KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC Polis Basın Subaylığı’nın yayınladığı Basın Bülteni’nde yaşanan olaylar:

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE (HİNTKENEVİRİ) TASARRUFU

18.04.2024 tarihinde, saat 14:30 sıralarında, Lefkoşa’da, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon (Kelepçe Operasyonu) kapsamında, C.A.N.(E-30)’nin üzerinde ve O.A.O.(E-31) ile birlikte kalmakta oldukları ikametgahta yapılan aramalarda, tasarruflarında toplam 1 kilo 5 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi ve uyuşturucu madde satışından temin edildiğine inanılan toplam 10.400 TL nakit para tespit edilerek emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıslar ve mesele ile bağlantısı olduğuna inanılan O.C.A.(E-25) tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

 

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE (SENTETİK CANNABİNOİD) TASARRUFU

18.04.2024 tarihinde, Gazimağusa’da, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon (Renkli Zehir Operasyonu)  kapsamında, F.K.(E-47)’nin kalmakta olduğu ikametgahta yapılan aramada, tasarrufunda yaklaşık 50 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde içerdiğine inanılan toplam 52 adet muhtelif ebatlarda karton kağıt parçaları tespit edilerek emare olarak alınmıtır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devem etmektedir.

 

VAHİM ZARAR VE CİDDİ DARP 

17.04.2024 tarihinde, saat 03:30 sıralarında Girne’de, aralarında yaşanan tartışma sonucu, D.B.(E-32), T.G.(E-36)’nin yüzüne yumruk vurmak suretiyle ciddi şeklilde darp edip, burun kemiği ile bir dişinin kırılmasına sebep olmuştur. D.B. tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

 

KKTC’DE İKAMET İZİNSİZ İKAMET ETMEK

18.04.2024 tarihinde, ülke genelinde polis tarafından gerçekleştirilen denetim ve kontroller sonucunda, ülkede yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen toplam 2 kişi tutuklanarak aleyhlerinde yasal işlem başlatılmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

 

YÜKSEKTEN DÜŞEREK YARALANAN ŞAHIS

18.04.2024 tarihinde, saat 11:30 sıralarında, Yenierenköy’de Karpaz Gate Marina’da, Kemal KORKUT (E-67), tamir edilmekte olan yata ahşap merdiven yardımıyla çıkmaya çalıştığı sırada, merdivenin kayması sonucu yaklaşık 2.60 metre yükseklikten zemine düşerek yaralanmıştır. Adı edilen kaldırıldığı Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde, sağ bacağında iki kırık teşhis edilmiş olup, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edilerek ortopedi servisinde müşahede altına alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ