Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC Polis Basın Bülteni’ne göre KKTC’de yaşanan polisiye olaylar…

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE (HİNTKENEVİRİ) TASARRUFU
25.05.2023 tarihinde, saat 19:00 sıralarında, Gazimağusa’da, M.C.N.(E-26)’nin kalmakta olduğu ikametgahta, Narkotik ve Kaçakçılıgı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan aramada, yaklaşık 30 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet hassas terazi bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

HAYVAN HIRSIZLIĞI VE SAHTEKARLIKLA KREDİ TEMİNİ
21-22 Nisan 2023 tarihleri arasında, Serhatköy’de bir şahsa ait ağıl içerisinden, 3 küçükbaş hayvanın (iki baş kuzu ve bir baş oğlak) çalınması ile ilgili olarak yürütülen ileri soruturmada, meselede zanlı olarak görülen H.I.(E-37) tutuklanmıştır.
Soruşturma kapsamında H.I.’nın çalmış olduğu 3 küçükbaş hayvanı, Güzelyurt’ta bir şahsa borcu karşılığında vermek suretiyle, sahtekarlıkla 4,000 TL kredi temin ettiği tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

HIRSIZLIK

  1. 17.05.2023 tarihinde, Yayla köyünde, bir şahsa ait tarla içerisinden 4 adet rulo balyanın çalınması ile ilgili olarak yürütülen ileri soruturmada, meselede zanlı olarak görülen İ.Ö.(E-42) tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.
  2. 25.05.2023 tarihinde, saat 20:00 sıralarında, Demirhan’da faaliyet gösteren bir süpermarkete müşteri olarak giden A.N.A.I.(E-19)’nın, market içerisinde satışa sunulan toplam 627,28 TL değerindeki 2 şişe alkollü içki ve buz paketini alıp, ödeme yapmadan market dışına çıkarmak suretiyle çaldığı tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

İŞ KAZASI
25.05.2023 tarihinde, saat 11:30 sıralarında, Gazimağusa’da Hakkı DEMİR (E-53), bir binanın çatı katında tamir maksatlı kiremit topladığı sırada, dengesini kaybetmesi sonucu yaklaşık 3 metre yükseklikten beton zemine düşerek yaralanmıştır. Adı edilen kaldırıldığı Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavisinin ardından, belinde kırık teşhisi nedeniyle cerrahi servisinde müşahede altına alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

YANGIN

  1. 25.05.2023 tarihinde, saat 17:00 sıralarında, Tuzluca köyünde, ağıllar bölgesinde meydana gelen yangın sonucu toplam 7 dönümlük alan içerisindeki kuru otlar ile bir dönüm biçilmemiş arpa yanmıştır. Yangın İtfaiye ekipleri tarafından söndürülmüş olup, soruşturma devam etmektedir.
  2. 25.05.2023 tarihinde, saat 16:30 sıralarında, Gazimağusa’da St. Barnabas Kilisesi’nin arkasında bulunan bir tarla içerisinde, muhtemelen elektrik tellerinin birbirine temas ederek atılan kıvılcımların kuru otları tutuşturması sonucu bir yangın geldi. Yangın İtfaiye ekipleri tarafından söndürülmüş olup, çıkan yangın sonucu 5 dönümlük alan içerisindeki arpa anızları yanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.
Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ