KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?
  • Manşet
  • 15 Kasım 2023 – 13:39 13:39

KKTC Polis Basın Bültenine göre KKTC’de yaşanan polisiye olaylar…

ANİ VE GAYRİ TABİİ ÖLÜM

1. 12.11.2023 tarihinde, saat 07:30 sıralarında, Yedidalga’da sakin Patrick O’Brıen WASS (E-77), kalmakta olduğu ikametgah içerisinde aniden rahatsızlanarak yaşamını yitirmiştir. Adı edilenin yapılan otopsisinde, ölüm sebebinin “kalp yetmezliği, solunum ve dolaşım yetmezliği” sonucu olduğu tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

2. 14.11.2023 tarihinde, saat 16:30 sıralarında, Çatalköy’de sakin Abdul RAHMAN (E-38), kullanımındaki araç ile Girne-Esentepe Anayolu üzerinde seyir halinde olduğu sırada aniden rahatsızlanması sonucu, ambulans ile Girne Dr. Akçiçek Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı esnada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirmiştir. Adı edilenin cansız bedeni üzerinde doktor tarafından yapılan dış muayenede, darp ve cebir izine rastlanmamıştır. Soruşturma devam etmektedir.

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE TASARRUFU (VATAN OPERASYONU)

13-14.11.2023 tarihlerinde, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından Lefkoşa, Gazimağusa ve Girne’de gerçekleştirilen Vatan Operasyonu kapsamında Üç İlçede; toplam 460 gram ağırlığında hintheneviri türü, yaklaşık 400 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü ile yaklaşık 20 gram ağırlığında eroin türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, uyuşturucu madde satışından elde edildiğine inanılan 25,005 TL, 240 Stg, 50 Euro ve 50 ABD Doları nakit para ve üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi tespit edilerek emare olarak alınmıştır.

Operasyon kapsamında, A.H.B.A.(E-19), D.H.B.A.(K-20), C.K.O.(E-22), C.M.U.(E-21), I.S.O.(E-32), S.N.E.(K-28), K.S.U.(K-25), M.K.(E-32), İ.T.(E-27), L.O.S.(K-27) ve M.O.E. (E-29) olmak üzere toplam 11 kişi tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

SAHTE BEYANLA KAYIT TEMİNİ VE SÜRÜŞ EHLİYETİ İPTAL OLDUĞU HALDE SÜRÜŞ EHLİYETSİZ ARAÇ KULLANMAK

10.11.2023 tarihinde, saat 21:30 sıralarında, Alayköy’de, Polis tarafından yapılan trafik kontrolü sırasında kontrol maksatlı durdurulan araç sürücüsü A.A.M.(E-27)’nin, sürüş ehliyeti iptal edilip kendisinden alındığı halde, sahte beyanla ikinci bir sürüş ehliyeti ibraz etmek suretiyle sahte davranışla kayıt temin ettiği ve sürüş ehliyetsiz araç kullandığı tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

KASTİ HASAR VE TECAVÜZ-İ ALET TAŞIMAK

14.11.2023 tarihinde, saat 16:00 sıralarında, Gazimağusa’da Küçük Sanayi Bölgesinde, aralarında yaşanan tartışma sonucu B.Y.(E-27)’nin kanunsuz olarak tasarrufunda bulundurduğu demirden mamul dorse park ayak çevirme kolu ile, D.K.’ye ait salon aracın sol ön kapısına kasten vurmak suretiyle hasara uğrattığı tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

YARALAMA, CİDDİ DARP, MÜLKE TECAVÜZ VE KANUNSUZ BIÇAK TAŞIMAK

14.11.2023 tarihinde, saat 19:30 sıralarında, Bostancı’da, aralarında yaşanan tartışma sonucu G.T.(E-36), H.T.(E-47) ve O.T.(E-36) bir taraf olup, G.T.(E)’nin ikametgahının bahçesine izinsiz olarak girip mülküne tecavüz ettikten sonra, G.T.(E) ve B.T.(E)’nin vücutlarının muhtelif yerlerine vurup ciddi bir şekilde darp ettikleri sırada, G.T.(E-36) kanunsuz olarak tasarrufunda bulundurduğu bıçak ile G.T.’yi kulak kısmından yaralamıştır. G.T. kaldırıldığı Cengiz Topel Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavisinin ardından taburcu olmuştur. G.T.(E-36), H.T.(E-47) ve O.T.(E-36) tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

GÜMRÜKSÜZ MAL İTHAL ETMEK

10.11.2023 tarihinde, Beyarmudu köyü içerisinde, S.T.(E-43)’nin ülkeye kanunsuz olarak ithal ettiği meçhul plakalı aracın üzerine, Y.Y.(E-45) ait bir aracın plakasını takıp bahse konu aracı gümrüğe beyan etmeden kullandığı ve Y.Y.’ye teslim ettiği tespit edilmiştir. Olay Polisin bilgisine gelmesi üzerine, bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, söz konusu araç emare olarak alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

ARAÇ YANGINI

14.11.2023 tarihinde, saat 18:00 raddelerinde, Girne-Lefkoşa Anayolu üzerinde bulunan Boğazköy kavşağında, Hasan KEMİŞLİ’nin kullanımındaki VK 685 plakalı Panel Van araçta seyir halinde olduğı sırada, muhtemelen motor bölümünden buzdolabına giden elektrik kablolarının kısa devre yapması sonucu söz konusu araçta yangın meydana geldi. Yangın araç sürücüsü tarafından Yangın Söndürme Cihazı kullanılarak ve İtfaiye Ekiplerinin müdahalesi ile söndürülmüştür. Yangın sonucu, bahse konu aracın makine ile iç döşeme bölümü kısmen yanarak zarar görmüştür. Soruşturma devam etmektedir.

TRAFİK KAZASI

14.11.2023 tarihinde, saat 23:30 sıralarında, Lefkoşa’da Dr. Fazıl Küçük Bulvarı üzerinde, Mustafa KIRAR (E-20) 201 miligram alkollü içki tesiri altında, yönetimindeki NB 266 plakalı kamyonet araç ile batı istikametine doğru seyrettiği sırada Altınbaş Petrol Trafik Işıkları kavşağına geldiğinde, tarafında kırmızı ışık yandığı halde kırmızı ışığa uymayıp dikkatsizce yoluna devam etmesi sonucu, o esnada karşı istikametten gelip tarafında yeşil ışık yandığı için sağa Kemal Aksay caddesine dönüşe geçen Şükrü METİN (E-41) yönetimindeki TMR 798 plakalı kamyon aracın önünü tıkaması sonucu çarpışmışlardır. Kaza sonucu yaralanan NB 266 plakalı araç sürücüsü Mustafa KIRAR, kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavisinin arıdından Nöroşirürji Servisinde müşahede altına alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ