Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC Polis Basın Bülteni’ne göre KKTC’de yaşanan polisiye olaylar…

EVRAK SAHTELEME VE TEDAVÜLE SÜRMEK

07.03.2023 tarihinde, Lefkoşa’da, H.M.H.A.(E-21)’nın dolandırmak kastı ile 29.183,00 TL meblağlı sahte bir banka dekontu hazırladıktan sonra, söz konusu dekontu kalmakta olduğu otel odasının ücretini ödemek maksadıyla otel görevlisine verip, sahte evrağı tedavüle sürdüğü tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

MÜSTAHDEM TARAFINDAN HIRSIZLIK, EVRAK SAHTELEME VE TEDAVÜLE SÜRMEK

25.01.2023 tarihinde, Gazimağusa’da faaliyet gösteren bir iş yerinde çalışan M.G. (E-36)’nin, iş yeri adına yapmış olduğu bir tamirat işinin ücretini olan 348 ABD doları parayı sigortadan alabilmek maksadıyla, iş yerine ait bir faturayı çalıp sahteledikten sonra, söz konusu sahte faturayı bir sigorta şirketine vermek suretiyle tedavüle sürdüğü tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs benzer suçtan dolayı Gazimağusa Polis Müdürlüğü’nde tutuklu bulunmaktadır. Soruşturma devam etmektedir.

GÜMRÜKSÜZ MAL TASARRUFU

08.03.2023 tarihinde, Lefke’de, S.Ö.(E-26)’nün kalmakta olduğu ikametgahta, polis tarafından yapılan aramada, ithali yasak olan muhtelif markalardaki toplam 17 adet tek kullanımlık elektronik sigarayı, gümrüksüz olarak tasarruf ettiği tespit edilip emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

KAPATMA SAATİNE VE MÜZİK YAYIN İZNİNE UYMAMAK

08 ve 09.03.2023 tarihlerinde, Girne bölgesinde faaliyet gösteren eğlence mekanlarında yapılan kontrol neticesinde, 5 işletmenin kapatma saatine, 3 işletmenin ise müzik yayın iznindeki kurallara uymadığı tespit edilmiştir. Bahse konu iş yeri işletmecileri aleyhinde yasal işlem başlatılmış olup, soruşturma devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ