KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC Polis Basın Subaylığı’nın yayınladığı bültende yaşanan olaylar:

 

ANİ VE GAYRİ TABİ ÖLÜM

10.04.2024 tarihinde, saat 16:00 sıralarında, Kalkanlı’dafaaliyet gösteren bir yaşlı bakım evinde sakin Fadime BAYRAM(K-78), kalmakta olduğu oda içerisinde yaşamını yitirmiş şekilde bulunmuştur. Adı edilenin cansız bedeni üzerinde doktor tarafından yapılan dış muayenede, darp veya cebir izine rastlanmamıştır. Ölüm sebebi yapılacak otopsi sonucunda tespit edilecektir. Soruşturma devam etmektedir.

KAVGA, RAHATSIZLIK VE SARHOŞLUK

11.04.2024 tarihinde, saat 00:30 sıralarında, İskele’defaaliyet gösteren bir hotel içerisinde, aralarında yaşanan tartışma sonucu, 237 miligram alkollü içki tesiri altında olan Y.A.(E-30) ve 259 miligram alkollü içki tesiri altında olan M.E.Ç.(E-30) bir taraf olup, diğer bir taraf olan 273 miligram alkollü içki tesiri altındaki Y.Y.(E-38) ve 120 miligram alkollü içki tesiri altındaki Z.C.(E-54) ile birbirlerinin vucütlarının muhtelif yerlerinevurmak suretiyle kavga edip, yüksek sesle bağırıp çağırmak suretiyle rahatsızlık yapmışlardır. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

DARP, SARHOŞLUK, RAHATSIZLIK VE İTALE-İ LİSAN

10.04.2024 tarihinde, saat 23:30 sıralarında, Bafra’dafaaliyet gösteren bir hotel önünde, aralarında yaşanan tartışma sonucu, 164 miligram alkollü içki tesiri altında olan U.K.(E-32) ve 240 miligram alkollü içki tesiri altında olan M.K.(E-38) bir taraf olup, güvenlik görevlisi B.D.(E-46)’nin boğazını sıktıktan sonra iterek darp etmişler ve küfür edip yüksek sesle bağırıp çağırmak suretiyle de rahatsızlık yapmışlardır. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

KKTC’DE İKAMET İZİNSİZ İKAMET ETMEK

10.04.2024 tarihinde, ülke genelinde polis tarafından gerçekleştirilen denetim ve kontroller sonucunda, ülkede yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen 1 kişi tutuklanarak aleyhinde yasal işlem başlatılmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

İŞ KAZASI

10.04.2024 tarihinde, saat 09:00 sıralarında, Tepebaşı’ndakendi marangoz atölyesinde çalışan Hüseyin ÇELİK (E-64), sol elindeki üç parmağını freze makinesine kaptırması sonucuyaralanmıştır. Adı edilen kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavisinin ardından taburcu edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

TRAFİK DENETİMLERİ

10.04.2024 tarihinde, ülke genelinde polis tarafından gerçekleştirilen trafik denetimleri sonucu; toplam 1059 araç sürücüsü kontrol edildi ve 69’u yasal hız sınırı üzerinde süratli araç kullanmak, 18’si alkollü içki tesiri altında araç kullanmak, 2’si sürüş esnasında cep telefonu kullanmak, 1’i emniyet kemeritakmadan araç kullanmak ve 39’u diğer trafik suçlarından olmak üzere toplam 109 araç sürücüsü çeşitli trafik suçlarından rapor edilerek aleyhlerinde yasal işlem başlatılırken, 18 araç ise trafikten men edilmiştir.

TRAFİK KAZASI

1.10.04.2024 tarihinde, saat 22:00 sıralarında, Sadrazamköy’de Karadeniz Caddesi üzerinde, Fatoş KARATAŞ(K-45) 222 miligram alkollü içki tesiri altında, yönetimindeki KA 423 plakalı araç ile seyrettiği sırada dikkatsizliği sonucu yolun sağına geçmiş ve yolun sağındaki telefon direğine ve ardından park halinde bulunan DZ 129 plakalı araca çarpmıştır. Kaza sonucu yaralanan olmadı. Soruşturma devam etmektedir.

                                 

2.11.04.2024 tarihinde, saat 00:30 sıralarında, Esentepe Sanayi Bölgesinde isimsiz sokak üzerinde, Ali MUBARIK (E-46) sürüş ehliyetsiz olduğu halde, yönetimindeki DU 593 plakalı salon araç ile kuzey istikametine doğru seyrettiği sırada sola meyilli viraja geldiğinde, dikkatsizliği sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek yolun sağından çıkmış ve Tarsan Unlu Mamüller işyerine ait duvara ve su sayacına çarpmıştır. Kaza sonucu yaralanan olmadı. Araç sürücüsü Ali MUBARIK tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ