KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC Polis Basın Subaylığı tarafından yayınlanan bültende yaşanan olaylar:

 

ANİ VE GAYRİ TABİİ ÖLÜM(GELİŞME)

1.22.04.2024 tarihinde, Gazimağusa’da kalmakta olduğu ikametgah içerisinde yaşamını yitiren Memiş İÇEL (E-74)’in yapılan otopsisinde, ölüm sebebinin “Kalp Hastalığı, Kronik Akciğer Hastalığı, Akciğer Enfeksiyonu, Solunum ve Dolaşım Yetmezliği” sonucu olduğu tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

2.22.04.2024 tarihinde, Lapta’da kalmakta olduğu ikametgah içerisinde yaşamını yitiren Derrick John VIGUS (E-80)’un yapılan otopsisinde, ölüm sebebinin “Çoklu Organ Yetmezliği” sonucu olduğu tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE (METAMFETAMİN) TASARRUFU

24.04.2024 tarihinde, Güvercinlik’te, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon (Mercek Operasyonu) kapsamında, G.K.(E-46)nin kontrolündeki iş yerinde yapılan aramada, toplam 700 gram ağırlığında metamfetamin türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve içerlerinde metamfetamin türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan 2 adet el yapımı cam pipo tespit edilerek emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs ve mesele ile bağlantısı olduğuna inanılan A.D.(E-52) tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

SAHTE PARA TASARRUFU, TEDAVÜLE SÜRME VE KKTC’DE İKAMET İZİNSİZ İKAMET ETMEK

24.04.2024 tarihinde, saat 19:00 sıralarında, Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir kumarhane içerisinde müşteri olarak bulunan İ.K.(E-47) ve V.Ç.(E-44)nin, kanunsuz olarak tasarruflarında bulundurdukları sahte olduğuna inanılan seri numarasız bir adet 100’lük ABD Dolarını kasaya verip tedavüle sürdükleri tespit edilmiştir. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, İ.K.’nin yapılan muhaceret kontrolünde ise ayrıca, ülkede yasal statüsü olmadığı halde ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği de tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

YARALAMA KAVGA, RAHATSIZLIK, KANUNSUZ BIÇAK TAŞIMAK VE KKTC’DE İKAMET İZİNSİZ İKAMET ETMEK

24.04.2024 tarihinde, saat 03:30 sıralarında, Gönyeli’de, aralarında yaşanan tartışma sonucu, M.A.B.(E-22) bir taraf olup,diğer taraf olan A.T.(E-21) ile birbirilerinin vücutlarının muhtelif yerlerine vurup kavga ettikleri sırada, M.A.B. kanunsuz olarak tasarrufunda bulundurduğu bıçak ile A.T.’yikafasının arka kısmından ve kavgayı ayırmaya çalışan C.A.(E-) ise sağ elindeki iki parmağından, dirseğinden, göğüs ve ayağından yaralamıştır. A.T. ve C.A., kaldırıldıkları Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesinde yapılan tedavilerinin ardından taburcu olmuşlardır. M.A.B. ve A.T. tutuklanmıştır. Soruşturma kapsamında A.T.’nin yapılan muhaceret kontrolünde ise ayrıca, ülkede yasal statüsü olmadığı halde ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği de tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

İKAMETGAHTAN HIRSIZLIK

04.04.2024 tarihinde, Gazimağusa’da, bir şahsa ait ikametgahın salon odasındaki  komodin çekmecesinde bulunanmakyaj çantası ile birlikte içerisinde muhafaza edilen ziynet eşyalarının çalınması ile ilgili olarak yürütülen ileri soruşturmada, meselede zanlı olarak görülen H.D.(K-22)tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

KKTC’DE İKAMET İZİNSİZ İKAMET ETMEK

24.04.2024 tarihinde, ülke genelinde polis tarafından gerçekleştirilen denetim ve kontroller sonucunda, ülkede yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen toplam 8 kişi tutuklanarak aleyhlerinde yasal işlem başlatılmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

YANGIN

1.24.04.2024 tarihinde, saat 12:00 sıralarında, Lefke’de, Ahmet Ferit sokak üzerinde bulunan elektrik tellerinin rüzgarın etkisiyle birbirine temas edip, çıkan kıvılcımların arazi içerisindeki kuru otları tutuşturması sonucu yangın meydana gelmiştir. Yangın İtfaiye Ekipleri tarafından söndürülmüş olup çıkan yangın sonucu, arazi içerisindeki kuru otlar, 10 adet narenciye ağacı ve 3 adet sulama borusu yanarak zarar görmüştür. Soruşturma devam etmektedir.

2.24.04.2024 tarihinde, saat 14:30 sıralarında, Hamitköy’deArdıç Sokakta, park halinde bulunan SV 463 plakalı aracın arka kabin kıs içerisinde, muhtemelen kabin kısmı içerisine dökülen dezenfektan ve kimyasal maddelerin güneş ışınlarından ısınıp kumaş parçalarını tutuşturması sonucu, söz konusu araçta yangın meydana gelmiştir. Yangın araç sahibi tarafından söndürülmüş olup çıkan yangın sonucu, aracın kabin kısmınınplastik aksamları ve tavan döşemesi yanarak zarar görmüştür. Soruşturma devam etmektedir.

3.24.04.2024 tarihinde, saat 16:30 sıralarında, Yıldırım’da bulunan bir ağılın yanındaki arazide meydana gelen yangın sonucu, arazi içerisindeki kuru otlar, 9 adet sulama borusu, 15 adet damlama lastiği ve 10 adet nar ağacı yanarak zarar görmüştür. Yangın İtfaiye Ekipleri tarafından söndürülmüş olup, soruşturma devam etmektedir.

4.24.04.2024, saat 15:00 sıralarında, Zümrütköy’de birşahsa ait narenciye bahçesi içerisinde meydana gelen yangın sonucu, bahçe içerisindeki kuru otlar, 4 adet narenciye ile adet 1 zeytin ağaçları ve 50 metre uzunluğundaki damlama lastiği yanarak zarar görmüştür. Yangın İtfaiye Ekipleri tarafından söndürülmüş olup, soruşturma devam etmektedir.

5.25.04.2024 tarihinde, saat 05:00 sıralarında, Taşpınar’da elektrik trafosunda oluşan kısa devre nedeniyle, çıkan kıvılcımların narenciye bahçelerindeki kuru otları tutuşturması sonucu yangın meydana gelmiştir. Yangın Yangın İtfaiye Ekipleri tarafından söndürülmüş olup çıkan yangın sonucu, iki ayrı şahsa ait narenciye bahçesi içerisindeki kuru otlar, 101 adet narenciye ile 7 adet servi ağaçları, 800 metre uzunluğundaki damlama lastiği ve 150 metre uzunluğundaki sulama borusu yanarak zarar görmüştür. Soruşturma devam etmektedir.

TRAFİK KAZASI

25.04.2024 tarihinde, saat 03:30 sıralarında, Girne’de Semih Sancar Caddesi üzerinde, Rıdvan SALTALI (E-24), 170 mlgr alkollü içki tesiri altında, yönetimindeki HF 969 plakalı motosiklet ile batı istikametine doğru seyrettiği sırada sağa meyilli viraja geldiğinde, dikkatsizliği sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek yolun sağından çıkmış ve kaldırım taşlarına çarpmıştır. Kaza sonucu yaralanan motosiklet sürücüsü, kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesinde yapılan tedavisinin ardından müşahede altına alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ