KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?
  • Manşet
  • 20 Kasım 2023 – 17:45 17:45

KKTC Polis Basın Bültenine göre KKTC’de yaşanan polisiye olaylar…

ANİ VE GAYRİ TABİİ ÖLÜM
19.11.2023 tarihinde, saat 07.30 sıralarında, Gazimağusa’da sakin Sahra Nil ÇOLAKOĞLU (2 Aylık Bebek) ikametgahının yatak odası içerisinde yatağında annesi tarafından ölü olarak bulunmuştur. Yapılan otopsisinde bebeğin ölüm sebebinin “mide içeriği aspirasyonu ve asfiksi” sonucu olduğu tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

ANİ GAYRİ TABİİ ÖLÜM (GELİŞME)
14.11.2023 tarihinde, Girne-Esentepe Anayolu üzerinde aracı ile seyir halinde olduğu sırada rahatsızlanarak Girne Dr. Akçiçek Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı esnada yaşamını yitiren Abdul RAHMAN (E-38)’ın yapılan otopsiisnde ölüm sebebinin “aterosklerotik kalp hastalığı ve kalp krizi” sonucu olduğu tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

SOYGUN, ZORLA ADAM KAÇIRMA VE DARP (GELİŞME)
17.11.2023 tarihinde, saat 18.00 sıralarında, Gemikonağı’nda, meydana gelen “Soygun, Adam Kaçırma ve Darp” meselesinde zanlı olarak aranmakta olan B.H. (E-25) tespit edilerek tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE (HİNTKENEVİRİ) TASARRUFU
20.11.2023 tarihinde, saat 01.00 sıralarında, Girne’de İslambey Sokak üzerinde, devriye halinde bulunan trafik ekipleri tarafından M.F.M.(E-25) yönetimindeki araç kontrol maksatlı durdurulmuştur.
Araç sürücüsü M.F.M.(E-25) ile araçta yolcu olarak bulunan A.D.(E-24) ve M.D.(E-25)’nin şüpheli hareketleri üzerine, söz konusu şahısların üzerlerinde ve araçta yapılan aramada toplam 2 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alınmış ve bahse konu şahıslar tutuklanmıştır.
Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen ileri soruşturmada mesele ile bağlantısı olduğu tespit edilen T.S.A.(K-31), C.C.A.(K-22) ve O.A.A.(E-29)’nın bulundukları ikametgahta yapılan aramada ise yaklaşık 62 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve uyuşturucu satışından temin edildiğine inanılan 69,040 TL, 2711 Dolar, 1190 Sterlin ve 20 Euro nakit para bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

BAŞKASININ KİMLİĞİNE BÜRÜNME VE SUÇ İŞLEMEYE TEŞEBBÜS
20.11.2023. tarihinde saat 02:20 sıralarında, Ercan Havalimanında P.P.K.(E-41) tasarrufunda bulundurduğu başka bir şahıs adına düzenlenmiş Belçika pasaportunu KKTC’den çıkış yapmak için görevli memura vermek suretiyle tedavüle sürüp, belgede adı geçenin kimliğine bürünüp, sahte davranışla kayıt temin etmeye teşebbüs ettiği tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

İŞ KAZASI
19.11.2023 tarihinde, saat 11:30 sıralarında, İskele’de faaliyet gösteren bir iş yeri içerisinde, Md Redy HOSSEN (E-20) temizlik işi yaptığı sırada, tek katlı binanın giriş bölümündeki basamaklardan indiği esnada düşerek yaralanmıştır. Adı edilen kaldırıldığı Gazimağusa Devlet Hastanesinde sol ayak bileğinde kırık teşhisi ile Ortopedi Servisinde müşahede altına alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

TRAFİK KAZASI VE SUÇU ÖRTEN
20.11.2023 tarihinde, saat 01.10 sıralarında, Cengizköy – Yeşilyurt Anayolu üzerinde, Güzelyurt istikametine doğru seyreden JB 259 plakalı salon araç sürücüsünün dikkatsizliği sonucu, o esnada önünde ayni istikamete doğru seyreden Muhammad Hamad NASRULLAH (E-22) yönetimindeki UH 255 plakalı motosikletin arka kısmına çarpmıştır.
Kaza sonucu ağır şekilde yaralanan motosiklet sürücüsü Muhammad Hamad NASRULLAH (E-22) ve motosiklette yolcu olarak bulunan Zaryap RASHİD (E-19) kaldırıldıkları Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Servisinde müşahede altına alınmışlardır.
Yürütülen ileri soruşturmada, kaza sonrası olay yerinden ayrılan JB 259 plakalı araç sürücüsünün Kudret ŞARAFAT (E-28) olduğu ve söz konusu şahsın kazanın hemen ardından Bostancı Kara Giriş Kapısından GKRY Bölgesine geçiş yaptığı tespit edilmiştir. Kudret ŞARAFAT’ın, cezadan kurtulmasını sağlamak amacıyla kullanımındaki aracı ile Bostancı Kara Geçiş Kapısına götürerek GKRY Bölgesine geçmesine yardımcı olduğu tespit edilen N.Ş.(E-54) ise tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

TRAFİK KAZASI
1. 19.11.2023 tarihinde, saat 23.10 sıralarında, Girne’de Mustafa Çağatay Caddesi üzerinde Canan DAĞ (K-42), 149 mlgr alkollü içki tesiri altında, yönetimindeki VH 655 plakalı salon araç ile batı istikametine doğru dikkatsizce seyrettiği sırada direksiyon hakimiyetini kaybedip gidiş istikametine göre yolun solundan dışarıya çıkıp kaldırım üzerinde bulunan ağaca çarpmıştır. Kaza sonucu yaralanan VH 655 plakalı araç sürücüsü Canan DAĞ ile araçta yolcu olarak bulunan Ahu Ece DAĞ (K-6), Duru Ela DAĞ (K-6) ve Yusuf Efe DAĞ (K-12) Girne Dr. Akçiçek Hastanesine kaldırılmışlardır. Yapılan ilk yardım tedavilerinin ardından Canan DAĞ, Ahu Ece DAĞ ve Duru Ela DAĞ Girne Dr. Akçiçek Hastanesi cerrahi servisinde, Yusuf Efe DAĞ ise sev edildiği Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesinde müşahede altına alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

2. 20.11.2023 tarihinde, saat 00:15 sıralarında, Girne’de Semih Sancar Caddesi üzerinde, Kenan DEDEKARGINOĞLU (E-40), yönetimindeki UZ 083 plakalı salon araç ile dikkatsizce doğu istikametine doğru seyrettiği sırada, o esnada önünde ayni istikamete doğru seyreden Aisosa Horrison EGBON (E-35) yönetimindeki UK 462 plakalı salon aracın arka kısmına çarpmıştır. Çarpmanın etkisi ile UK 462 plakalı araç kontrolsüzce yolun sağına geçmesi sonucu o esnada karşı şeritten gelmekte olan Murat AKIN (E-37) yönetimindeki LF 271 plakalı salon aracın sağ ön kısmına çarpmıştır. Çarpışmanı etkisin ile LF 271 plakalı araç kontrolsüzce çift şeritli yola girip çift şeritli yolda sol şerit içerisinde seyreden Bengisu ŞEKERCİ (K-23) yönetimindeki UT 375 plakalı salon araca çarpıp durmuştur. Kaza sonucu yaralanan olmadı. Kaza sonrası olay yerinden ayrılan ve kazaya sebebiyet veren UZ 083 plakalı araç sürücüsü Kenan DEDEKARGINOĞLU tespit edilerek tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ