Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC Polis Basın Bülteni’ne göre KKTC’de yaşanan polisiye olaylar…

RESMİ SAHTE EVRAK DÜZENLEME VE RESMİ SAHTE EVRAĞI TEDAVÜLE SÜRMEK

16.03.2023 tarihinde, Ercan Hava Limanından KKTC’ye giriş yapmak isteyen P.R.K.(E-61), Y.E.P.(E-48), S.D.B.(E-40), P.T.N.(E-40), ve J.A.G.(E-37), C.K.(E-47), D.M.M.(E-39, H.T.H.G.(E-42), M.D.F.A.(E-28) ve M.R.(E-41), tasarruflarında bulunan sahte olarak düzenlenmiş ve vize muafiyetini gösteren belgeleri KKTC’ye giriş yapmak makdasıyla görevli memura vermek suretiyle tedavüle sürdükleri tespit edilmiştir.
Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, yürütülen ileri soruşturmada mesele ile bağlantısı oldukları tespit edilen S.Z.(E-49), Y.S.T.(K-44) ve S.O.M.(E-32) de tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

HIRSIZLIK

14.3.2023 tarihinde, Demirhan’da faaliyet gösteren bir markete müşteri olarak giden F.K.(E-21)’nin, market içerisinde satışa sunulan 357.20 TL değerindeki cilt bakım kremini alıp ödeme yapmadan market dışına çıkarmak suretiyle çaldığı tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

İŞ KAZASI

17.03.2023 tarihinde, Haspolat’ta faaliyet gösteren bir mermer imalat şirketinde çalışmakta olan Muhammed NADEEİM (E-38), mermeri taşıdığı esnada dengesini kaybetmesi sonucu yere düştüğü esnada taşıdığı mermerin kendi üzerine düşmesi neticesinde yaralanmıştır. Muhammed NADEEİM kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesinde yapılan tedavisinin ardından müşahede altına alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

DERE YATAĞINA DÜŞEN ŞAHIS

18.03.2023 tarihinde, saat 02:00 sıralarında, Doğanköy’de sakin Sude GÜLBASTIK (K-19), Doğanköy’de Samaşık Sokak üzerinde yürüyüş yaptığı esnada dengesini kaybetmesi sonucu yaklaşık 12 metre derinliğindeki dere yatağına düşerek yaralanmıştır. Söz konusu şahıs itfaiye ekipleri tarafından düşmüş olduğu yerden çıkarılmasının ardından, ambulans ile kaldırıldığı Girne Dr. Akçiçek Hastanesinde yapılan tedavisini mütakip müşahede altına alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

YANGIN

17.03.2023 tarihinde, saat 15:45 sıralarında, Lefkoşa’da bulunan bir apartmanın çatı sahanlık kısmında henüz tespit edilemeyen sebepten dolayı çıkan yangın sonucu orada muhafaza edilen muhtelif kitap, defter, ayakkabı ve papuçlar tamamen, 3 adet valiz, 1 adet elektrikli süpürge, 2 adet battaniye, 1 adet piknik tüpü ve 1 adet PWC’den imal edilmiş kapı kısmen yanarak zarar görmüştür. Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürülmüş olup, soruşturma devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ