Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC Polis Basın Bülteni’ne göre KKTC’de yaşanan polisiye olaylar…

ANİ VE GAYRI TABİİ ÖLÜM

20.02.2023 tarihinde, saat 08:00 sıralarında, Kırıkkale’de sakin Ayhan TAŞ (E-57) kalmakta olduğu ikametgah içerisinde aniden rahatsızlanarak yaşamını yitirmiştir. Adı edilenin yapılan otopsisinde ölüm sebebinin “kalp krizi” sonucu olduğu tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

HIRSIZLIK

  1. 14.02.2023 tarihinde, Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir mağazaya müşteri olarak giden K.D.S.’nin (K-30), mağaza içerisinde satışa sunulan toplam 1000 TL değerindeki ayakkabı ve kıyafeti alıp ödeme yapmadan mağaza dışına çıkarmak suretiyle çaldığı tespit edilmiştir. Bahse konu şahsın yapılan ileri sorgulamasında; Şubat 2023 ayı içerisinde, Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir restoranın kasa bölümündeki çekmece içerisinde muhafaza edilen işletmeciye ait bankamatik kartını aldıktan sonra, söz konusu karttan 1695 TL para harcamak suretiyle çaldığı tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.
  2. 15.02.2023 tarihinde, Alsancak’ta faaliyet gösteren bir kumarhane içerisinde, oyun makinelerinin arasında bulunan bir şahsa ait mont ve cebinde muhafaza edilen toplam 1000 ABD doları nakit para çaılnmıştır. Olay polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen ileri soruşturmada, meselede zanlı olarak görülen S.I.(K-56) tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

SAHTEKARLIKLA PARA TEMİNİ

11.02.2023 tarihinde, S.H.(E-38)’nin, Karaoğlanoğlu’nda bulunan bir şahsa ait ikametgahı, yasal yetkisi olmadığı halde mal sahibinden izinsiz olarak aylık 10.000 TL karşılığında bir şahsa kiralamak suretiyle sahtekarlıkla para temin etmiştir. Olay polisin bilgisine gelmesi üzerine bahse konu şahıs tespit edilerek tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ