Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC Polis Basın Bülteni’ne göre KKTC’de yaşanan polisiye olaylar…

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE (KOKAİN VE HİNTKENEVİRİ) TASARRUFU

26.01.2023 tarihinde, Gönyeli’de, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyon(Derin Zula Operasyonu) kapsamında; H.G.S.(E-27)’nin kalmakta olduğu ikametgahta yapılan aramada, yaklaşık 35 gram ağırlığında “Kokain” ve yaklaşık 5 gram ağırlığında “Hintkeneviri” türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeler ile içerlerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan iki adet öğütücü bulunarak emare alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE (HİNTKENEVİRİ) TASARRUFU

26.01.2023 tarihinde, saat 17:00 sıralarında, Girne’de, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından L.O.O.(E-30)’nun kalmakta olduğu ikametgahta yapılan aramada; satışa hazır paketler haline getirilmiş yaklaşık 100 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

DÜKKAN AÇMA, HIRSIZLIK VE KASTİ HASAR

26.01.2023 tarihinde, Lefkoşa’da faaliyet gösteren telefon satış yapan bir mağazanın camı kırılarak içeriye girilmiş ve mağaza içerisinde satışa sunulan toplam 90.000 TL değerindeki 7 adet cep telefonu ile kasa içerisinde muhafaza edilen 200 TL nakit para çalınmıştır. Olay polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen ileri soruşturmada, meselede zanlı olarak görülen B.B., M.S. ve B.D. tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

MÜSTAHDEM TARAFINDAN HIRSIZLIK

2022-25.01.2023 tarihleri arasında, Gönyeli’de faaliyet gösteren bir markette çalışan İ.D.(E-26)’nin, müşterilerin almış olduğu ürünlerin fişlerini iptal ederek, toplamda 140.000 TL parayı tasarrufuna geçirmek suretiyle çaldığı tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

VEKİL TARAFINDAN YAPILAN HIRSIZLIK

20.08.2020 tarihinde, İskele’de, 2016 yılı içerisinde vefat eden bir şahsın varisleri tarafından tereke işlemleri için yetkili vekil tayin edilen F.H.(E-40)’nin, tereke idare memuru tarafından varislere bölüştürmesi için banka hesabına gönderilen 86.227,36 Sterlin parayı varislere vermeyerek tasarrufuna geçirmek suretiyle çaldığı tespit edilmiştir. Olay polisin bilgisine gelmesi üzerine bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

GÜMRÜKSÜZ MAL TASARRUFU

26.01.2023 tarihinde, Lapta’da, yurt dışından getirilen bir konteyner içerisinde, Gümrük ve Rüsumat Dairesi yetkilileri tarafından yapılan kontrolde, ithali yasak toplam 1050 adet elektronik nargile tespit edilmiştir. Yürütülen soruşturma kapsamında meselede zanlı olarak görülen K.T. tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ