Reklam
Reklam

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?
  • Manşet
  • 30 Mayıs 2023 – 12:36 12:36

KKTC Polis Basın Bülteni’ne göre KKTC’de yaşanan polisiye olaylar…

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE TASARRUFU
29.05.2023 tarihinde, saat 15:00 sıralarında, Girne’de, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından Z.Ö.(E-43)’nün kullanımındaki ve E.S.(E-58)’nin yolcu olarak bulunduğu araçta yapılan aramada; yaklaşık 10 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu içerdiğine inanılan kuru ot parçaları, sentetik cannabinoid türü uyuşturucu içerdiğine inanılan 5 adet kağıt parçası, yaklaşık 2 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve uyuşturucu madde içerdiğine inanılan 2 adet ucu yanık sigara bulunarak emare olarak alınmıştır.
Akabinde Z.Ö.’nün ikametgahında yapılan aramada, sentetik cannabinoid türü uyuşturucu içerdiğine inanılan 1 adet kağıt parçası ve mesele ile bağlantısı olduğu tespit edilen Y.A.(E-26)’nın ikametgahında yapılan aramada, sentetik cannabinoid türü uyuşturucu içerdiğine inanılan 2 adet kağıt parçası ve uyuşturucu madde satışından elde edildiğine inanılan 400TL nakit para bulunarak emare olarak alınmıştır.
Bahse konu şahıslar ve mesele ile bağlantısı olduğuna inanılan İ.K.(E-55) tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

KAYIP ŞAHIS

  1. 29.05.2023 tarihinde Polise verilen bilgide; 28.05.2023 tarihinden beridir Gazimağusa’da sakin Çağla ÇAM (K-17)’dan haber alınamadığı bildirilmiştir. Bahse konu şahıs aranmakta olup, soruşturma devam etmektedir.
  2. 29.05.2023 tarihinde Polise verilen bilgide; Selen Hürmüse KEKLİKLER (K-17)’nin 26.05.2023 tarihinde, Çayırova köyündeki ikametgahından ayrıldığı ve halen geri dönmediği bildirilmiştir. Bahse konu şahıs aranmakta olup, soruşturma devam etmektedir.

ARAÇ YANGINI
29.05.2023 tarihinde, saat 20:00 sıralarında, Tepebaşı’nda, park halinde bulunan Nesih YAKAR (E-20)’ın kullanımındaki aracın muhtemelen motor bölümündeki elektrik aksamlarının kısa devre yapması sonucu bir yangın meydana geldi Yangın Nesih YAKAR tarafından söndürülmüş olup, çıkan yangın sonucu aracın makine bölümündeki muhtelif elektrik kabloları ile aksamları ve plastik aksamları yanarak zarar görürken, oluşan ısıdan dolayı ise aracın motor kaputu ve boyası zarar gördü. Soruşturma devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ