KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC Polis Basın Bültenine göre KKTC’de yaşanan polisiye olaylar…

ANİ VE GAYRİ TABİİ ÖLÜM

18.12.2023 tarihinde, saat 19:30 sıralarında, Girne’de sakin Önder Ramadan GÜNEY (E-64) kalmakta olduğu ikametgah içerisinde ölü olarak bulunmuştur. Soruşturma devam etmektedir.

ANİ VE GAYRİ TABİİ ÖLÜM(GELİŞME)

15.12.2023 tarihinde, Gaziveren’de köyü içerisinde yürümekte olduğu sırada aniden rahatsızlanması sonucu, ambulans ile Cengiz Topel Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı esnada yapılan tüm mühalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitiren Olga BARTCEVA (K-69)’nın yapılan otopsisinde ölüm sebebinin “kalp hastalığı, dolaşım ve solunum yetmezliği” sonucu olduğu tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE (HİNTKENEVİRİ) TASARRUFU

18.12.2023 tarihinde, saat 14:30 sıralarında, Lefkoşa’da, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon kapsamında, A.G.(E-21)’nin üzerinde ve eşyalarında yapılan aramada, yaklaşık 4,5 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, içerisinde tütün ile karışık hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan bir adet ucu yanık sarma sigara ve içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan metal öğütücü tespit edilerek emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

İŞ KAZASI

18.12.2023 tarihinde, saat 12:00 sıralarında, Gazimağusa’da, yapımı devam etmekte olan bir binanın inşaatında, Ahmet AKGÜN (E-34) iskele üzerinde çalıştığı sırada, yaklaşık 6 metre yükseklikten zemine düşmesi sonucu yaralanmıştır. Adı edilen kaldırıldığı Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde ayaklarında kırık teşhisi nedeniyle, Nöroloji Servisinde müşahede altına alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

MERDİVENLERDEN DÜŞEREK YARALANAN ŞAHIS

18.12.2023 tarihinde, saat 09:30 sıralarında, Nebi ASLAN (E-42), Çatalköy’de yapımı devam etmekte olan bir inşaatta çalışan arkadaşlarına yemek götürdüğü sırada, yaklaşık 3 metre yükseklikteki merdivenlerden zemine düşmesi sonucu yaralanmıştır. Adı edilen kaldırıldığı Girne Dr. Suat GÜNSEL Hastanesi’nde burun ve sol dirseğinde kırık teşhisi nedeniyle, Beyin Cerrahi Servisinde müşahede altına alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

ARAÇ YANGINI

18.12.2023 tarihinde, saat 18:30 sıralarında, Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne ait araç araç park yeri içerisinde, park halinde bulunan Baki TAŞ’ın kullanımındaki ES 213 plakalı araçta, aracın çalıştırıldığı sırada muhtemelen motor bölümünden sızan yakıtın alevlenmesi sonucu, bahse konu araçta yangın meydana gelmiştir. Yangın çevredeki vatandaşlar tarafından yangın söndürme cihazı ile söndürülmüş olup çIkan yangın sonucu, aracın motor bölümündeki karbüratör ile plastik aksamlar tamamen, hava filtresi ise kısmen yanararak zarar görmüştür. Soruşturma devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ