KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?
  • Manşet
  • 27 Eylül 2023 – 10:25 10:25

KKTC Polis Basın Bültenine göre KKTC’de yaşanan polisiye olaylar…

SAHTE BELGE DÜZENLEMEK VE SAHTEKARLIKLA PARA TEMİNİ

19.08.2023 tarihinde, Lefkoşa’da, A.G.(E-23)’nin dolandırmak kastı ile yurt dışında bulunan bir şahsa çalışma ön izni çıkaracağı vaadinde bulunduktan sonra, sahte banka teminat mektubu düzenlemek suretiyle bir şahıstan sahtekarlıkla 1500 Euro nakit para temin ettiği tespit edilmiştir. Olay polisin bilgisine gelmesi üzerine bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

SAHTEKARLIKLA PARA TEMİNİ

06 Eylül–22 Eylül 2023 tarihleri arasında, Facebook sosyal paylaşım uygulaması üzerinden, bir facebook kullancısı tarafından gerçekte Güzelyurt’ta kiralık evi olmadığı halde dolandırmak kastı ile sahte kiralık ev ilanı paylaşmak suretiyle, yazıştığı bir şahsa ev kiralayacağı yönünde beyanda bulunduktan sonra, verdiği banka hesap numarasına ev kira ücreti olarak para havale edilmesini sağlayarak, bir şahıstan toplam 108.000 TL para sahtekarlıkla temin edilmiştir. Olay polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen ileri soruşturma kapsamında, mesele ile ilgili bağlantısı olduğu tespit edilen M.Ö.(E-41) ve M.K.F.A.(E-25) tutuklanmış olup çıkarıldıkları mahkemede, aleyhlerinde iki günlük tutukluluk emri verilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

VAHİM ZARAR CİDDİ DARP VE SARHOŞLUK

26.09.2023 tarihinde, saat 21:00 sıralarında, Lefke’de, birlikte kalmakta oldukları ikametgah içerisinde, aralarında yaşanan tartışma sonucu H.A.(E-42) 268 miligram alkol içki tesiri altında olduğu sırada, F.A.(K-40)’nın vücudunun muhtelif yerlerine vurmak suretiyle ciddi şekilde dap edip burun kemiğinin kırılmasına sebep olmuştur. H.A.(E-42) tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

HIRSIZLIK

1. Temmuz ve Eylül 2023 ayları içerisinde, Alayköy’de faaliyet gösteren bir su dağıtım şirketinde çalışmakta olan A.C.U.(E-39)’nun, kendi çalıştığı şirkete ve başka bir şirkete ait olup şirket deposunda muhafaza edilmekte olan toplam 37,915 TL değerinde, muhtelif sayıdaki dolu 19 litrelik damacana ve 1,5 litrelik şişe sularını çaldığı tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

2. 25.09.2023 tarihinde, saat 12:30 sıralarında, Bafra’da faaliyet gösteren restoran içerisinde bir şahıs tarafından unutulan kablosuz cep telefonu kulaklığı çalınmıştır. Olay polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen ileri soruşturmada, meselede zanlı olarak görülen F.M.O. (K-19) tespit edilerek tutuklanmıştır. Yürütülen soruşturma kapsamında ayrıca, F.M.O’nun ülkede herhangi bir yasal statüsü olmadığı halde ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği de tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

KASTİ HASAR, MÜLKE TECAVÜZ VE SARHOŞLUK

27.09.2023 tarihinde, saat 01:00 sıralarında, Karaoğlanoğlu’nda bulunan bir sitenin araç park yeri içerisinde, B.D.(K-33) 244 miligram alkollü içki tesiri altında olduğu sırada, sessiz olması için kendisini uyardığı gerekçesiyle, aynı sitede ikamet eden bir kadın şahsın ikametgahının kapısını kasten tekmeleyip içeriye izinsiz olarak girerek mülküne tecavüz ettikten sonra, evin mutfak odasında bulunan iki adet kül tablası ile iki adet kaseyi, kasten kırmak suretiyle de hasara uğratmıştır. Bahse konu şahıs suçüstü tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedi.

KKTC’DE İKAMET İZİNSİZ İKAMET ETMEK

25.09.2023 tarihinde, ülke genelinde polis tarafından yapılan denetim ve kontroller sonucunda; ülkede herhangi bir yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen toplam 4 kişi tutuklanarak aleyhlerinde yasal işlem başlatılmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ