Reklam
Reklam

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC Polis Basın Bültenine göre KKTC’de yaşanan polisiye olaylar…

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE (HİNTKENEVİRİ) TASARRUFU

1. 31.08.2023 tarihinde, Gemikonağı’nda L.D.C.A.(K-26)’nın ikametgahında polis tarafından yapılan aramada; yaklaşık 1,5 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, içerisinde tütün ile karışık hintkeneviri türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet ucu yanık sarma sigara ve üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet hassas terzi bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

2. 31.08.2023 tarihinde, Girne’de M.K.(E-20)’nin ikametgahında polis tarafından yapılan aramada; yaklaşık 6 gram 200 miligram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, üzerinde ve içerisinde hintkeneviri türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet metal öğütücü, bir adet hassas terazi ve bir adet pet şişe bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

EV AÇMA VE HIRSIZLIK

31.08.2023 tarihinde, Edremit’te, bir şahsın kirasında bulunan ikametgah açılarak içeriye girilmiş ve içerisinden 2000 Euro nakit para ile bir adet tek taşlı altın yüzük ve 3 adet altın zincir kolye çalınmıştır. Olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen ileri soruşturmada meselede zanlı olarak görülen T.H.(K-59) tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

MÜSTAHDEM TARAFINDAN HIRSIZLIK (GELİŞME)

2023 Yılı Ağustos ayı içerisinde, Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir markette çalışan üç kişi tarafından [G.Y.(K-33), M.A.(K-32) ve Y.J.(K-32)] henüz tespit edilemeyen miktarlardaki muhtelif market ürünlerini ödeme yapmadan market dışına çıkarmak suretiyle çaldıkları tespit edilerek tutuklanmıştı. Yürütülen ileri soruşturmada, meselede zanlı olarak görülen G.J.(K-38) da, 31.08.2023 tarihinde tespit edilerek tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

BULARAK HIRSIZLIK

21.08.2023 tarihinde, Lefkoşa’da Şht. Kemal Ünal Caddesi üzerinde bir şahıs tarafından düşürülen ve içerisinde 190 Euro, 390 TL nakit para, kimlik kartları, sürüş ehliyeti, bankamatik kartı ile askerlik terhis belgesinin bulunduğu cüzdan A.O.(E-47) tarafından bulunarak çalındığı tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs, 31.08.2023 tarihinde tespit edilerek tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

HIRSIZLIK MAL KABULÜ

Mayıs 2023 – 27.08.2023 tarihleri arasında, M.D. (E-52)’nin, Yılmazköy’de faaliyet gösteren bir inşaat şirketinden M.Y. tarafından önceden çalınan 823 kg yer altı kablosunu, hurda alım değeri altında, konu şahıstan satın alarak hırsızlık mal kabulü suçunu işlediği tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

ÇALMAK NİYETİYLE TEHTİDLE MAL İSTEME, KASTİ HASAR VE MÜLKE TECAVÜZ

30.08.2023 tarihinde, Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir iş yerine giden kimliği meçhul şahıslar, konu işletmede aradıkları sorumlunun bulunmaması ve telefoniyen kendisine ulaşılamaması üzerine sinirlenerek, iş yerinde çalışma masasının üzerinde bulunan bilgisayar monitörünü kırmak suretiyle hasara uğratıp, iş yeri çalışanına şiddet tehdidinde bulunarak olay yerinden ayrılmışlardır. Akabinde işletme sahibinin kullanımındaki telefonun whats upp hattına, 20.000 ABD doları para vermeleri yönünde tehdit mesajları gönderilecek öldürme tehdidinde bulunmuştur. Olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen ileri soruşturmada meselede zanlı olarak görülen, M.P, M.K, B.E. ve H.Ç. tutuklanmış olup soruşturma devam etmektedir.

KKTC’DE İZİNSİZ İKAMET ETMEK VE İZİNSİZ MÜZİK YAYINI YAPMAK

01.09.2023 tarihinde, Gazimağusa’da polis tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucu, ülkede ikamet izinsiz olarak tespit edilen T.İ. (E-34) tutuklanırken, eğlence mekanlarına yönelik yapılan denetimlerde ise bir işletmenin yetkili makamdan izinsiz müzik yayını yaptığı tespit edilmiştir. Bahse konu iş yeri işletmecisi hakkında yasal işlem başlatılmış olup, soruşturma devam etmektedir.

HAYVAN REFAHI YASASINA AYKIRI HAREKET

31.08.2023 tarihinde, saat 07.00 sıralarında, Gemikonağı’nda Fuat Yakup Sokak üzerinde, H.Ç.(E-73), yönetimindeki araç ile seyir halinde bulunduğu esnada durup aracından, iki adet köpek indirdiğini ve hareket ettiği sırada köpeklerden birinin aracın arkasından koştuğu sırada aracın arka tekerleği ile köpeğe çarpması sonucu köpeğin telef olmasına sebep olmuştur. Bahse konu şahıs hakkında işlem başlatılmış olup, soruşturma devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ