Reklam
Reklam

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?
  • Manşet
  • 23 Ağustos 2023 – 13:21 13:21

KKTC Polis Basın Bültenine göre KKTC’de yaşanan polisiye olaylar…

HIRSIZLIK

  1. 10.08.2023 tarihinde, Lefkoşa’da bulunan bir Devlet Dairesi içerisinde, bir şahıs tarafından düşürülen 3800 TL nakit paranın, S.G.(E-36) tarafından bulunarak çalındığı tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.
  2. 21.08.2023 tarihinde, Gazimağusa’da, S.F.(K-31)’nin, ev satın almak amacı ile bir arkadaşı tarafından, daha sonra geri vermek üzere banka hesabına gönderilen 5400 Euro para alıp söz konusu şahsa teslim etmeyerek çaldığı tespit edilmiştir. Olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen ileri soruşturmada S.F. tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.
  3. 22.08.2023 tarihinde, Çamlıbel Bölgesinde meydana gelen harnup hırsızlıkları nedeniyle devriye halinde bulunan polis ekibi tarafından, şüpheli olarak görülüp durdurulmak istenen harnup yüklü bir van aracın sürücüsü, polisin dur emrine uymayarak polisten kaçmıştır. Söz konusu araç Akçay’da tespit edilmiş ve araç içersinde bulunan K.T.(E-30), E.T.(K-30), H.K.(K-36) ve İ.K.(E-37) tutuklamıştır.
    Yürütülen ileri soruşturmada söz konusu araç içerisinde, Çamlıbel Bölgesinden sahiplerinin bilgisi ve izni dışında toplanmak suretiyle çalındığı tespit edilen toplam 220 kilogram ağırlığındaki harnup emare olarak alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir.
  4. 22.08.2023 tarihinde, Girne’de, Ş.C.(E-72), İskenderun Caddesi üzerinde park halinde bulunan başka bir şahsa ait van aracın sol yan dikiz aynasını, araç sahibinin bilgisi olduğu yönünde yalan söyleyerek başka bir şahıs tarafından sökülmesini sağlayarak çaldığı tespit edilmiştir. Ş.C. (E-72) tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

KAYIP ŞAHIS (GELİŞME)

21.08.2023 tarihinden beridir kayıp olduğu bildirilen Alayköy’de sakin Nermin ISIRGAN (K-39) bulunmuştur. Soruşturma devam etmektedir.

TRAFİK KAZASI

23.08.2023 tarihinde, saat 07:30 sıralarında, İnönü köy yolu boyunca, kuzey istikametine doğru seyreden Aşkın ÖZYÜREKLİLER (K-25), yönetimindeki SM 453 plakalı araç ile yolun sonunda bulunan Lefkoşa – Gazimağusa Anayolu üzerinde bulunan çembere dikkatsizce giriş yapması sonucu, o esnada anayol üzerinde Gazimağusa istikametine doğru seyreden Orçun ÇAKIR (E-39) yönetimindeki MU 417 plakalı aracın önünü tıkaması sonucu çarpışmışlardır. Çarpmaya müteakiben SM 453 plakalı araç yol içerisinde tavan üzerinde devrilmiştir. Kaza sonucu yaralanan SM 453 plakalı araç sürücüsü Aşkın ÖZYÜREKLİLER kaldırıldığı Gazimağusa Devlet Hastanesinde yapılan tedavisinin arından taburcu olmuştur. Soruşturma devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ