KKTC’de neler yaşandı!

KKTC’de neler yaşandı!

KKTC Polis Basın Subaylığı’nın yayınladığı Polis Basın Bülteni’nde KKTC’de yaşanan olaylar:

 

ANİ VE GAYRİ TABİİ ÖLÜM (GELİŞME)
19.02.2024 tarihinde, Akçay’da Barış Caddesi üzerinde, yol temizlik çalışması yaptığı sırada aniden rahatsızlanarak yaşamını yitiren Serdar ULA (E-51)’nın yapılan otopsisinde,   ölüm sebebinin tespiti için kan ve doku örnekleri alınmış olup, kesin ölüm sebebi yapılacak tetkiklerin ardından belli olacaktır. Soruşturma devam etmektedir.

KANUNSUZ ATEŞLİ SİLAH VE KANUNSUZ PATLAYICI MADDE TASARRUFU
21.02.2024 tarihinde, 17.00-17.00 saatleri arasında, Mutluyaka’da, A.K.(E-47)’nin kalmakta olduğu ikametgahta Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan arama sonucu bir adet tabanca, tabancaya ait şarjör ve 3 adet canlı mermi bulunarak emare olarak alınmıştır.  Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

HIRSIZLIK
18.02.2024 tarihinde, Lefkoşa’da bir öğrenci yurduna ait park alanı içerisinde bulunan ahşaptan mamul piknik masasının çalınması ile ilgili olarak yürütülen soruşturma kapsamında meselede zanlı olarak görülen U.B.(E-27), 20.02.2024 tarihinde tespit edilerek tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

KKTC’DE İKAMET İZİNSİZ İKAMET ETMEK
21.02.2024 tarihinde, ülke genelinde polis tarafından gerçekleştirilen denetim ve kontroller sonucunda; ülkede herhangi bir yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen toplam 9 kişi tutuklanarak aleyhlerinde yasal işlem başlatılmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

TRAFİK DENETİMLERİ
21.02.2024 tarihinde, ülke genelinde polis tarafından gerçekleştirilen trafik denetimleri sonucu; toplam 1,648 araç sürücüsü kontrol edildi ve 248’i yasal hız sınırı üzerinde süratli araç kullanmak, 11’i alkollü içki tesiri altında araç kullanmak, 3’ü sürüş ehliyetsiz ehliyetsiz ve sigorta kapsamaksızın araç kullanmak, 6’sı sigortasız araç kullanmak, 10’u sürüş esnasında cep telefonu kullanmak, 8’i emniyet kemeri takmadan araç kullanmak, 19’u seyrüsefer ruhsatsız araç kullanmak ve 107’si diğer trafik suçlarından olmak üzere toplam 412 araç sürücüsü çeşitli trafik suçlarından rapor edilerek aleyhlerinde yasal işlem başlatılırken, 4 araç sürücüsü tutuklandı, 36 araç ise trafikten men edilmiştir.

TRAFİK KAZASI
1.    22.02.2024 tarihinde, saat 00:20 sıralarında, Metehan – Alayköy Çevre Yolu üzerinde, Ahmet ŞAHİN (E-51),  280 mlgr alkol tesiri altında, yönetimindeki UT 700 plakalı araç ile batı istikametine doğru seyrettiği sırada Genç Yapı çemberine geldiğinde dikkatsizliği sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek yolun solundan çıkıp tarla içerisinde durmuştur. Kaza sonucu yaralanan olmadı. Soruşturma devam etmektedir.

2.    22.02.2024 tarihinde saat 03:15 sıralarında, Girne’de Beşparmaklar Caddesi üzerinde,  Alev DEVELİOĞLU (K-62), 337 mlgr alkollü içki tesiri altında yönetimindeki MB 816 plakalı araç ile batı istikametine seyrettiği sırada dikkatsizce yolun sağına geçmesi sonucu, o esnada karşı istikamette 326 mlgr alkollü içki tesiri altında yönetimindeki UH 677 plakalı araç ile seyreden Mustafa KARABAKAN (E-28) kullanımındaki araç ile çarpışmışlardır. Kaza sonucu yaralanan olamadı. Her iki araç sürücüsü tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

3.    22.02.2024 tarihinde, saat 07.30 sıralarında, Lefkoşa – Gazimağusa Anayolu boyunca TNE 686 plakalı salon aracı soldan birinci şerit içerisinde süratli bir şekilde Gazimağusa istikametine doğru kullanan Gürhan KAFKASOĞLU (E-36), seyretmekte olduğu yolun solunda bulunan Erülkü Süpermarket önlerine geldiğinde o esnada önünde soldan birinci şerit içerisinde aynı istikamete doğru seyreden Halit SAYAR (E-39) yönetimindeki HA 698 plakalı kapalı kamyonetin sağ arka kısmına çarpmıştır.
Çarpmanın etkisi ile kontrolsüz bir şekilde savrulan HA 698 plakalı kamyonet, sağ şerit içerisinde geçerek yol ortasında bulunan beton bariyerlere çarparak yine kontrolsüz bir şekilde savulup sağ yan kısmı ile TNE 686 plakalı salon aracın ön kısmı üzerine devrilmiştir. Kaza sonucu yaralanan olmadı. Soruşturma devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ