KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?
  • Manşet
  • 11 Şubat 2024 – 10:38 10:38

11 Şubat Pazar günü yayınlalana Polis Basın Bülteni’nde KKTC’de yaşanan olaylar:


ANİ VE GAYRİ TABİİ ÖLÜM

10.02.2024 tarihinde, saat 12.30 sıralarında, Lefke’de sakin Şükrü ZEYBEK (E-64), kalmakta olduğu ikametgah içerisinde ölü olarak bulunmuştur. Soruşturma devam etmektedir.

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE (KOKAİN, MDMA, HİNTKENEVİRİ) TASARRUFU

10.02.2024 tarihinde, Lefkoşa ve Alayköy’de, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon (Zehir Operasyonu) kapsamında,B.E.(E-31) ve A.V.(E-27)ye ait ikametgahlarda yapılan aramada; yaklaşık 30 gram ağırlığında kokain türü ve yaklaşık 200 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, uyuşturucu madde içerdiğine inanılan toplam 490 adet hap, üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi ile rulo şekline getirilmiş 10 TL’lik banknot ve uyuşturucu madde satışından elde edildiğine inanılan toplam 24000 TL, 650 ABD Doları ve 1100 Euro nakit para tespit edilerek emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

KKTC’DE İKAMET İZİNSİZ İKAMET ETMEK

10.02.2024 tarihinde, ülke genelinde Polis tarafından gerçekleştirilen kontrol ve denetimler sonucunda, ülkede herhangi bir yasal statüsü olmadığı halde ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen toplam 6 kişi tutuklanarak aleyhlerinde yasal işlem başlatılmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

İHMAL SONUCU YANGINA SEBEP OLMAK

10.02.2024 tarihinde M.H.Y.(E-21)’nin, Dörtyol’da bir iş yeri önünde bulunan plastik çöp bidonu içerisine, gerekli emniyet tedbirini almadan sönmemiş kömürleri döküpkömürlerin alevlenmesi sonucu, çöp bidonu içerisinde yangın meydana geldi. Yangın sonucu söz konusu çöp bidonu tamamenyanarken, çöp bidonu yanında park halinde bulunan bir aracın ön tamponu ile bazı plastik aksamları ise ısıdan dolayı zarargörmüştür. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

TRAFİK DENETİMLERİ

10.02.2024 tarihinde, ülke genelinde polis tarafından gerçekleştirilen trafik denetimleri sonucu; toplam 2,148 araç sürücüsü kontrol edildi ve 299’u yasal hız sınırı üzerinde süratli araç kullanmak, 26’sı alkollü içki tesiri altında araç kullanmak, 2’si sürüş ehliyetsiz ve sigorta kapsamaksızın araç kullanmak, 24’ü sürüş esnasında cep telefonu kullanmak, 1’i trafik ışıklarına uymamak, 1’i tehlikeli sürüş yapmak ve polis dur talimatına uymamak, 4’ü sigortasız araç kullanmak, 22’siseyrüsefer ruhsatsız araç kullanmak, 2’si yetersiz ışıkla araç kullanmak ve 69’u diğer trafik suçlarından olmak üzere toplam 450 araç sürücüsü çeşitli trafik suçlarından rapor edilerek aleyhlerinde yasal işlem başlatılırken, 2 sürücü tutuklanmış ve 50 araç ise trafikten men edilmiştir.

TRAFİK KAZASI

11.02.2024 tarihinde, saat 00:30 sıralarında, Yayla’da Dr.Fazıl Küçük Caddesi üzerinde, Mehmet TARİHSEVER (E-23)251 miligram alkollü içki tesiri altında, yönetimindeki CM 858 plakalı salon araç ile kuzey istikametine doğru seyrettiği sıradadörtyol yol kavşağına geldiğinde, dikkatsizliği sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek yolun solundan çıkmış vebordür taşlarına ile elektrik direğine çarpmıştır. Kaza sonucu yaralanan olmadı. Araç sürücüsü tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ