Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC Polis Basın Bülteni’ne göre KKTC’de yaşanan polisiye olaylar…

ANİ VE GAYRİ TABİİ ÖLÜM

14.03.2023 tarihinde saat 02:30 sıralarında, Ercan Hava Limanında, İstanbul-Ercan uçuşu ile seyahat etmekte Nazmıe Amet HASAN (K-81), uçak içerisinde aniden rahatsızlanarak yaşamını yitirmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE TASARRUFU

  1. 13.03.2023 tarihinde, saat 13:00 sıralarında, Gazimağusa’da, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon (Yosun Operasyonu) kapsamında, M.Y.(E-36) kullanımındaki araçta yapılan aramada, yaklaşık 1 kilo 800 gram ağırlığında hintkeneviri (kubar esrar) türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.
  2. 13.03.2023 tarihinde, Lapta’da, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon kapsamında, N.A.(E-38) ve Ş.A.(K-50)’nın tasarruflarında yaklaşık 3 gram 500 miligram ağırlığında metamfetamine türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, içerisinde tütünle karışık sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan sarma sigara ve üzerlerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi ve pipo bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.
  3. 13.03.2023 tarihinde, Gemikonağı’nda, S.B.(K-19)’nin kalmakta olduğu ikametgahta polis tarafından yapılan aramada, yaklaşık 30 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve uyuşturucu madde satışından elde edildiğine inanılan 1300 TL nakit para emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs ve mesele ile bağlantısı olduğu tespit edilen T.R.(E-25) tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

KASTİ HASAR

13.03.2023 tarihinde, 22:30 sıralarında, Dipkarpaz’da, Cemal Okkan sokak üzerinde bulunan bir ikametgahın önünde, park halindeki FT 101 plakalı aracın üzerine meçhul şahıs/lar tarafından muhtemelen yanıcı madde dökülmek suretiyle ateşe verilmiştir. Yangın bölge sakinleri tarafından söndürülmüş olup çıkan yangın sonucu, söz konusu aracın ön kaputu, panjuru, tamponu, sol ön farı, silecekleri ve sol çamurluğu yanarak zarar görürken, çıkan ısıdan dolayı aracın ön camı çatlamıştır.
Yürütülen soruşturma kapsamında, meselede zanlı olarak görülen F.Ç.(E-52) ve E.M.Ç. (E-25) tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

YARALAMA, CİDDİ DARP VE KANUNSUZ BIÇAK TAŞIMAK

13.03.2023 tarihinde, saat 15:00 sıralarında, Boğaziçi’nde, aralarında yaşanan tartışma sonucu N.S.(E-53), tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu bıçak ile Murat ARSLAN (E-54)’ı kulağından yaraladıktan sonra yere düşürüp, yüzüne tekme atmak suretiyle ciddi şekilde darp etmiştir. N.S. tutuklanmış olup soruşturma devam etmektedir.

ARAÇ YANGINI

  1. 13.03.2023 tarihinde, saat 21:00 sıralarında, Taşkent’te, park halinde bulunan NL 221 plakalı aracın muhtemelen motor bölümündeki elektrik aksamlarının kısa devre yapması sonucu bir yangın meydana geldi. Yangın bölge sakinleri tarafından söndürülmüş olup, çıkan yangın sınucu söz konusu aracın sağ ön lambası ile motor bölümündeki plastik aksamları tamamen yanarken, çıkan ısıdan dolayı ön camı patlamış ve ön kaputu da zarar görmüştür. Soruşturma devam etmektedir.
Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ