KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC Polis Basın Subaylığı’nın yayınladığı Polis Basın Bülteni’nden yaşanan olaylar:

 

ANİ VE GAYRİ TABİİ ÖLÜM

12.05.2024 tarihinde, saat 22:30 sıralarında, Bahçeli’de sakin Neil Edgard LANGSTON (E-79), kalmakta olduğu ikametgah içerisinde yaşamını yitirmiş şekilde bulunmuştur. Adı edilenin cansız bedeni üzerinde doktor tarafından yapılan dış muayenede, darp ve cebir izine rastlanmamıştır. Ölüm sebebi yapılacak otopsi sonucunda tespit edilecektir. Soruşturma devam etmektedir.

 

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE TASARRUFU

12.05.2024 tarihinde, saat 10:30 sıralarında, Güzelyurt-Lefkoşa Anayolu üzerinde Serhatköy mevkiinde, Güzelyurt Polis Müdürlüğüne bağlı Trafik Ekipleri tarafından trafik kontrolü maksadıyla durdurulan 270 miligram alkollü içki tesiri altında olan T.L.W.(E-26)’nin kullanımındaki ve R.M.(E-30), D.N.M.(E-42) ile G.G.E.(E-28)’nin yolcu olarak bulundukları araçta ile üzerlerinde yapılan aramalarda, tasarruflarında yaklaşık 1 gram ağırlığında metamfetamin türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve içerlerinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan toplam 9 adet sigara tespit edilerek emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

 

YARALAMA

13.05.2024 tarihinde, saat 04:00 sıralarında, Gönyeli’de kalmakta oldukları ikametgah içerisinde, oturma odasına izinsiz geldiği gerekçesiyle, M.K.(K-41) tasarrufunda bulundurduğu bıçak ile M.G.(E-42)’yi her iki elinden yaralamıştır. M.G., kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde müşahede altına alınmıştır. M.K. tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

 

İKAMETGAHTAN HIRSIZLIK

01.05.2024 tarihinde, Girne’de bir şahsın kalmakta olduğu ikametgah içerisinde, yatak odasındaki çantada muhafaza edilen toplam 42.000 Stg nakit paranın çalınması ile ilgili olarak yürütülen ileri soruşturmada, meselede zanlı olarak görülen A.M.S.(E-24) Ercan Havalimanı’nda yurt dışına çıkış yapacağı sırada tespit edilerek tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

 

KAYIP ŞAHIS (GELİŞME)

29.04.2024 tarihinden beridir kayıp olduğu bildirilen Yasin ÖCALAN (E-53) bulunmuştur. Soruşturma devam etmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

YANGIN

  1. 12.05.2024 tarihinde, saat 16:00 sıralarında, Geçitkale Havalimanı’nın güney kısmındaki arazi içerisine, muhtemelen yıldırım düşmesi sonucu yangın meydana gelmiştir. Yangın İtfaiye Ekipleri tarafından söndürülmüş olup çıkan yangın sonucu, toplam 51 dönümlük alan içerisindeki biçilmemiş ekinler yanarak zarar görmüştür. Soruşturma devam etmektedir.

 

  1. 12.05.2024 tarihinde, saat 18:30 sıralarında, Lefkoşa’da bir apartman dairesinin damında, muhtemelen sönmemiş şekilde bırakılan mangal içerisindeki közlerin rüzgarın etkisiyle damda bulunan şilte ve koltukların üzerine atılıp tutuşturması sonucu yangın meydana gelmiştir. Yangın İtfaiye Ekipleri tarafından söndürülmüş olup çıkan yangın sonucu, söz konusu şilte ile koltuk, 2 adet su deposu güneşliği, muhtelif eşyalar, su boruları ve kablolar yanarak zarar görmüştür. Soruşturma devam etmektedir.

 

  1. 12.05.2024 tarihinde, saat 19:00 sıralarında, Girne’de bir ikametgahın balkonunda, muhtemelen yakılan mangaldan atılan kıvılcımların bahçedeki kuru ot ve tahtaların üzerine düşerek tutuşturması sonucu yangın meydana gelmiştir. Yangın İtfaiye Ekipleri tarafından söndürülmüş olup çıkan yangın sonucu, evin depo olarak kullanılan bölümünde muhafaza edilen 3 adet kanepe koltuk, alüminyum panjur, 2 adet ahşap pencere, 2 adet ahşap korniş ve muhtelif beyaz eşya ile ev aletleri yanarak zarar görürken, çıkan ısı ve dumandan dolayı ise 4 adet pencere camı kırılmış ve tüm duvarlar da islenmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

 

  1. 13.05.2024 tarihinde, saat 02:00 sıralarında, Lefkoşa’da Ötleğen sokak’ta bulunan bir apartman önünde, Mehmet ALTUNÇAY kullanımındaki JU 155 plakalı aracı park ettiği sırada, muhtemelen aracın motor bölümündeki elektrik aksamlarının kısa devre yapması sonucu söz konusu araçta yangın meydana gelmiştir. Yangın İtfaiye Ekipleri tarafından söndürülmüş olup çıkan yangın sonucu, aracın ön kısmı, tavanı, sol ön çamurluğu, kapısı, dikiz aynası ve jantı, iç kabin kısmı ve elektrik aksamları yanarak zarar görürken, çıkan ısıdan dolayı ise ön camı ile güneşlik camı da patlamıştır. Soruşturma devam etmektedir.

 

  1. 13.05.2024 tarihinde, saat 03:30 sıralarında, Lefkoşa’da Karabab sokak’ta, park halinde bulunan RF 427 plakalı araçta meydana gelen yangın sonucu, aracın sol arka çamurluk davlumbazı, farı ve arka tamponu yanarak zarar görürken, çıkan ısıdan dolayı ise aracın tüm dış boyası da zarar görmüştür. Yangın bölge sakinleri tarafından söndürülmüş olup, soruşturma devam etmektedir.

 

TRAFİK KAZASI

  1. 12.05.2024 tarihinde, saat 15:00 sıralarında, Lefkoşa-Gazimağusa Anayolu üzerinde, Adem BORAN (E-59) yönetimindeki GT 555 plakalı salon araç ile Gazimağusa istikametine doğru seyrettiği sırada, Fima Market önlerine geldiğinde, dikkatsizce şerit değiştirmesi sonucu o esnada sol arkasında aynı istikamete doğru seyreden Mustafa AYDEMİR (E-47) yönetimindeki SR 775 plakalı aracın önünü tıkaması sonucu çarpışmışlardır.

Çarpmanın etkisiyle sola doğru savrulan SR 775 plakalı araç, o esnada otobüs durağı önünde durmakta olan yaya Pınar GÖÇMEN(K-23)’e de sol dikiz aynası ile çarpmıştır. Kaza sonucu yaralanan yaya Pınar GÖÇMEN, kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde müşahede altına alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

 

  1. 12.05.2024 tarihinde, saat 22:30 sıralarında, Yeşilköy-Ziyamet Anayolu’nun 1-2’inci kilometreleri arasında, Hakan TEMEL(E-24) 158 miligram alkollü içki tesiri altında, yönetimindeki FD 310 plakalı araç ile Ziyamet istikametine doğru seyrettiği sırada, dikkatsizliği sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek yolun solundan çıkmış ve yol kenarında bulunan trafik levhasına çarpmıştır. Kaza sonucu yaralanan olmadı. Araç sürücüsü Hakan TEMEL aleyhinde yasal işlem başlatılmış olup, soruşturma devam etmektedir.

 

 

 

  1. 12.05.2024 tarihinde, saat 22:30 sıralarında, Gazimağusa’da Servet yolu üzerinde, Salva BOZAIDIS(E-44) 69 miligram alkollü içki tesiri altında, yönetimindeki KLY 805 plakalı araç ile kuzey istikametine doğru seyrettiği sırada Derinya Market önlerine geldiğinde, dikkatsizliği sonucu yolun solunda park halinde bulunan treylerin sol tekerleği ile üzerindeki teknenin sol yan kısmına çarpmıştır. Kaza sonucu yaralanan olmadı. Araç sürücüsü Salva BOZAIDIS aleyhinde yasal işlem başlatılmış olup, soruşturma devam etmektedir.
Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ