KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?

22 Mart 2024 tarihinde yayınlanan Polis Basın Bülteni’nde yaşanan olaylar:

 

İKAMETGAHTAN HIRSIZLIK
18-20 Mart 2024 tarihleri arasında, H.D.(E-42)’nin, Dikmen’de birlikte kalmakta oldukları ikametgahın yatak odası içerisinde muhafaza edilen ve arkadaşına ait olan 4,300 Euro nakit parayı çaldığı tespit edilmiştir. Olay Polisin bilgisine gelmesi üzerine, bahse konu şahıs tespit edilerek tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

GÜMRÜKSÜZ MAL TASARRUFU
21.03.2024 tarihinde, saat 15:00 sıralarında, Girne Turizm Limanı’nın gümrük sahası içerisinde, H.B.(E-41) ve O.Ç.(E-43)’nin yurt dışından KKTC’ye ithal ettikleri aracın gümrük işlemlerinin tamamlanmamasına rağmen, bahse konu aracı alıp sürmek suretiyle gümrük sahası dışına çıkarıp kanunsuz olarak tasarruf ettikleri tespit edilmiştir. Olay Polisin bilgisine gelmesi üzerine bahse konu şahıslar tespit edilerek tutuklanmış olup, söz konusu araç ise emare olarak alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

İŞ KAZASI
21.03.2024 tarihinde, saat 11:30 sıralarında, Tepebaşı’nda bir ikametgahta, demir işi yapan Muhammed ALTAF (E-37), spiral(izmirillo) makinesi ile tahta kestiği sırada makinenin kontrolünü kaybederek sol elindeki iki paramağını kesmesi sonucu yaralanmıştır. Adı edilen kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavisinin ardından müşahede altına alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

YANGIN
21.03.2024 tarihinde saat 20:30 sıralarında, Gazimağusa’da bir apartman dairesinin yatak odası içerisinde, muhtemelen açık durumda bulunan bavul içerisinden geçen bilgisayar adaptörünün ısınıp kıyafetleri tutuşturması sonucu yangın meydana geldi. Yangın İtfaiye Ekipleri tarafından söndürülmüş olup çıkan yangın sonucu, muhtelif giyim eşyaları, mobilyalar ile beyaz eşyalar, bavul, sırt çantası ve gitar yanarak zarar görürken, çıkan ısı ve dumandan dolayı ise tüm dairenin duvarları islenmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

ARAÇ YANGINI
21.03.2024 tarihinde, saat 16:30 sıralarında, Dilekkaya köyünde ağıllar bölgesinde, Mustafa BİÇEROGLU’nun kullanımındaki kepçe araçta, muhtemelen şöfor kabininin iç kısmındaki elektrik kablolarının kısa devre yapması sonucu yangın meydana gelmiştir. Yangın İtfaiye Ekipleri tarafından söndürülmüş olup çıkan yangın sonucu, bahse konu aracın kabin kısmı ve motor bölümü tamamen yanarak zarar görmüştür. Soruşturma devam etmektedir.

TRAFİK KAZASI
1. 21.03.2024 tarihinde, saat 21:00 sıralaında, Boğazköy-Dikmen Anayolu’nun 1-2’inci kilometreleri arasında, Tahir Baran DEMİR(E-18) yönetimindeki FB 733 plakalı salon araç ile doğu istikametine doğru seyrettiği sırada sağa meyilli viraja geldiğinde, dikkatsizliği sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek yolun solundan çıkmış ve yol kenarında bulunun trafik levhasına, aydınlatma direğine ve tel örgülerin beton direklerine çarpmıştır. Kaza sonucu yaralanan araç sürücüsü ve araçtaki yolcu Rüya NAS(K-18), kaldırıldıkları Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde müşahede altına alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

2. 22.03.2024 tarihinde, saat 02:30 sıralarında, Lefkoşa-Gazimağusa Anayolu üzerinde, Derviş KÜSBECİ (E-28) yönetimindeki SF 108 plakalı salon araç ile doğu istikametine doğru seyrettiği sırada, dikkatsizliği sonucu o esnada önünde aynı istikamete doğru seyreden Salahattin TURUNÇ (E-50) yönetimindeki KF 550 plakalı aracın arka kısmına çarpmıştır. Kaza sonucu yaralanan olmadı. SF 108 plakalı araç sürücüsü Derviş KÜSBECİ, alkol testi için yeterli nefes ve kan örneği vermeyi reddetmesi nedeniyle tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ