KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC Polis Basın Subaylığı’nın 15 Mart 2024 tarihinde yayınladığı Polis Basın Bülteni’nde yaşana olaylar:

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE, ATEŞLİ SİLAH VE PATLAYICI MADDE TASARRUFU
14.03.2024 tarihinde, saat 14:00 sıralarında, Gazimağusa’da, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından İ.K.(E-31)’nin kalmakta olduğu ikametgahta ve kullanımıdaki aracında yapılan aramalarda, tasarrufunda yaklaşık 2 gram ağırlığında metamfetamin türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi ve ayrıca 1 adet tabanca, tabancaya ait şarjör ile 5 adet canlı mermi tespit edilerek emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE TASARRUFU
14.03.2024 tarihinde, saat 16:00 sıralarında, Güzelyurt’ta, Güzelyurt Polis Müdürlüğü’ne bağlı CÖŞ Ekipleri tarafından devriye yapıldığı sırada, yol kenarında park halinde bulunan van araç içerisinde şüpheli olarak görülen E.T.(E-29)’nin üzerinde ve aracında yapılan aramada, tasarrufunda sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde içerdiğine inanılan toplam 3 adet kağıt parçası ve içerlerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan 1 adet sigara izmariti ile tütün kalıntıları tespit edilerek emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

GÜMRÜKSÜZ MAL TASARRUFU
14.03.2024 tarihinde, saat 22:30 sıralarında, Girne ve Alsancak’ta faaliyet gösteren iki ayrı markette, Polis, Gümrük ve Rüsumat ile Veteriner Dairesi Ekipleri tarafından eş zamanlı ortak gerçekleştirilen operasyon kapsamında, bahse konu marketlerin soğuk hava deposu içerisinde yapılan kontrolde, gümrüğe beyan edilmemiş toplam 1.987,7 kilogram dana eti ile 67.1 kilogram kuzu etinin kanunsuz olarak tasarruf edildiği tespit edilerek emare olarak alınmıştır.
Yürütülen ileri soruşturma kapsamında, meselede zanlı olarak görülen E.D.(E-38), M.S.H.(E-31) ve M.K.E.(E-31) tespit edilerek tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

KASTİ HASAR VE MÜLKE TECAVÜZ
14.03.2024 tarihinde, saat 12:00 sıralarında, Zümrütköy’de S.K.(E-38)’nin, bir şahsa ait etrafı tellerle çevrili binanın bahçe kapısı üzerinde takılı olan asma kilidi kasten kırdıktan sonra, sorumluluğundaki küçükbaş hayvanları bahçe içerisine izinsiz olarak koyup hayvanları otlattığı tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs aleyhinde yasal işlem başlatılmış olup, soruşturma devam etmektedir.

KKTC’DE İKAMET İZİNSİZ İKAMET ETMEK
14.03.2024 tarihinde, ülke genelinde polis tarafından gerçekleştirilen kontrol ve denetimler sonucunda; ülkede yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen toplam 5 kişi tutuklanarak aleyhlerinde yasal işlem başlatılmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

 

EV YANGINI
14.03.2024 tarihinde, saat 18:30 sıralarında, Ardahan’da, bir şahsa ait ikametgahın yanında bulunan ahşap ve trapez saçtan mamul ambar içerisinde, muhtemelen elektrik kablolarının kısa devre yapması sonucu yangın meydana geldi. Yangın İtfaiye Ekipleri tarafından söndürülmüş olup çıkan yangın sonucu, bahse konu ambar ve içerisinde muhafaza edilen muhtelif beyaz eşya ile tarım makineleri, 2 adet şilte, 5 torba gübre, 50 adet arı kovanı, 3 adet mutfak ve 1 adet piknik tüpü tamamen yanarak zarar görürken, yangının ikametgaha sirayet etmesi sonucu ise ikametgahın mutfak ve yatak odasında bulunan muhtelif beyaz eşya ile mobilyalar ve kapı ile pencereler yanarak zarar görmüş olup, çıkan duman ve ısıdan dolayı ise ikametgahın tüm duvarları islenmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

TRAFİK KAZASI
14.03.2024 tarihinde, saat 23:55 sıralarında, Lefkoşa’da Sarayönü Sokak üzerinde, Muhammed KARADURAK (E-29) yönetimindeki JR 442 plakalı salon araç ile güney istikametine doğru seyrettiği sırada yolun sonunda bulunan Tanzimat sokağa geldiğinde, anayolda seyreden araçlara öncelik hakkı vermeden dikkatsizce sokağa giriş yaptığı esnada, Haşmet Gürkan Sokak üzerinde kuzey istikametine doğru 267 miligram alkollü içki tesiri altında seyreden Talat TANCA (E-31) yönetimindeki PJ 235 plakalı aracın önünü tıkaması sonucu çarpışmışlardır. Kaza sonucu yaralanan JR 442 plakalı araçtaki yolcu Derya KARADURAK (K-24), kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde Acil Serviste müşahede altına alınmıştır. PJ 235 plakalı araç sürücüsü Talat TANCA tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ