kapısı açılarak içeriye girilmiş ve içerisinden toplam 6,000 Stg nakit para çalınmıştır.
Olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen ileri soruşturmada meselede zanlı olarak görülen Q.L.(E-43) tespit edilerek tutuklanmış ve söz konusu şahsın yapılan muhaceret kontörlünde de ülkede yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilmiştir.
Yürütülen soruşturmada bahse konu şahsın, 14.06.2024 tarihinde de yine Safaköy’de başka bir şahsa ait ikametgaha girerek , ikametgah içerisinden 34.290 TL ve 360 Stg nakit paralar ile altı ayrı kişiye ait pasaportları da çaldığı tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

KKTC’DE İKAMET İZİNSİZ İKAMET ETMEK
17.06.2024 tarihinde, ülke genelinde Polis Ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetim ve kontroller sonucunda, ülkede yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen toplam 2 kişi tutuklanarak aleyhlerinde yasal işlem başlatılmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

 

 

KAYIP ŞAHIS (GELİŞME)
15.06.2024 tarihinden beridir kayıp olduğu bildirilen Gazimağusa’da sakin Fariha QURAİSHİ (K-22) bulunmuştur. Soruşturma devam etmektedir.

YANGIN
17.06.2024 tarihinde, saat 07.00 sıralarında, Lefkoşa’da Mehmet Akif Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Dede Döner isimli iş yeri içerisinde faal durumda bırakılan fritöz içerisindeki yağın aşırı ısıdan dolayı alevlenmesi sonucu yangın meydan geldi. Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürülmüş olup, çıkan yangın sonucu söz konusu fritöz kullanılmaz hale gelirken, çıkan dumandan dolayı iş yeri duvarları islenerek zarar görmüştür. Soruşturma devam etmektedir.

TRAFİK KAZASI
1. 17.06.2024 tarihinde, saat 14:15 sıralarında, Eski İskele Anayolu 3-4 kilometreleri arasında,   Tugay TÜKENMEZ (E-48), 286 mlgr alkollü içki tesiri altında, yönetimindeki PN 978 plakalı  araç ile Unimar Çemberi istikametinden Granel Çemberi istikametine doğru seyrettiği sırada Long Beach Medikal Sağlık Merkezi kavşağına geldiğinde dikkatsizliği neticesinde, önünde ayni istikamette seyredip sağa dönüşe geçmek için durup bekleyen Danil RACHEVSKII (E-28) yönetimindeki VH 058 plakalı salon aracın arka kısmına çarpmıştır. Kaza sonucu yaralanan olmadı. Yürütülen soruşturma kapsamında alkollü içki tesiri altında araç kullanıp kaza yapan PN 978 plakalı araç sürücüsü Tugay TÜKENMEZ tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

2. 17.06.2024 tarihinde, saat 18:50 sıralarında, Ercan – İskele Anayolu 31-32 kilometreleri arasında, Sajip MIAH (E-28), 98 mlgr alkollü içki tesiri altında, yönetimindeki GD 758 plakalı salon araç ile İskele istikametine doğru seyrettiği sırada Boğaziçi kavşağına geldiğinde dikkatsizliği neticesinde direksiyon hakimiyetini kaybederek gidişine göre yolun solundan çıkarak yol dışında bulunan ağaca çarpmıştır. Çarpmaya müteakip kontrolsüz  bir şekilde savrulan GD 758 plakalı araç toprak sete  çarpıp durmuştur. Kaza sonucu yaralanan olmadı. Soruşturma devam etmektedir.

ÜLKE GENELİNDEKİ TRAFİK DENETİMLERİNDE 173 SÜRÜCÜ RAPOR EDİLDİ
17.06.2024 tarihinde, ülke genelinde trafik ekipleri tarafından gerçekleştirilen trafik denetimleri sonucu; toplam 1,762 araç sürücüsü kontrol edilmiş olup, çeşitli trafik suçlarından dolayı toplam 173 araç sürücüsü rapor edilerek aleyhlerinde yasal işlem başlatılırken, 3 sürücü tutuklanırken ve 31 araç ise trafikten men edilmiştir.
Ayrıca Girne’de trafik ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimler sırasında bir araç sürücüsünün üzerinde yapılan aramada yaklaşık bir gr ağırlığında uyuşturucu madde ele geçirilmiş ve olayla ilgili dört kişi tutuklanmıştır.

Rapor Edilen Trafik Suçları İse;
86’sı yasal hız sınırı üzerinde süratli araç kullanmak,
24’ü alkollü içki tesiri altında araç kullanmak,
2’si sürüş ehliyetsiz ve sigorta kapsamaksızın araç kullanmak,
7’si sürüş esnasında cep telefonu kullanmak,
12’si emniyet kemeri takmadan araç kullanmak,
2’si sigortasız araç kullanmak
6’sı seyrisefer ruhsatsız araç kullanmak ve
34’ü diğer trafik suçlarından oluşmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ