KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?
  • Manşet
  • 14 Kasım 2023 – 13:00 13:00

KKTC Polis Basın Bültenine göre KKTC’de yaşanan polisiye olaylar…

ANİ VE GAYRİ TABİİ ÖLÜM

14.11.2023 tarihinde, saat 07:30 sıralarında, Çatalköy’de sakin Margot Hanne PRICE (K-80) kalmakta olduğu ikametgah içerisinde ölü olarak bulunmuştur. Soruşturma devam etmektedir.

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE (HİNTKENEVİRİ) TASARRUFU

13.11.2023 tarihinde, Lefkoşa’da, A.H.B.A.(E-19) ve D.H.B.A.(K-20)’nın kalmakta oldukları ikametgahta, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından yapılan aramada, yaklaşık 6 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

EVRAK SAHTELEME VE BAŞKASININ KİMLİĞİNE BÜRÜNMEK

06.11.2023 tarihinde, Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir üniversite içerisinde, O.O.O.(E-27)’nun girmiş olduğu sınavda, sınava girmeyen başka bir şahıs adına sınav kağıdına imza atmak suretiyle başkasının kimliğine bürünüp, söz konusu evrağı sahtelediği tespit edilmiştir. Olay Polisin bilgisine gelmesi üzerine, bahse konu şahıs tutuklanmış olup soruşturma devam etmektedir.

HIRSIZLIK

11-12.11.2023 tarihleri arasında, Gazimağusa’da, bir araç içerisinden cep telefonu çalınması ile ilgili olarak yürütülen ileri soruşturmada, meselede zanlı olarak görülen H.Ö.(E-32) tespit edilerek tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

AV VE AVLA İLGİLİ YABAN HAYATINI DÜZENLEME YASASINA AYKIRI HAREKET

1. 12.11.2023 tarihinde, Gazimağusa’da, M.H.(E-18)’nin facebook sosyal medya hesabı üzerinden, her av günü için ilgili yasada belirtilen avlanabilecek yasal sayının üzerinde ölü av hayvanı içeren bir fotoğraf yayınladığı tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs aleyhinde yasal işlem başlatılmış olup, soruşturma devam etmektedir.

2. 14.11.2023 tarihinde, saat 08:30 sıralarında, Beyarmudu’nda, Gazimağusa Polis Müdürlüğü Ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon kapsamında, H.P.(E-45)’nin kullanımındaki salon araç içerisinde yapılan aramada; 4 adet ova tavşanı, 24 adet cikla ve 24 adet pulya kuşlarını kanunsuz olarak tasarruf ettiği tespit edilerek emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

KKTC’DE İKAMET İZİNSİZ İKAMET ETMEK
13.11.2023 tarihinde, ülke genelinde polis tarafından gerçekleştirilen denetim ve kontroller sonucunda; ülkede herhangi bir yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen toplam 2 kişi tutuklanarak aleyhlerinde yasal işlem başlatılmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ