KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC Polis Basın Subaylığı’nın yayınladığı Polis Basın Bülteni’nden yaşanan olayalar:

 

ANİ VE GAYRİ TABİİ ÖLÜM(GELİŞME)

17.03.2024 tarihinde, Girne’de kalmakta olduğu ikametgah içerisinde aniden rahatsızlanarak yaşamını yitiren  Onur KAYABAŞI (E-27)’nın yapılan otopsisinde, ölüm sebebinin tespiti için kan ve doku örnekleri alınmış olup, ölüm sebebi yapılacak tetkikler sonucunda belli olacaktır. Soruşturma devam etmektedir.

 

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE (HİNTKENEVİRİ) TASARRUFU

18.03.2024 tarihinde, saat 14:00 sıralarında, Girne’de, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon (Ceylan Operasyonu) kapsamında, T.E.O.(E-31) ile C.C.M.(E-27)’nin kalmakta oldukları ikametgahta ve kullanımlarındaki araçta yapılan aramalarda, toplam 10 kilogram 214 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, hassas terazi ve uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan 355 Stg nakit para tespit edilerek emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

 

GÜMRÜKSÜZ MAL TASARRUFU VE İLAÇ ECZACILIK YASASINA AYKIRI HAREKET

18.03.2024 tarihinde, Gönyeli’de faaliyet gösteren bir işyerinde, Lefkoşa Polis Müdürlüğüne bağlı CÖŞ Ekipleri ile Gümrük ve Rüsumat Dairesi personeli tarafından yapılan kontrolde, eczacı olmayan kişilerin satması yasak olan ve gümrüğe beyan edilmemiş toplam 43 paket hapın kanunsuz olarak tasarruf edilip satışa sunulduğu tespit edilerek emare olarak alınmıştır. Bahse konu işyeri işletmecisi Ö.K.(E-27) aleyhinde yasal işlem başlatılmış olup, soruşturma devam etmektedir.

 

YETKİLİ MAKAMDAN İZİNSİZ ALKOLLÜ İÇKİ SATIŞI YAPMAK

18.03.2024 tarihinde, saat 23:00 sıralarında, Lapta’da faaliyet gösteren bir eğlence mekanında Polis tarafından yapılan kontrolde, yetkili makamdan alınmış geçerli alkollü içki satışı ruhsatı olmadığı halde, izinsiz olarak alkollü içki tasarruf edilip satışa sunulduğu tespit edilmiştir. Bahse konu işyeri işletmecisi Y.I.(E-40) aleyhinde yasal işlem başlatılmış olup, soruşturma devam etmektedir.

 

KKTC’DE İKAMET İZİNSİZ İKAMET ETMEK

18.03.2024 tarihinde, ülke genelinde polis tarafından gerçekleştirilen kontrol ve denetimler sonucunda; ülkede yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen toplam 2 kişi tutuklanarak aleyhlerinde yasal işlem başlatılmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

 

ARAÇ YANGINI

18.03.2024 tarihinde, saat 10:30 sıralarında, Lefkoşa Kuzey Çevre yolu üzerinde, Mustafa KARATAŞ (E-47) kullanımındaki salon araç ile seyir halinde olduğu sırada, muhtemelen aracın alt kısmındaki plastik koruyucunun sıcak egzoza temas edip alevlenmesi sonucu söz konusu araçta yangın meydana geldi. Yangın İtfaiye Ekipleri tarafından söndürülmüş olup, çıkan yangın sonucu bahse konu aracın alt koruyucu kısmı yanarak zarar görmüştür. Soruşturma devam etmektedir.

 

 

TRAFİK KAZASI

  1. 18.03.2024 tarihinde, saat 23:30 sıralarında, Girne’de Uğur Mumcu Caddesi üzerinde, Arafet KABLAN (E-36) yönetimindeki HT 714 plakalı salon araç ile doğu istikamete doğru seyrettiği sırada, karşıdan gelip düz gitmekte olan araçlara öncelik hakkı vermeden dikkatsizce sağ tarafta bulunan Şehit Cengiz Topel Caddesine dönüşe geçmesi sonucu, o esnada karşı istikametten gelmekte olan Ege Cihan ŞAHİN (E-20) yönetimindeki VL 526 plakalı motosikletin önünü tıkaması sonucu çarpışmışlardır. Kaza sonucu yaralanan motosiklet sürücüsü Ege Cihan ŞAHİN, kaldırıldığı Girne Dr. Akçiçek Devlet Hastanesi’nde Acil Serviste müşahede altına alındı. Soruşturma devam etmektedir.

 

  1. 19.03.2024 tarihinde, saat 02:00 sıralarında, Lefkoşa’da Okullar yolu sokak üzerinde, Azamet ASHIRBAYEV (E-43) 319 miligram alkollü içki tesiri altında, yönetimindeki MP 843 plakalı salon araç ile doğu istikametine doğru seyrettiği sırada Şehit Mustafa Ahmet Ruso caddesi yol kavşağına geldiğinde, sola mecburi istikamet levhasına uymayıp kavşakta durmamış ve dikkatsizce düz devam edip karşıya Bayraktar sokağa geçmeye çalışması sonucu, o esnada kavşak üzerinde güney istikametine doğru seyreden Abdullah Omar Salem ALAWAİRİ(E-23) yönetimindeki EV 738 plakalı salon aracın önünü tıkaması sonucu çarpışmışlardır. Çarpmanın etkisiyle kontrolsüzce savrulan MP 843 plakalı araç, yolun güney kısmındaki kaldırım üzerinde bulunan elektrik direğine de çarpıp durmuştur. Kaza sonucu yaralanan olmadı. MP 843 plakalı araç sürücüsü Azamet ASHIRBAYEV tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ