Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC Polis Basın Bülteni’ne göre KKTC’de yaşanan polisiye olaylar…

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE TASARRUFU

30.01.2023 tarihinde, Girne’de, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından E.K.(E-29)’nin kalmakta olduğu ikametgahta yapılan aramada; satışa hazır vaziyette yaklaşık 20 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve uyuşturucu madde satışından elde edildiğine inanılan toplam 4.500 TL nakit para bulunarak emare alınmıştır.

Yürütülen ileri soruşturmada, mesele ile bağlantısı olduğu tespit edilen S.H.(E-27) ise Girne’de tespit edilerek tasarrufunda yaklaşık 110 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare alınmıştır.

Bahse konu şahıslar ve mesele ile bağlantısı olduğuna inanılan A.U.R.(E-27) tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

EV AÇMA, HIRSIZLIK VE MÜLKE TECAVÜZ (GELİŞME)

18-28 Ocak 2022 tarihleri arasında, Gazimağusa ve Yeniboğaziçi’nde meydana gelen hırsızlık meseleleri ile ilgili zanlı olarak poliste tutuklu bulunan O.T.(E-24), Ö.F.E.(E-23) ve M.Ö.(E-25)’nin yapılan ileri sorgulamalarında; Safaköy’de bulunan John Patrick MURPHY’ye ait ikametgahtan dürbün, mikrodalga fırın, ekmek kızartma makinesi, tost makinası, dizüstü bilgisayar, cep telefonunu ve 450 TL nakit parayı, yine Safaköy’de bulunan Grzegor Marcin KONARSKİ’ye ait ikametgahtan ise televizyon ve mikrodalga fırını da çaldıkları tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

TRAFİK KAZASI

31.01.2023 tarihinde, saat 03:00 sıralarında, Bafra – Çayırova Anayolu’nun 3-4’üncü kilometreleri arasında, Abdullah KETE (E-35), % 169 miligram alkollü içki tesiri altında yönetimindeki HL 073 plakalı araç ile Çayırova istikametine doğru seyrettiği sırada, dikkatsizliği sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek yolun solundan çıkmış ve yol kenarında bulunan palmiye ağacına çarpmıştır.

Kaza sonucu yaralanan araç sürücüsü Abdullah KETE ve araçta yolcu olarak bulunan Fehmi YILMAZ (E-51), kaldırıldıkları Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde yapılan müdahalenin ardından, Abdullah KETE’nin boynunda kırık, Fehmi YILMAZ’ın ise sol kolunda kırık teşhisi nedeniyle müşahede altına alınmışlardır. Soruşturma devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ