KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC Polis Basın Subaylığı tarafından yayınlanan bülteninde yaşanan olaylar:

KANUNSUZ ATEŞLİ SİLAH VE PATLAYICI MADDE TASARRUFU VE TAŞIMA

22.02.2024 tarihinde, saat 21.15 sıralarında, Karaoğlanoğlu’nda A.K.(E-39)’nin kullanımında bulunan araçta polis tarafından yapılan aramada; bir adet tabanca ve tabancaya ait şarjör ile 25 adet canlı mermi bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs (A.K.) ve mesele ile bağlantısı olduğu tespit edilen M.Ö. (E-44) tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

 

BİNA AÇMA HIRSIZLIK VE KASTİ HASAR

01-20 Şubat 2024 tarihleri arasında, Lefkoşa’da Bedrettin Demirel Caddesi üzerinde bulunan bir bina içerisinden 208 adet çift sürmeli alüminyum pencere, 37 adet 24 KW’lık klima, binaya ait elektrik kabloları ile bir adet jeneratörün çalınması ile ilgili olarak yürütülen soruşturma kapsamında mesele ile bağlantısı olduğu tespit edilen E.K.(E-38) tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

 

HIRSIZLIK

05.03.2023 tarihinde, Gazimağusa’da, A.N.U.(K-25)’nun, vefat eden annesine ait banka hesabından, tereke kurulmadan ve diğer varislerin bilgisi olmadan kendisine ait hesabına internet üzerinden 100.000 TL para aktarmak suretiyle hırsızlık yaptığı tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

 

KKTC’DE İKAMET İZİNSİZ İKAMET ETMEK

22.02.2024 tarihinde, ülke genelinde polis tarafından gerçekleştirilen denetim ve kontroller sonucunda; ülkede herhangi bir yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen toplam 10 kişi tutuklanarak aleyhlerinde yasal işlem başlatılmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

 

TRAFİK DENETİMLERİ

22.02.2024 tarihinde, ülke genelinde polis tarafından gerçekleştirilen trafik denetimleri sonucu; toplam 1,576 araç sürücüsü kontrol edildi ve 295’i yasal hız sınırı üzerinde süratli araç kullanmak, 5’i alkollü içki tesiri altında araç kullanmak, 2’si sürüş ehliyetsiz ehliyetsiz ve sigorta kapsamaksızın araç kullanmak, 4’ü sigortasız araç kullanmak, 50’si sürüş esnasında cep telefonu kullanmak, 14’ü emniyet kemeri takmadan araç kullanmak, 23’ü seyrüsefer ruhsatsız araç kullanmak ve 133’ü diğer trafik suçlarından olmak üzere toplam 526 araç sürücüsü çeşitli trafik suçlarından rapor edilerek aleyhlerinde yasal işlem başlatılırken, 24 araç ise trafikten men edilmiştir.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ