KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?

06.06.2024 tarihinde Polis Basın Subaylığı tarafından yayınlanan Polis Basın Bülteni’nden yaşanan olaylar:

İLAÇ VE ECZACILIK YASASINA AYKIRI HAREKET
07.06.2024 tarihinde, saat 03:00 sıralarında,  Ercan Havalimanı’nda KKTC’ye yolcu olarak giriş yapan B.K. (K-21)’nin valizinde yapılan kontrolde, muhtelif marka ve miktarda cinsel gücü artırıcı ve yeşil reçeteye tabi hap ve ilaçlar bulunak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

YÜKSEKTEN DÜŞEN ŞAHIS
06.06.2024 tarihinde, saat 18:30 sıralarında, Abidin DELİBALTA (E-54), Çatalköy’de faaliyet gösteren bir iş yeri içerisindeki ahşaptan mamul gölgeliği tamir ettiği sırada dengesini kaybetmesi sonucu yaklaşık 2.5 metre yükseklikten beton zemine düşerek yaralanmıştır. Abidin DELİBALTA kaldırılmış olduğu Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’nde yapılan müdahalenin ardından Girne Dr. Suat Günsel Hastanesi’ne sevk edilerek yoğun bakım servisinde müşahede altına alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

İŞ KAZASI
06.06.2024 tarihinde, saat 15:00 sıralarında, Abbas KHALID (E-29) Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir süpermarkete ait depo içerisinde merdivenden inmeye çalıştığı sırada merdivenin kayması sonucu yaklaşık 2.50 metre yükseklikten düşerek yaralanmıştır. Abbas KHALID kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’nde kolunda ve dişinde kırık teşhisi ile yapılan tedavisinin ardından taburcu olmuştur. Soruşturma devam etmektedir.

YANGIN
1. 06.06.2024 tarihinde, Minareliköy’de henüz tespit edilemeyen sebepten dolayı meydana gelen yangın sonucu yol kenarındaki arazi içerisinde bulunan kuru ot ve çöpler ile bir ikametgaha ait iki tonluk plastik su deposu yanarak zarar gördü. Yangın bölge sakinleri ve itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu söndürülmüş olup, soruşturma devam etmektedir.

2. 06.06.2024 tarihinde, saat 11:40  sıralarında, Akıncılar yolu üzerinde henüz tespit edilemeyen sebepten dolayı yangın meydana geldi. Yangına Polis İtfaiye ekiplerinin yanı sıra, Değirmenlik – Akıncılar Belediyesi, Su İşleri Dairesi, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı ve Orman Dairesine ait ekip ve araçlar ile askeri personelin müdahalesi ile söndürülmüştür. Çıkan yangın sonucu 50 dönümlük arazi içerisinde bulunan muhtelif çam, servi, okaliptüs, akasya ağaçları ile çeşitli şahıslara ait 50 dönüm biçilmemiş buğday, 120 dönüm anız, 20 adet rulo balya, 10 adet ahşap elektrik direği, 500 metrelik elektrik kablosu, 10 adet ahşap telefon direği, 1000 metre telefon kablosu yanarak zarar görmüştür. Soruşturma devam etmektedir.

3. 06.06.2024 tarihinde, saat 23.30 sıralarında, Avtepe’de, Ahmet KUMSAL’a ait ikametgahın garajı içerisinde bulunan DM 283 plakalı salon araçta muhtemelen elektrik aksamlarının kısa devre yapması sonucunda yangın meydana geldi. Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürülmüş olup, çıkan yangın sonucu aracın ön kısmı ve iç döşemeleri yanarak hasar meydana gelmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

YANGIN (GELİŞME)
06.06.2024 tarihinde,  Mersinlik – Tatlısu Bölgesinde ormanlık alanda meydana gelen yangın sonucu  yaklaşık on hektarlık arazi içerisindeki çam, servi, yabani zeytin ve harnup ağaçları ve maki bitki örtüsü tamamen yanarak zarar görmüştür. Yürütülen soruşturmada yangının elektrik tellerinin aşırı sıcaktan dolayı sarkıp birbirine sürtmesi nedeni ile oluşan kıvılcımların kuru otları tutuşturması neticesinde meydana geldiği tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

YETKİLİ MAKAMDAN İZİNSİZ MÜZİK YAYINI, ALKOLLÜ İÇKİ TASARRUFU VE SATIŞA ARZ ETMEK
06.06.2024 tarihinde, Polis tarafından iş ve eğlence yerlerine yönelik yapılan denetimlerde üç iş yerinin yetkili makamdan alınan geçerli içki satış ruhsatının olmadan muhtelif markalardaki alkollü içkileri tasarrufunda bulundurup satışa arz ettikleri, bir iş yerinin ise yetkili makamdan geçerli müzik izni olmadığı halde müzik yayını yaptığı tespit edilmiştir. Bahse konu iş yerleri işletmecileri hakkında yasal işlem başlatılmış olup, soruşturma devam etmektedir.

KKTC’DE İKAMET İZİNSİZ İKAMET ETMEK
06.06.2024 tarihinde, ülke genelinde Polis Ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetim ve kontroller sonucunda, ülkede yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen toplam üç kişi tutuklanarak aleyhlerinde yasal işlem başlatılmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ