KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC Polis Basın Subaylığı tarafından yayınlanan 18 Mayıs 2024 tarihli bültende yaşanan olaylar şöyle:

 

ANİ VE GAYRİ TABİİ ÖLÜM
08.05.2024 tarihinde, Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir bakım evinde yaşamını yitiren Ali YÜKSEL (E-72), 11.05.2024 tarihinde Yuvacık Kabristanlığı’na defnedilmişti. Ancak ailesi, müteveffanın ölümünde ihmal olabileceğinden şüphelenmesi üzerine Polise başvurmaları sonucu, 16.05.2024 tarihinde mahkemeden temin edilen emir ile müteveffa Ali YÜKSEL’in Yuvacık’taki mezarı açılmış ve akabinde yapılan otopsisinde ise, ölüm sebebinin tespit için doku örnekleri alınmış olup, ölüm sebebi yapılacak tetkikler sonucunda belirleneceği tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

YARALAMA VE KANUNSUZ BIÇAK TAŞIMAK
17.05.2024 tarihinde, saat 23:30 sıralarında, Alsancak’ta faaliyet gösteren bir restoran içerisinde, hesap konusunda çıkan tartışma sonucu, konu işyerinde çalışan A.C.S.(E-30) kanunsuz olarak tasarrufunda bulundurduğu bıçak ile, E.K.(E-48)’yi sol kürek kemiği ve sol kolu arkasından yaralamıştır. E.K., kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde müşahede altına alınmıştır. AC.S. tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

HIRSIZLIK, KUMARHANEDE BULUNMAK VE BULUNMASINA MÜSAADE ETMEK
14.05.2024 tarihinde, saat 06:00 sıralarında, Yeniboğaziçi’nde faaliyet gösteren bir kumarhane içerisinde, müşteri olarak bulunan bir şahıs tarafından tarafından yere düşürülen cüzdan içerisinde muhafaza edilen 450 Euro nakit para alınıp çalınmıştır. Olay Polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen ileri soruşturmada, meselede zanlı olarak görülen S.D.(E-44) tespit edilerek tutuklanmış olup ayrıca, zanlının kumarhaneye girmesi ve bulunması yasak olduğu halde, kumarhene içerisinde bulunduğu da tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

HIRSIZLIK
17.05.2024 tarihinde, saat 01:30 sıralarında, Bafra’da faaliyet gösteren bir kumarhane içerisinde, müşteri olarak bulunan bir şahıs tarafından oyun makinesi üzerinde unutulan para cüzdanı ve içerisinde muhafaza edilen 800 Euro ile 200 ABD Doları nakit para alınıp çalınmıştır. Olay Polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen ileri soruşturmada, meselede zanlı olarak görülen İ.Ü.(E-58) ve M.Ü.(K-58) tespit edilerek tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

KUMARHANEDE BULUNMAK VE BULUNMASINA MÜSAADE ETMEK
17.05.2024 tarihinde, İskele bölgesinde faaliyet gösteren iki ayrı kumarhanede Polis Ekipleri tarafından yapılan denetimler sonucu, kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam 4 kişi kumarhane içerisinde tespit edilmiştir. Bahse konu şahıslar aleyhinde yasal işlem başlatılmış olup, soruşturma devam etmektedir.

KKTC’DE İKAMET İZİNSİZ İKAMET ETMEK
17.05.2024 tarihinde, ülke genelinde Polis Ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetim ve kontroller sonucunda, ülkede yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen toplam 2 kişi tutuklanarak aleyhlerinde yasal işlem başlatılmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

 

İŞ KAZASI
17.05.2024 tarihinde, saat 10:00 sıralarında, Girne’de faaliyet gösteren bir fırında çalışan Zia ULLAH (E-41), işletmenin ikinci katında bulunan yük asansörünün duvarla birleşen kısmına sıkışan el arabasının tekerleğini çıkarmak istediği sırada, dengesini kaybederek asansör içerisine düşmesi ve asansörün yaklaşık 1.5 metre yükseklikten zemine doğru inip durması sonucu, iş kazası meydana gelmiştir. Adı edilen kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde, yapılan tedavisinin ardından taburcu olmuştur. Soruşturma devam etmektedir.

YANGIN
1. 18.05.2024 tarihinde, saat 02:30 sıralarında, Lapta’da Turgut Reis Sokak’ta faaliyet Hill Top restoranda, muhtemelen soğuk meze bölümünde bulunan elektrik panosunun kısa devre yapması sonucu yangın meydana gelmiştir. Yangın İtfaiye Ekipleri tarafından söndürülmüş olup çıkan yangın sonucu, bahse konu restoran tamamen, 2 adet hurma ağacı ise kısmen yanarak zarar görmüştür. Soruşturma devam etmektedir.

2. 17.05.2024 tarihinde, saat 13:30 sıralarında, Geçitkale-Tatlısu Anayolu üzerinde Mersinlik Piknik alanı yakınlarında, Arif BAYIR kullanımındaki HC 692 plakalı tır araçta seyir halinde olduğu sırada, muhtemelen kabin altında bulunan yağlı elyaf kaplamanın sıcak egzoz ve turboya temas edip alevlenmesi sonucu, söz konusu araçta yangın meydana gelmiştir. Yangın araç sürücüsü tarafından söndürülmüş olup, İtfaiye Ekipleri tarafından soğutma yapılmıştır. Yangın sonucu, tır aracın alt kabin elyafları yanarak zarar görmüştür. Soruşturma devam etmektedir.

TRAFİK KAZASI (GELİŞME)-ÖLÜMLE NETİCELENEN TRAFİK KAZASI
08.05.2024 tarihinde, Ercan-İskele Anayolu üzerinde meydana gelen trafik kazası sonucu ağır yaralanan 54 DR 638 plakalı araç sürücüsü Mücahit DEMİREL(E-26), Türkiye’de tedavi görmekte olduğu hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 17.05.2024 tarihinde yaşamını yitirmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

TRAFİK KAZASI
1. 17.05.2024 tarihinde, saat 17:00 sıralarında, Girne-Değirmenlik Anayolu üzerinde, Mehmet DEMİROĞULLARI (E-38) yönetimindeki PP 048 plakalı kamyon araç ile Değirmenlik istikametine doğru seyrettiği sırada Erkan Lastik Servisi önlerine geldiğinde, dikkatsizliği sonucu  o esnada önünde aynı istikamete doğru seyreden ve sağa dönmek için sinyal verip yavaşlayan Ali Erman YALÇINKAYA (E-39) yönetimindeki UH 325 plakalı salon aracın arka kısmına çarpmıştır. Çarpmanın etkisiyle sağa doğru savrulan UH 325 plakalı araç, karşı istikametten 100 miligram alkollü içki tesiri altında gelmekte olan Kemal UYGUN (E-51) yönetimindeki SF 746 plakalı salon aracın sağ yan kısmına da çarpmıştır. Kaza sonucu yaralanan UH 325 plakalı araç sürücüsü Ali Erman YALÇINKAYA, kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde, yapılan tedavisinin ardından taburcu olmuştur. Soruşturma devam etmektedir.

2. 18.05.2024 tarihinde, saat 04:00 sıralarında, Gemikonağı’nda Salahi Mehmet Sokak üzerinde, Hüseyin ÇINAR(E-29) 179 miligram alkollü içki tesiri altında, yönetimindeki MP 531 plakalı salon araç ile güney istikametine doğru seyrettiği sırada, dikkatsizliği sonucu yolun solundan çıkmış ve kaldırım üzerinde bulunan aydınlatma direğine çarpmıştır. Kaza sonucu yaralanan olmadı. Araç sürücüsü tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

ÜLKE GENELİNDEKİ TRAFİK DENETİMLERİNDE 467 SÜRÜCÜ RAPOR EDİLDİ
17.05.2024 tarihinde ülke genelinde Trafik Ekipleri tarafından gerçekleştirilen trafik denetimleri sonucu; toplam 2434 araç sürücüsü kontrol edilmiş olup, çeşitli trafik suçlarından dolayı toplam 467 araç sürücüsü rapor edilerek aleyhlerinde yasal işlem başlatılırken, 4 araç sürücüsü tutuklanmış ve 58 araç ise trafikten men edilmiştir.

 

 

 

 

Rapor Edilen Trafik Suçları İse;
304’ü yasal hız sınırı üzerinde süratli araç kullanmak,
36’sı alkollü içki tesiri altında araç kullanmak,
5’i sürüş ehliyetsiz ve sigorta kapsamaksızın araç kullanmak,
34’ü sürüş esnasında cep telefonu kullanmak,
16’sı emniyet kemeri takmadan araç kullanmak,
9’u seyrüsefer ruhsatsız araç kullanmak,
6’sı sigortasız araç kullanmak ve
57’si diğer trafik suçlarından oluşmaktadır.

 

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ