KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC Polis Basın Bültenine göre KKTC’de yaşanan polisiye olaylar…

ANİ VE GAYRİ TABİİ ÖLÜM(GELİŞME)

  1. 15.01.2024 tarihinde, Lefkoşa’da kalmakta olduğu ikametgah içerisinde yaşamını yitiren Stanley Ogechukwu OTIWU (E-26)’nun yapılan otopsisinde, ölüm sebebinin tespiti için kan ve doku örnekleri alınmış olup ölüm sebebi yapılacak tetkikler sonucunda belli olacaktır. Soruşturma devam etmektedir.

 

  1. 16.01.2024 tarihinde, Gazimağusa’da kalmakta olduğu ikametgah içerisinde aniden rahatsızlanarak yaşamını yitiren Mehmet GEÇİT (E-40)’in yapılan otopsisinde, ölüm sebebinin “kalp hastalığı, kronik akciğer hastalığı, kalp krizi, dolaşım ve solunum yetmezliği” sonucu olduğu tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

 

  1. 16.01.2024 tarihinde, Lapta’da kalmakta olduğu ikametgah içerisinde yaşamını yitiren Richard Henry ROUND (E-70)’nin yapılan otopsisinde, ölüm sebebinin tespiti için kan ve doku örnekleri alınmış olup ölüm sebebi yapılacak tetkikler sonucunda belli olacaktır. Soruşturma devam etmektedir.

 

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE (HİNTKENEVİRİ) TASARRUFU

17.01.2024 tarihinde, saat 16:30 sıralarında, Gönyeli’de J.T.O.(E-31)’nun kalmakta olduğu ikametgahta ve kullanımındaki aracında, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ile Lefkoşa Polis Müdürlüğü CÖŞ Ekipleri tarafından yapılan aramada, tasarrufunda yaklaşık 22 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde tespit edilerek emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

 

GÜMRÜKSÜZ MAL TASARRUFU

17.01.2024 tarihinde, saat 09:00 sıralarında, Girne Turizm Limanı’nda, ülkeye giriş yapan H.A.(K-50)’nın eşyalarında, Gümrük ve Rüsumat Dairesi memurları tarafından yapılan kontrolde, tasarrufunda gümrüğe beyan edilmemiş toplam 50 kilogram ağırlığında tütün tespit edilerek emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs aleyhinde yasal işlem başlatılmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

 

HIRSIZLIK

17.01.2024 tarihinde, saat 02:30 sıralarında, Lefkoşa’da bulunan bir apartmana ait araç park yeri içerisinde muhafaza edilen bir şahsa ait muhtelif ev eşyaları ile 10 adet ateş ölçer cihazı çalınmıştır. Olay Polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen ileri soruşturmada, meselede zanlı olarak görülen G.M.N.(K-31) ve M.A.(E-30) tespit edilerek tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

 

KKTC’DE İKAMET İZİNSİZ İKAMET ETMEK

17.01.2024 tarihinde, ülke genelinde polis tarafından gerçekleştirilen denetim ve kontroller sonucunda, ülkede herhangi bir yasal statüsü olmadığı halde ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen toplam 5 kişi tutuklanarak aleyhinde yasal işlem başlatılmıştır. Soruşturma devam etmektedr.

 

TRAFİK KAZASI

  1. 18.01.2024 tarihinde, saat 02:15 sıralarında, Lefkoşa-Gazimağusa Anayolu üzerinde, Nida İBA (K-33) 159 miligram alkollü içki tesiri altında, yönetimindeki PY 251 plakalı salon araç ile Gazimağusa istikametine doğru seyrettiği sırada Halkbank çemberine geldiğinde, dikkatsizliği sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek yolun solundan çıkmış ve orta refüjün bordür taşlarına çarptıktan sonra tarla içerisinde durmuştur. Kaza sonucu yaralanan araç sürücüsü Nida İBA, kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde müşahede altına alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

 

  1. 18.01.2024 tarihinde, saat 02:30 sıralarında, Bademliköy’de Ecevit Caddesi üzerinde, Musa SERTKAYA (E-56) 213 miligram alkollü içki tesiri altında, yönetimindeki PD 645 plakalı salon araç ile doğu istikametine doğru seyrettiği sırada, dikkatsizliği sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek yolun solundan çıkmış ve yol kenarındaki akasya ağacına çarptıktan sonra, yaklaşık 4 metre derinliğindeki yamaçtan aşağıya düşüp yine akasya ağacına çarparak takla attıktan sonra sağ yan kısmı üzerinde durmuştur. Kaza sonucu yaralanan araç sürücüsü Musa SERTKAYA, kaldırıldığı Cengiz Topel Devlet Hastanesi’nde müşahede altına alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ