KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?

Polis Basın Subaylığı’nın yayınladığı bültende yaşanan olaylar:

ANİ VE GAYRİ TABİİ ÖLÜM
10.03.2024 tarihinde, saat 17:00 sıralarında, Çatalköy’de sakin Ali FAHRİ (E-34) kalmakta olduğu ikametgahı içerisinde aniden rahatsızlanması sonucu, ambulans ile kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

ANİ VE GAYRİ TABİİ ÖLÜM (İNTİHAR)
12.03.2024 tarihinde, saat 02:30 sıralarında, Karaoğlanoğlu’nda sakin Atabek SAPARKULYYEV (E-23), kalmakta olduğu ikametgahı içerisinde intihar etmek suretiyle yaşamını sonlandırmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE TASARRUFU
1. 11.03.2024 tarihinde, saat 18:00 sıralarında, Lefkoşa’da Metehan Kara Geçiş Kapısı’nda, kullanımındaki araç ile KKTC’ye giriş yapmak isteyen N.T.(E-36)’nin üzerinde ve aracında Polis tarafından yapılan aramada, tasarrufunda yaklaşık 10 gram ağırlığında kokain türü ve yaklaşık 27 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde tespit edilerek emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

2. 11.03.2024 tarihinde, saat 17:00 sıralarında, Girne’de Mete Adanır Caddesi üzerinde, Girne Polis Müdürlüğüne bağlı Ekipler tarafından devriye yapıldığı sırada, yol kenarında park halinde bulunan bir araç içerisinde şüpheli olarak görülen İ.K.(E-37), C.C.(E-46) ve İ.Ö.(E-36)’nün üzerlerinde ve söz konusu araçta yapılan aramada, tasarruflarında tütüne sarılı halde yaklaşık 50 miligram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde tespit edilerek emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

VAHİM ZARAR, CİDDİ DARP VE MÜLKE TECAVÜZ
10.03.2024 tarihinde, 16:00 sıralarında, Çayönü’nde bulundukları ikametgah içerisinde, aralarında yaşanan tartışma sonucu H.Y.(E-44), D.K.(E-51)’nin vücudunun muhtelif yerlerine ve burnuna vurmak suretiyle ciddi şekilde darp edip burun kemiğinin kırılmasına sebep olmuştur. Olay Polisin bilgisine gelmesi üzerine H.Y. tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

GÜMRÜKSÜZ MAL TASARRUFU
11.03.2024 tarihinde, Gazimağusa Polis Müdürlüğüne bağlı CÖŞ Ekipleri tarafından Beyarmudu Kara Geçiş Kapısı’nda yapılan kontrol ve denetimler kapsamında, KKTC’ye giriş yapan E.Ö.(E-64) kullanımındaki araçta yapılan aramada, gümrüğe beyan edilmemiş 1 adet televizyon tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs aleyhinde yasal işlem başlatılmış olup, soruşturma devam etmektedir.

 

KANUNSUZ TOPLULUK (GELİŞME)
22.02.2024 tarihinde, Lefkoşa’da Zahra ve Tanzimat sokak’ta, halkta korku, dehşet ve endişe yaratacak şekilde, kanunsuz olarak toplanan şahıslar ile ilgili olarak yürütülen ileri soruşturma kapsamında, aranmakta olan 1 kişi daha V.D.(E-20) tespit edilerek tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

KKTC’DE İKAMET İZİNSİZ İKAMET ETMEK
11.03.2024 tarihinde, ülke genelinde polis tarafından gerçekleştirilen kontrol ve denetimler sonucunda; ülkede yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen toplam 3 kişi tutuklanarak aleyhlerinde yasal işlem başlatılmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

TRAFİK KAZASI
1. 11.03.2024 tarihinde, saat 07:00 sıralarında, Girne-Alsancak Çevre Yolu’nun 2-3’üncü kilometreleri arasında, Jonathan Ularam MARNDA(E-32) 403 miligram alkollü içki tesiri altında, yönetimindeki RV 084 plakalı salon araç ile batı istikametine doğru seyrettiği sırada, dikkatsizliği sonucu o esnada önünde aynı istikamete doğru seyreden ve trafik ışıklarına geldiğinde tarafında trafik ışık yandığı için durmak zorunda kalan Mertcan İNAN (E-28) yönetimindeki VH 779 plakalı salon aracın arka kısmına çarpmıştır. Kaza sonucu yaralanan olmadı. RV 084 plakalı araç sürücüsü Jonathan Ularam MARNDA tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

2. 12.03.2024 tarihinde, saat 00:30 sıralarında, Lefkoşa’da Dr. Fazıl Küçük Bulvarı üzerinde, Tayfun DEMİRBİLEK (E-24) yönetimindeki UL 863 plakalı araç ile doğu istikametine doğru dikkatsizce seyrettiği sırada Honda Trafik Işıklarına geldiğinde, tarafında kırmızı ışık yandığı halde durmayarak sağa Şehit Mustafa Ahmet Ruso Caddesine doğru dönüşe geçmesi sonucu, o esnada karşı istikametten gelip tarafında kırmızı ışık yandığı halde durmayarak dikkatsizce batı istikametine doğru seyreden Mustafa DAĞLI (E-32) yönetimindeki UK 979 plakalı motosikletin önünü tıkaması sonucu çarpışmışlardır. Kaza sonucu yaralanan motosiklet sürücüsü Mustafa DAĞLI, kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde Acil Serviste müşahede altına alınmıştır. UL 863 plakalı araç sürücüsü Tayfun DEMİRBİLEK sürüş ehliyetsiz ve sigorta kapsamaksızın araç kullanmak suçlarından tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ