KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?

10 Haziran 2024 tarihinde yayınlanan Polis Basın Bülteni’nde yaşanan olaylar:

 

ANİ VE GAYRİ TABİİ ÖLÜM

09.06.2024 tarihinde, saat 21:00 sıralarında, Çatalköy’de sakin Elısabeth WINKLER BIBRACHER (K-97), kalmakta olduğu ikametgah içerisinde yaşamını yitirmiş şekilde bulunmuştur. Adı edilenin cansız bedeni üzerinde doktor tarafından yapılan dış muayenede, darp ve cebir izine rastlanmamıştır. Soruşturma devam etmektedir.

 

AMBAR AÇMA, HAYVAN HIRSIZLIĞI VE KASTİ HASAR (GELİŞME)-HIRSIZLIK MAL KABULÜ  

07.06.2024 tarihinde, Akıncılar’da Margo Çiftliği mevkiinde, Yusuf PARILDAK’a ait ağıldan dört adet kuzunun çalınması ile ilgili olarak yürütülen ileri soruşturmada, Haspolat Ağıllar bölgesinde İ.E.(E-31)’nin, söz konusu dört adet kuzuyu piyasa değerinin altında bir fiyata satın aldığı tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

 

KKTC’DE İKAMET İZİNSİZ İKAMET ETMEK

09.06.2024 tarihinde, ülke genelinde Polis Ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetim ve kontroller sonucunda, ülkede yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen toplam 5 kişi tutuklanarak aleyhlerinde yasal işlem başlatılmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

 

YETKİLİ MAKAMDAN İZİNSİZ MÜZİK YAPMAK

10.06.2024 tarihinde, saat 01:00 sıralarında, Gazimağusa’da İsmet İnönü Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren bir eğlence mekanında, CÖŞ Ekipleri tarafından yapılan kontrolde, söz konusu işyerinin yetkili makamdan alınmış müzik izni olmadığı halde, müzik yayını yaptığı tespit edilmiştir. Bahse konu işyeri işletmecisi aleyhinde yasal işlem başlatılmış olup, soruşturma devam etmektedir.

 

YANGIN

  1. 10.06.2024 tarihinde, saat 01:30 sıralarında, Karaoğlanoğlu’nda faaliyet gösteren bir retoranın altı kısmında bulunan kartonların tutuşması sonucu yangın meydana gelmiştir. Yangın restoran çalışanları ve İtfaiye Ekipleri tarafından söndürülmüş olup çıkan yangın sonucu, söz konusu kartonların üzerinde bulunan toplam 35 adet şezlong yanarak zarar görmüştür. Soruşturma devam etmektedir.

 

  1. 10.06.2024 tarihinde, saat 06:00 sıralarında, Bafra’da İskele Tepe Sokak’ta park halinde bulunan GP 970 plakalı salon aracın muhtemelen elektrik aksamlarının kısa devre yapması sonucu, söz konusu araçta yangın meydana gelmiştir. Yangın İtfaiye Ekipleri tarafından söndürülmüş olup çıkan yangın sonucu, aracın motor bölümü ile ön kısmı yanarak zarar görürüken, çıkan ısıdan dolayı ise sağ ön ve arka kapılarda bulunan hava yastıkları da patlamış ve aracın yanında park halinde bulunan başka bir aracın da arka tamponu ile sağ arka lambaları da zarar görmüştür. Soruşturma devam etmektedir.

 

 

 

 

TRAFİK KAZASI

09.06.2024 tarihinde, saat 23:45 sıralarında, İskele-Gazimağusa Anayolu üzerinde, Soner SARIDAN (E-37) 172 miligram alkollü içki tesiri altında, yönetimindeki DA 892 plakalı araç ile güney istikametine doğru seyrettiği sırada Glapsides Çemberine geldiğinde, sağa dönüş yapıp Ötüken Sokağa girdiği sırada dikkatsizliği sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek sağ şeride geçmiş ve o esnada karşı istikametten gelmekte olan Cemil Can YILDIZ (E-24) yönetimindeki TGK 099 plakalı taksi aracın önünü tıkaması sonucu çarpışmışlardır. Kaza sonucu yaralanan olmadı. DA 892 plakalı araç sürücüsü Soner SARIDAN aleyhinde yasal işlem başlatılmış olup, soruşturma devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ