KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?

14 Haziran 2024 tarihinde yayınlana Polis Basın Bülteni’nden yaşanan olaylar:

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE TASARRUFU
1. 13.06.2024 tarihinde, saat 19:00 sıralarında, Girne’de, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucu, H.M.(E-35)’nin tasarrufunda yaklaşık 7 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi tespit edilerek emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

2. 13.06.2024 tarihinde, saat 22:00 sıralarında, Girne’de, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı CÖŞ Ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucu, M.G.(E-36)’nin kullanımındaki araçta ve kalmakta olduğu ikametgahta yapılan aramalarda, yaklaşık 10 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi tespit edilerek emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

SAHTEKARLIKLA PARA TEMİNİ VE UYDURMA BÜYÜCÜLÜK YAPMAK
Eylül 2023 – 02.01.2024 tarihleri arasında, Göçmenköy’de kalmakta olduğu ikametgah içerisinde, S.T.G.(K-43)’nin, 500 TL karşılığında bir şahsa fal açıp üzerindeki büyüyü bozacağı yönünde vaatte bulunarak, söz konusu şahıstan sahtekarlıkla 130,300 TL ve 1,000 Euro para temin ettiği tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

MEKAN KAPATMA SAATİNE UYMAMAK
14.06.2024 tarihinde, saat 03:15 sıralarında, Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir markette Polis Ekipleri tarafından yapılan kontrolde, işletme kapatma saatine uyulmayarak marketin halen faaliyette olduğu tespit edilmiştir. Bahse konu market işletmecisi aleyhinde yasal işlem başlatılmış olup, soruşturma devam etmektedir.

YETKİLİ MAKAMDAN İZİNSİZ ALKOLLÜ İÇKİ TASARRUF ETMEK VE SATMAK
13.06.2024 tarihinde, saat 22:00 sıralarında, Gelincik’te faaliyet gösteren bir kahvehanede Polis Ekipleri tarafından yapılan kontrolde, işletmenin yetkili makamdan alınmış geçerli alkollü içki satış ruhsatı olmadığı halde, muhtelif markalardaki alkollü içkinin izinsiz olarak tasarruf edilip satışa sunulduğı tespit edilmiştir Bahse konu kahvehane işletmecisi aleyhinde yasal işlem başlatılmış olup, soruşturma devam etmektedir.Soruşturma devam eder.

KKTC’DE İKAMET İZİNSİZ İKAMET ETMEK
13.06.2024 tarihinde, ülke genelinde Polis Ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetim ve kontroller sonucunda, ülkede yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen toplam 3 kişi tutuklanarak aleyhlerinde yasal işlem başlatılmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

 

 

 

TRAFİK KAZASI
1. 13.06.2024 tarihinde, saat 20:15 sıralarında, Karaoğlanolu’nda İstiklal Sokak üzerinde,  Yiğithan DEMİREL (E-25) 110 miligram alkollü içki tesiri altında, yönetimindeki ZUH 931 plakalı araç ile güney istikametine doğru seyrettiği sırada, dikkatsizliği sonucu o esnada önünde aynı istikamete doğru seyreden ve yoldaki kasis nedeniyle yavaşlamak zorunda kalan Özcan ATASOY (E-27) yönetimindeki PF 330 plakalı aracın arka kısmına çarpmıştır. Kaza sonucu yaralanan olmadı. Soruşturma kapsamında alkollü içki tesiri altında araç kullanıp trafik kazası yapan ZUH 931 plakalı araç sürücüsü Yiğithan DEMİREL tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

2. 14.06.2024 tarihinde, saat 07:45 sıralarında, Beyarmudu-Türkmenköy Anayolu’nun  birinci kilometresi üzerinde,  Behiç ZAİMOĞLU (E-38) yönetimindeki KP 431 plakalı araç ile güney istikametine doğru seyrettiği sırada, dikkatsizliği sonucu yolun sağına geçmiş ve o esnada karşı istikametten gelmekte olan Vijdan DÜZOVA (K-69) yönetimindeki JN 265 plakalı araç ile çarpışmışlardır. Çarpmanın etkisiyle JN 265 plakalı araç yolun solundan çıkarak takla atmış ve sağ yan kısmı üzerine devrilmiştir. Kaza sonucu yaralanan her iki araç sürücüsünün, kaldırıldıkları Gazimağusa Devlet Hastanesi’ndeki tedavileri halen sürüyor. Soruşturma devam etmektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ