KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC Polis Basın Subaylığının yayınladığı 16 Mayıs tarihli bülteninde yaşanan olaylar şöyle:

ANİ VE GAYRİ TABİİ ÖLÜM (İNTİHAR)
16.05.2024 tarihinde, saat 10:30 sıralarında, Gönyeli’de sakin Dilek YILDIRIMER (K-52) kalmakta olduğu ikametgahın avlusu içerisinde ölü olarak bulunmuştur. Yürütülen ileri soruşturmada, bahse konu şahsın intihar etmek suretiyle yaşamını sonlandırdığı tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE TASARRUFU
1. 15.05.2025 tarihinde, saat 21:30 sıralarında, Girne’de, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından M.C.O.(E-35)’nun üzerinde ve kalmakta olduğu ikametgahta yapılan aramalarda, tasarrufunda yaklaşık 20 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve uyuşturucu madde satışından temin edildiğine inanılan toplam 30.000TL ile 30 Stg nakit para tespit edilerek emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

2. 15.05.2024 tarihinde, Ercan Havalimanı’nda, yurt dışına çıkış yapacak olan A.E.(E-18) ve M.I.(K-29)’nin tasarruflarındaki valiz ve eşyalarında Polis tarafından yapılan kontrolde, içerlerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan toplam 3 adet öğütücü tespit edilerek emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

SAHTE BELGE DÜZENLEME VE TEDAVÜLE SÜRME
08.05.2024 tarihinde, Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir üniversitede öğrenci işlerinde çalışan K.U.(K-31)’nun yine üniversitede görevli I.A.O.(E-33)’nin istemi üzerine, üniversitede öğrenim gören 4 öğrenci adına sahte öğrenci belgesi düzenlediği ve tedavüle sürdüğü tespit edilmiştir. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

DÜKKAN AÇMA, HIRSIZLIK VE KASTİ HASAR
24.04.2024 tarihinde, Gazimağusa’da Kaliland Bölgesinde faaliyet gösteren bir elektronik mağazasının kapısı hasar yapılarak açılmış ve içeriye girildikten sonra, işyeri içerisinde satışa sunulan toplam 8 adet cep telefonu çalınmıştır. Olay Polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen ileri soruşturmada, meselede zanlı olarak görülen A.G.K.(E-18) ve M.A.K.(E-22) tespit edilerek tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

ARAÇ YANGINI(GELİŞME)-KASTİ HASAR
13.05.2024 tarihinde, saat 03:30 sıralarında, Lefkoşa’da Karabab sokak’ta, park halinde bulunan RF 427 plakalı araçta meydana gelen yangın ile ilgili olarak yürütülen ileri soruşturmada,
bahse konu aracın üzerine H.E.(E-33) ve C.E.(E-36) tarafından kasten yanıcı madde dökülerek ateşe verilmek suretiyle yakılıp hasara uğratıldığı tespit edilmiştir. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

 

 

EV AÇMA, İKAMETGAHTAN HIRSIZLIK, KASTİ HASAR, KANUNSUZ ATEŞLİ SİLAH VE PATLAYICI MADDE TASARRUFU(GELİŞME)
08-13.05.2024 tarihleri arasında, Tuzla’da meydana gelen ev açma meselesi ile igili olarak
yürütülen ileri soruşturmada, mesele ile bağlantısı olduğu tespit edilen A.S.(E-19) da tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

KKTC’DE İKAMET İZİNSİZ İKAMET ETMEK
15.05.2024 tarihinde, ülke genelinde Polis Ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetim ve kontroller sonucunda, ülkede yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen 1 kişi tutuklanarak aleyhinde yasal işlem başlatılmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

MÜZİK YAYIN İZNİNE UYMAMAK
16.05.2024 tarihinde, saat 02:30 sıralarında, Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir eğlence mekanında Polis Ekipleri tarafından yapılan kontrolde, işletmenin mevcut müzik yayın iznindeki kurallara uyulmadığı tespit edilmiştir. Bahse konu eğlence mekanı işletmecisi aleyhinde yasal işlem başlatılmış olup, soruşturma devam etmektedir.

İŞ KAZASI
15.05.2024 tarihinde, Haspolat’ta faaliyet gösteren bir iş yerinde depo içerisinde çalışan Abu SHAMA (E-20), sprial makinesi (izmirillo) ile tahta kestiği sırada, makineyi elinden kaçırarak sol ayağını iki yerden kesmesi sonucu yaralanmıştır. Adı edilen kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavisinin ardından taburcu olmuştur. Soruşturma devam etmektedir.

KAYIP ŞAHIS
15.05.2024 tarihinde Polise verilen bilgide; Cihangir’de sakin Ela KILIÇ (K-18)’ın 23.04.2024 tarihinde kalmakta olduğu ikametgahtan ayrıldığı, halen geri dönmediği ve kendisine ulaşılamadığı bildirilmiştir. Bahse konu şahıs aranmakta olup, soruşturma devam etmektedir.

ARAZİ YANGINI
15.05.2024 tarihinde, saat 11:00 sıralarında, Serhatköy’de Niyazi BETERİ’ye ait arazi içerisinde meydana gelen yangın sonucu, toplam 53 adet asma ağacı, 450 metre uzunluğundaki sulama lastiği ve 1 dönümlük alan içerisindeki kuru otlar yanarak zarar görmüştür. Yangın İtfaiye Ekipleri tarafından söndürülmüş olup, soruşturma devam etmektedir.

TRAFİK KAZASI
15.05.2024 tarihinde, saat 16:00 sıralarında, Düzova’da Ağıllar bölgesinde karaoğlanoğlu sokak üzerinde, Kemal ÖZKAN (E-19) sürüş ehliyetsiz ve sigorta kapsamaksızın olduğu halde, yönetimindeki kayıtsız motosiklet ile doğu istikametine doğru seyrettiği sırada yolun sağında bulunan halı saha önlerine geldiğinde, halı sahaya giden toprak yola dikkatsizce giriş yapması sonucu, motosikletin kontrolünü kaybederek sağ yan kısmı üzerine devrilip düşmüştür. Kaza sonucu yaralanan motosiklet sürücüsü, kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavisinin ardından taburcu olmasına müteakip aleyhinde yasal işlem başlatılmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ