KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?

3 Haziran 2024 tarihinde yayınlanan Polis Basın Bülteni’nde yaşanan olaylar:

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE TASARRUFU

02.06.2024 tarihinde, 22:00 sıralarında, Lapta Polis Karakolu’nda bulunan                                           İ.K(E-37)’nin şüpheli hareketleri sonucu polis tarafından üzerinde yapılan aramada, tasarrufunda yaklaşık 2 gram ağırlığında kanunsuz uyuşturucu olduğuna inanılan madde tespit edilerek emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

 

KASTİ HASAR, TECAVÜZİ ALET TAŞIMAK VE RAHATSIZLIK

02.06.2024 tarihinde, saat 10:30 sıralarında, Gazimağusa’da faaliyet gösteren bir bahis evi içerisinde müşteri olarak bulunan A.C.Ö.(E-45), yatırdığı kuponun kabul olmadığı gerekçesiyle, yüksek sesle bağırıp çağırdıktan sonra tasarrufuna almış olduğu ahşap sopa ile duvarda monteli bulunan 8 adet televizyona vurup kırmak suretiyle hasara uğratmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

 

HIRSIZLIK

01.06.2024 tarihinde, saat 09:30 sıralarında, Girne’de faaliyet gösteren bir işyeri içerisinde, bir şahıs tarafından reyon üzerinde unutulan cep telefonunun çalınması ile ilgili olarak yürütülen ileri soruşturmada, meselede zanlı olarak görülen R.H.K.(E-70) Metehan Kara Geçiş Kapısı’ndan çıkış yapacağı sırada tespit edilerek tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

 

KKTC’DE İKAMET İZİNSİZ İKAMET ETMEK

02.06.2024 tarihinde, ülke genelinde Polis Ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetim ve kontroller sonucunda, ülkede yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen 1 kişi tutuklanarak aleyhinde yasal işlem başlatılmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

 

TRAFİK KAZASI

02.06.2024 tarihinde, saat 18:30 sıralarında, Değirmenlik’te Beşiktaş Caddesi üzerinde, Necati ŞENGÜLEROĞLU (E-42) 345 miligram alkollü içki tesiri altında, yönetimindeki MJ 415 plakalı salon araç ile güney istikametine doğru seyrettiği sırada sağa meyilli viraja geldiğinde, dikkatsizliği sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek yolun solundan çıkmış ve bir takla atarak tavanı üzerinde durmuştur.

Kaza sonucu yaralanan araç sürücüsü Necati ŞENGÜLEROĞLU, kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavisinin ardından taburcu olmasına müteakip tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ