KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?
  • KKTC
  • 9 Şubat 2024 – 17:24 17:24

KKTC Polis Basın Subaylığı tarafından yayınlanan Polis Basın Bülteni’nde yaşana olaylar:

 

TEDBİRSİZLİK VE DİKKATSİZLİK SONUCU ÖLÜME SEBEP OLMAK (GELİŞME)

09.02.2024 tarihinde, saat 08:00 sıralarında, Gaziveren’de yapımı devam etmekte olan bir inşatta çalışan MD Ali Hossain SOHAG (E-37), inşaat alanı içerisinde yürüdüğü sırada sekizinci kattan atılan tahta paletin başına çarpması sonucu ağır yaralanarak olay yerinde yaşamını yitirmiştir. Yürütülen ileri soruşturma kapsamında, S.(E-39),  B.R.(E-37),  M.A.(E-39), S.I.(E-48) ve I.H.(E-22) tutuklanmış olup, bahse konu şahıslar çıkarıldıkları Lefke Kaza Mahkemesinde aleyhlerinde 3 gün süreyle tutukluluk emri temin edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

ANİ VE GAYRİ TABİİ ÖLÜM(GELİŞME)

07.02.2024 tarihinde, Mevlevi’de kalmakta olduğu ikametgah içerisinde aniden rahatsızlanması sonucu, ambulans ile kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitiren Ali KÜÇÜK(E-64)’ün doktorundan yapılan soruşturmada, ölüm sebebinin “Kalp Yetmezliği” sonucu olduğu tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE TASARRUFU (YAPAY ZEKA OPERASYONU) (GELİŞME)

06.02.2024 tarihinde Girne’de, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından gerçekleştirilen Yapay Zeka Operasyonu ile ilgili yürütülen ileri soruşturma kapsamında, mesele ile bağlantısı olduğu tespit edilen V.A.(E-21) ve P.R.(E-23) 08.02.2024 tarihinde tespit edilerek tutuklanmıştır.

Bahse konu şahısların Girne’de kalmakta oldukları ikametgahlarda yapılan aramada ise, yaklaşık 3 gram ağırlığında tütünle karışık hintkeneviri türü, yaklaşık 1 gram ağırlığında hintkeneviri türü, yaklaşık 2 gram ağırlığında kokain türü,yaklaşık 5 gram ağırlığında Mefhetron türü ve yaklaşık 1 gram ağırlığında MDMA türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, içerisinde hintkeneviri türü uyuşturucu madde olduğuna inanılanyaklaşık 30 gram ağırlığında sıvı yağ, içerisinde hintkeneviri türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan yaklaşık 50 gram ağırlığında sabun, LSD türü uyuşturucu madde içerdiğine inanılan 1 adet pul ve uyuşturucu madde içerdiğine inanılan bir adet hap, macun, mantar ve 2 adet metal öğütücü ile bir adet hassas terazi tespit edilerek emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

HIRSIZLIK, POLİS OLMADIĞI HALDE KENDİNİ POLİS OLARAK TANITMAK VE SAHTEKARLIKLA KREDİTEMİNİ

08.02.2024 tarihinde, saat 14:30 sıralarında, E.K.(E-33)’ninLefkoşa’da faaliyet gösteren bir döviz bürosuna giderek, polisolmadığı halde konu işletmede kasiyer olarak çalışan şahsa kendisini polis olarak tanıttıktan sonra 1000 Stg para satın almak istediğini beyan edip, 1000 Stg nakit parayı kasiyerden alıp tasarrufuna geçirdikten sonra, karşılığında herhangi bir ücret ödemeden konu iş yerinden kaçıp 1000 Stg nakit parayı çaldığı tespit edilmiştir.

Ayrıca bahse konu şahsın, 08.02.2024 tarihinde saat 18:00sıralarında, Gazimağusa’da bir şahsın kullanımındaki taksiye binerek kendisini gitmek istediği yere götürmesini sağladıktan sonra, taksi ücreti olarak ödemesi gereken 380 TL’yi ödemeyip, sahtekarlıkla kredi temin ettiği tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

KKTC’DE İKAMET İZİNSİZ İKAMET ETMEK

08.02.2024 tarihinde, ülke genelinde Polis tarafından gerçekleştirilen kontrol ve denetimler sonucunda, ülkede herhangi bir yasal statüsü olmadığı halde ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen toplam 9 kişi tutuklanarak aleyhlerinde yasal işlem başlatılmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

KAYIP ŞAHIS(GELİŞME)

07.02.2024 tarihinden beridir kayıp olduğu bildirilen Gönyeli’de sakin Meryem UYAN (K-15) bulunmuştur. Soruşturma devam etmektedir.

YARALANAN ŞAHIS

08.02.2024 tarihinde, saat 12:00 sıralarında, Boğazköy’de bir ikametgahın bahçesi içerisinde, garaj yapım için arkadaşına yardın eden Mehmet SARSAR(E-40), söz konusu ikametgahın bahçesi üzerinden geçen elektrik hatlarındaki akıma kapılarak yaralanmıştır. Adı edilen kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde müşahede altına alınmıştır.Soruşturma devam etmektedir.

TRAFİK KAZASI

1.08.02.2024 tarihinde, saat 12:00 sıralarında, Lefkoşa-Gazimağusa Anayolu üzerinde Dörtyol sığınmalı Yol Kavşağında, Fredrick JAMES (E-27) yönetimindeki MTY 156 plakalı araç ile Dörtyol istikametinden gelerek sığınmalı yol kavşağı üzerinde anayolda seyreden araçlara öncelik hakkı vermeden dikkatsizce Geçitkale istikametine doğru dönüşe geçtiği sırada, o esnada anayol üzerinde Gazimağusa istikametine doğru sol şeritte seyreden Aytaç BALLICA(E-34) yönetimindeki HB 367 plakalı aracın önünü tıkaması sonucu çarpışmışlardır.

Kaza sonucu yaralanan MTY 156 plakalı araçtaki yolcu Jonh HARRİS (E-56) kaldırıldığı Gazimağusa Devlet Hastanesinde yapılan tedavisinin ardından taburcu olurken, yine aynı araçtaki yolcular Lisa HARRİS(K-58) ve Melena WESTHOLE(K-55) ise, kaldırıldıkları Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesinde Cerrahi Serviste müşahede altına alınmışlardır. Soruşturma devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ