Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC Polis Basın Bülteni’ne göre KKTC’de yaşanan polisiye olaylar…

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE (HİNTKENEVİRİ) TASARRUFU VE İKAMET İZİNSİZ

24.05.2023 tarihinde, Girne’de, U.M.O.(E-25) ve O.C.O.(E-25)’nun kalmakta oldukları ikametgahta, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan aramada, satışa hazır paketler haline getirilmiş yaklaşık 40 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve uyuşturucu madde satışından temin edildiğine inanılan toplam 800 TL nakit para bulunarak emare olarak alınmıştır. U.M.O.’nun ve ayrıca söz konusu ikametgahta bulunan O.V.C.(E-24), O.G.C.(E-28) ve U.K.A.(E-26)’nın ikamet izinsiz olarak ikamet ettikleri tespit edilmiştir. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

EMANETCİ TARAFINDAN HIRSIZLIK VE SAHTEKARLIKLA PARA TEMİNİ

20.01.2023 tarihinde, Lefkoşa’da H.E.(E-50)’nin, başka bir şahıstan emaneten aldığı jeneratörü, gerçekte kendisine ait olmamasına rağmen jeneratörün kendisine ait olduğunu beyan edip bir şahsa satmak suretiyle, 9,000 TL parayı sahtekarlıkla temin ettiği tespit edilmiştir. Olay polisin bilgisine gelmesi üzerine bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

KUMARHANEDE BULUNMAK VE BULUNMASINA MÜSAADE ETMEK

24.05.2023 tarihinde, İskele bölgesinde faaliyet gösteren kumarhanelerde polis tarafından yapılan denetimlerde, kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam 3 kişi tespit edilerek aleyhlerinde yasal işlem başlatılmıştır. Soruşturma devam eder.

ZORLA İNSAN KAÇIRMA, ŞİDDET TEHDİDİ VE CİDDİ DARP

24.05.2023 tarihinde, saat 20:00 sıralarında, Çatalköy’de, aralarında yaşanan tartışma sonucu V.H.(E-38) ve S.D.(E-33), E.B.(E-35)’ye şiddet tehdidinde bulunduktan sonra, kullanımlarındaki araca zorla koyup başka bir yere götürerek, E.B’nin vücudunun muhtelif yerlerine yumruk ve tekme vurmak suretiyle ciddi şekilde darp etmişlerdir.
Olay polisin bilgisine gelmesi üzerine, bahse konu şahıslar ve mesele ile bağlantısı olduğu tespit edilen K.D.(E-30) ve M.H.(E-53) tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

İŞ KAZASI

23.05.2023 tarihinde, saat 09:00 sıralarında, Girne’de, bir işletmede dağıtımcı olarak çalışan Nihat KUTLUAY (E-30), kullanımındaki dağıtım aracından el arabasına koymuş olduğu 15 kasa kolayı, bir restoranın deposuna götürdüğü sırada, ayağının kayması sonucu söz konusu kola kasaları üzerine düşerek adı edileni yaralamıştır.
Adı edilen kaldırıldığı Girne Dr. Akçiçek Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavisinin ardından, sol ayak bileğinde kırık teşhisi nedeniyle cerrahi servisinde müşahede altına alınmıştır. Olay polise 24.05.2023 tarihinde bildirilmiş olup, soruşturma devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ