Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC Polis Basın Bülteni’ne göre KKTC’de yaşanan polisiye olaylar…

ANİ VE GAYRİ TABİİ ÖLÜM (GELİŞME)

28.01.2023 tarihinde, Akdoğan’da, ikametgahı içerisinde rahatsızlanarak ambulans ile hastaneye kaldırıldığı sırada yaşamının yitiren Birsen ÖZLÜOĞLU (K-87)’nun yapılan otopsisinde, ölüm sebebinin “ağır nefes darlığı (Koah) ve aşırı yaşlılık (Senilte)” sonucu olduğu tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

EV- AMBAR AÇMA, HIRSIZLIK VE MÜLKE TECAVÜZ

18-28 Ocak 2022 tarihleri arasında Gazimağusa ve Yeniboğaziçi’nde meydana gelen hırsızlık meseleleri ile ilgili olarak yürütülen soruşturma kapsamında, meselelerde zanlı olarak görülen O.T.(E-24, Ö.F.E.(E-23) ve M.Ö.(E-25) tutuklanmıştır.
Bahse konu şahısların yapılan ileri sorgulamalarında; Yeniboğaziçi’nde bulunan Mete KÖROĞLU’na ait ikametgah içerisinden; 1 adet televizyon, 1 adet tost makinesi, 1 adet kahve makinesi, 1 adet su ısıtıcısı ve 1 adet ütü, yine Yeniboğaziçi’nde bulunan Ursula ZENNER’e ait ikametgahın avlusu içerisindeki ambardan 1 adet jeneratör, 1 adet odun kesme makinesi ve 1 adet ot kesme makinesi ile Gazimağusa’da Rasoul SANGIAN’a ait olup park halinde bulunan aracı çaldıkları tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

HIRSIZLIK

30.01.2023 tarihinde, saat 02:50 sıralarında, Girne’de faaliyet gösteren bir markete müşteri olarak giden Z.E.G.(E-22) ve M.A.S.H.H.(E-20)’nin, market içerisinde satışa sunulan iki şişe alkollü içkiyi alıp, ödeme yapmadan market dışına çıkarmak suretiyle çaldıkları tespit edilmiştir. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

KANUNSUZ AVLANMA

29.01.2023 tarihinde polis tarafından yapılan rutin avcı kontrolleri sırasında, Ağıllar -Altınova arasında A.B.(E-71) ve S.D.(E-71)’nin 18 numaralı ava kapalı bölge içerisinde ve Bafra’da, B.Ö.(E-33) ve B.E.(E-25)’nin 10 numaralı ava kapalı bölge içerisinde kanunsuz olarak avlandıkları tespit edilmiştir. Bahse konu şahıslar hakkında idari para cezası kesilmiş olup, soruşturma devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ