KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?
  • Manşet
  • 17 Kasım 2023 – 12:50 12:50

KKTC Polis Basın Bültenine göre KKTC’de yaşanan polisiye olaylar…

KANUNSUZ UYUŞTURUCU (HİNTKENEVİRİ) MADDE TASARRUFU

16.11.2023 tarihinde, Gazimağusa’da, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından düzenlenen operasyon (Gökkuşağı-2) kapsamında, O.M.D.(E-27)’nin kalmakta olduğu ikametgahta yapılan aramada; satışa hazır paketler halinde yaklaşık 420 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet hassas terazi ve uyuşturucu madde satışından elde edildiğine inanılan toplam 9805 TL ile 10 Euro nakit para tespit edilerek emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs ve mesele ile bağlantısı olduğuna inanılan S.H.(K-21) tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

SAHTE BELGE DÜZENLEME, TEDAVÜLE SÜRME VE SAHTEKARLIKLA PARA TEMİN ETMEYE TEŞEBBÜS ETMEK

31.10.2023 tarihinde, Ercan Havalimanında, B.U.(E-35)’nun yurt dışından ülkeye bir şirket tarafından ithal edilen balıkların gümrükleme işlemleri için, gümrük memurlarının ek mesai ücretinin 2895.36 TL tutarında olması ancak yol ve yemek ücretlerinin olmamasına rağmen, 02.11.2023 tarihinde, ek mesai, yol ve yemek ücretleri için 9000 TL tutarında sahte bir fatura düzenledikten sonra, cep telefonunun whatsapp uygulaması üzerinden balıkları ithal eden şirket işetmecisine göndermek suretiyle tedavüle sürüp, gerçek ücret ile aradaki fark olan 6104,64 TL parayı sahtekarlıkla temin etmeye teşebbüs ettiği tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

HIRSIZLIK VE KANUNSUZ MAL TASARRUFU

16.11.2023 tarihinde, saat 16:00 sıralarında, H.Ö.(E-53), Gazimağusa – Karpaz Anayolu üzerinde Kumyalı’da faaliyet gösteren bir market içerisinden, muhtelif markalarda toplam 70 paket sigarayı alıp ödeme yapmadan market dışına çıkarmak suretiyle çaldığı tespit edilmiştir. Olay polisin bilgisine gelmesi üzerine bahse konu şahıs tutuklanmış olup, yürütülen ileri soruşturma kapsamında bahse konu şahsın aracında yapılan aramada ise; ayrıca önceden çalınmış olduklarından şüphe edilen, 51 şişe alkollü içki, 16 paket ton balığı, 12 paket çamaşır tozu, 10 paket sigara, 5 paket pil, 3 kutu bitki çayı, 2 adet şampuan, 6 adet el çantası, 1 adet okul çantası ve 1 adet şemsiyeyi kanusuz olarak tasarruf ettiği tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

HIRSIZLIK

19.07.2023 tarihinde, Girne’de açık pazar alanında, bir şahıs tarafından satış standı üzerinde unutulan cep telefonun çalınması ile ilgili olarak yürütülen ileri soruşturmada meselede zanlı olarak görülen N.I. (E-35) tespit edilerek tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

TASARRUFUNDAKİ HAYVANIN YARATABİLECEĞİ TEHLİKEYE KARŞI ÖNLEYİCİ TEDBİR ALMAYI İHMAL ETMEK VE HAYVAN REFAH YASASINA AYKIRI HAREKET

16.11.2023 tarihinde, saat 07:00 sıralarında, Lefkoşa’da, A.K.(K-72)’nin, kalmakta olduğu ikametgahın bahçesi içerisinde bulunan ve bakmakla sorumlu olduğu pitbul cinsi köpeğin yaratabileceği tehlikeye karşı önleyici tedbir almayı ihmal etmesi sonucu, bahse konu köpek bulunduğu evin bahçesinden kaçarak aynı bölgede ikamet etmekte olan başka bir şahsa ait iki aylık pitbul cinsi köpeği ısırıp telef olmasına sebep olmuştur. Bahse konu şahıs aleyhinde yasal işlem başlatılmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

TRAFİK KAZASI

1. 16.11.2023 tarihinde, saat 20:40 sıralarında, Lefkoşa’da, Sanayi Bölgesi 26. Sokak üzerinde Derviş AKSOY(E-22) yönetimindeki GH 199 plakalı araç ile doğu istikametine doğru süratli ve dikkatsiz bir şekilde seyrettiği sırada, seyretmekte olduğu yol üzerinde bulunan İntergaz önlerine geldiği esnada direksiyon hakimiyetini kaybedip yolun sağına geçip aynı yol üzerinde batı istikametine doğru seyretmekte olan Ahmet ÇAPUR (E-41) yönetimindeki KZ 324 plakalı kamyonet araç ile çarpışmışlardır. Kaza sonucu yaralanan GH 199 plakalı araç sürücüsü Derviş AKSOY ve aynı araçta yolcu olarak bulunana Ömer BAŞDAŞ ile KZ 324 plakalı araç sürücüsü Ahmet ÇAPUR Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesine kaldırılarak yapılan tedavilerinin ardından taburcu olmuşlardır. Yürütülen soruşturma kapsamına GH 199 plakalı araç sürücüsü Derviş AKSOY tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

2. 16.11.2023 tarihinde, saat 14.30 sıralarında, Karaoğlanoğlu’nda Karaoğlanoğlu Caddesi üzerinde, Muhammet Ali DOĞRU (E-26), yönetimindeki 70 ABU 420 plakalı motosiklet ile doğu istikametine doğru dikkatsizce seyrettiği sırdada tehlikeli mahal olan kavşağa geldiğinde önünde ayni istikamete doğru seyreden Yağmur OSMANOĞULLARI (K-21) yönetimindeki HZ 264 plakalı salon aracı sağından dolaşmaya çalışması sonucu HZ 264 plakalı aracın sağ yan kısmına çarpmıştır. Kaza sonucu yaralanan 70 ABU 420 plakalı motosiklet sürücüsü kaldırıldığı Girne Dr. Akçiçek Hastanesinde yapılan tedavisinin ardından müşahede altına alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ