KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?
  • Manşet
  • 4 Şubat 2024 – 10:51 10:51

KKTC Polis Basın Subaylığı’nın yayınladığı Polis Basın Bülteni’ne göre KKTC’de yaşanan olaylar:

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE (HİNTKENEVİRİ) TASARRUFU

03.02.2024 tarihinde, saat 19:00 sıralarında, Gazimağusa’da, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından C.B.E.( E-26)’nin üzerinde yapılan aramada, yaklaşık 35 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

 

HIRSIZLIK

  1. 03.02.2024 tarihinde, saat 10:10 sıralarında, Lefkoşa Küçük Kaymaklı’da faaliyet gösteren pide salonu içerisinde müşteri olarak bulunan E.İ.(E-36)’nin, masa üzerinde bulunan işletmeciye ait iki adet cep telefonunu çaldığı tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutulanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

 

  1. 20.01.2024 tarihinde, saat 19:00 sıralarında, Lefkoşa Ortaköy’de faaliyet gösteren bir market içerisinde, bir müşteri tarafından ödeme kasası üzerine bırakılan cep telefonunun çalınması ile ilgili olarak meselede zanlı olarak aranmakta olan M.C.(E-47), 03.02.2024 tarihinde Metehan Kara Geçiş Kapısında, GKRY Bölgesinden KKTC’ye giriş yapmak istediği sırada tespit edilerek tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

 

KKTC’DE İKAMET İZİNSİZ İKAMET ETMEK

03.02.2024 tarihinde, ülke genelinde Polis tarafından gerçekleştirilen kontrol ve denetimler sonucunda, ülkede herhangi bir yasal statüsü olmadığı halde ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen toplam 2 kişi tutuklanarak aleyhlerinde yasal işlem başlatılmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

 

KUMARHANEDE BULUNMAK VE BULUNMASINA MÜSAADE ETMEK

03.02.2024 tarihinde, Lefkoşa’da faaliyet gösteren iki ayrı kumarhanede, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Ekipler tarafından yapılan kontrol ve denetimler sonucunda, kumarhane girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam 16 kişi kumarhane içerisinde tespit edilmiştir. Bahse konu şahıslar aleyhinde yasal işlem başlatılmış olup, soruşturma devam etmektedir.

 

YÜKSEKTEN DÜŞEN ŞAHIS

03.02.2024 tarihinde, saat 16:30 sıralarında,  Mustafa Kemal BORA (E-83), Mutluyaka –  Mormenekşe köyleri arasında bulunan çiftlik evindeki garaj damında yapılan izolasyon işini kontrol etmek maksadıyla ahşap merdivene çıktığı sırada, merdivenin kayması sonucu zemin üzerine düşerek yaralanmıştır. Adı edilen kaldırıldığı Gazimağusa Devlet Hastanesinde kaburga kemiklerinde kırık teşhisi nedeniyle Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesine sevk edilerek, Cerrahi Serviste müşahede altına alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

 

 

 

 

 

 

KAYIP ŞAHIS

03.02.2024 tarihinde, saat 14.00 sıralarında, Güzelyurt’ta sakin Murad MURAT (E-48), kullanımındaki PT 208 plakalı araç ile ikametgahından ayrılmış ve halen geri dönmemiştir.  Bahse konu şahıs aranmakta olup, soruşturma devam etmektedir.

 

TRAFİK KAZASI

  1. 03.02.2024 tarihinde, saat 10.30 sıralarında, Lefkoşa’da Dr. Fazıl Küçük Caddesi üzerinde, Alfred DARAMY (E-20), 134 miligram alkollü içki tesiri altında ve sürüş ehliyetsiz olarak yönetimindeki RB 721 plakalı salon araç ile soldan birinci şerit içerisinde doğu istikametine doğru seyrettiği sırada, Okmar Market önlerine yaklaştığında dikkatsizliği neticesinde soldan ikinci şerit içerisine giriş yapması sonucu, o esnada sağ şerit içerisinde trafik sıkışıklığı nedeniyle durmakta olan Çağlar ÖZGÖKÇEN (E-42) yönetimindeki LZ 406 plakalı salon araca çarpmıştır. Kaza sonucu yaralanan olmadı. RB 721 plakalı araç sürücüsü alkollü içki tesiri altında ve sürüş ehliyetsiz olarak araç kullanmaktan dolayı tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

 

  1. 03.02.2024 tarihinde, saat 18.00 sıralarında, Gazimağusa – Lefkoşa Anayolu 2-3 kilometreleri arasında, Yaşar KIRŞAN(E-53) 229 miligram alkollü içki tesiri altında, yönetimindeki ER 486 plakalı araç ile Lefkoşa istikametine doğru seyrettiği sırada, dikkatsizliği sonucu direksiyon hakimiyetini kaybedip yolun solundan çıkmış ve yol kenarında bulunan bir iş yerine ait levhaya çarpmıştır. Kaza sonucu yaralanan olmadı. Araç sürücüsü Yaşar KIRŞAN tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

 

  1. 04.02.2024 tarihinde, saat 02:40 sıralarında, Girne-Alsancak Çevreyolu 4-5’inci kilometreleri arasında, Habibe ALKIŞ (K-20) 130 miligram alkollü içki tesiri altında, yönetimindeki 33 BER 35 plakalı araç ile Girne istikametine doğru seyrettiği sırada GAÜ dönel kavşağına geldiğinde, dikkatsizliği sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek dönel kavşağın bordür taşlarına çarpmıştır. Çarpmanın etkisiyle kontrolsüzce yoluna devam eden 33 BER 35 plaklaı araç, yolun solundan çıkmış ve yol kenarında bulunan bordür taşlarına da çarptıktan sonra sağ kısmı üzerine devrilerek durmuştur. Kaza sonucu araçtaki yolcu Kevser DERE (K-21), kaldırıldığı Girne Dr. Akçiçek Hastanesi’nde yapılan tedavisinin ardından taburcu olmuştur. Araç sürücüsü Habibe ALKIŞ tutuklanmış olup, Soruşturma devam etmektedir.

 

TRAFİK DENETİMLERİ

03.02.2024 tarihinde, ülke genelinde polis tarafından gerçekleştirilen trafik denetimleri sonucu; toplam 1,968 araç sürücüsü kontrol edildi ve 262’si yasal hız sınırı üzerinde süratli araç kullanmak, 25’i alkollü içki tesiri altında araç kullanmak, 3’ü sürüş ehliyetsiz ve sigorta kapsamaksızın araç kullanmak, 1’i sigortasız araç kullanmak, 9’u sürüş esnasında cep telefonu kullanmak, 4’ü emniyet kemeri takmadan araç kullanmak, 6’sı seyrüsefer ruhsatsız araç kullanmak ve 105’i diğer trafik suçlarından olmak üzere toplam 415 araç sürücüsü çeşitli trafik suçlarından rapor edilerek aleyhlerinde yasal işlem başlatılırken, 7 sürücü tutuklanmış ve 39 araç ise trafikten men edilmiştir.

 

SÜRÜCÜLERİN DİKKATİNE

Kanalizasyon hattı yenileme projesi kapsamında yapılacak kazı ve asfaltlama çalışmaları nedeniyle trafik akışına kapatılan Gazimağusa Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerindeki Hurmalı Çember mevkii, yol çalışmalarının tamamlanmasının  ardından yeniden trafik akışına açılmıştır.

Kazasız ve güvenli sürüşler dileriz.

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ