Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC Polis Basın Bülteni’ne göre KKTC’de yaşanan polisiye olaylar…

TAAMMÜDEN ADAM ÖLDÜRMEYE TEŞEBBÜS VE AĞIR YARALAMA (GELİŞME)

10.01.2023 tarihinde, Haspolat Belediye Evleri Apartmanlarında, depozito konusunda tartıştıkları Chukwudı olıver NWAUUISI (E-23)’nin yaklaşık 11 metre yükseklikten düşerek ağır şekilde yaralanmasına sebep olan ve aranmakta olan I.E.(E-30) ve A.A.(E-23) tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE (MDMA (EXTASY) VE SENTETİK CANNABİNOİD) TASARRUFU

20.01.2023 tarihinde, saat 23:00 sıralarında, Gazimağusa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucu; S.O.(E-20) üzerinde yapılan aramada toplam 15 adet MDMA (Extacy) türü uyuşturucu madde içerdiğine inanılan haplar ve A.G.(E-40) üzerinde yapılan aramada ise toplam 15 adet MDMA (Extacy) türü uyuşturucu madde içerdiğine inanılan haplar ile yaklaşık 5 gram ağırlığında Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alınmıştır.
Yürütülen soruşturma kapsamında bahse konu şahısların birlikte kalmakta oldukları ikametgahta yapılan aramada ise toplam 63 adet MDMA (extacy) türü uyuşturucu madde içerdiğine inanılan hap daha bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıslar ve mesele ile bağlantısı olduğu tespit edilen V.B.(E-20) tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

HIRSIZLIK ve MÜLKE TECAVÜZ

17-18.01.2023 tarihleri arasında, Alaköy’de faaliyet gösteren bir petrol istasyonuna ait alan içerisinde bulunan toplam değerleri 15.000 TL olan toplam 11 adet akü çalınmıştır. Olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen ileri soruşturmada meselede zanlı olarak görülen A.H.(E-31) ve H.T.(E-31) tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

İŞ KAZASI

20.01.2023 tarihinde, saat 11:00 sıralarında, Karağaç yol kavşağı yakınlarında yapımı devam eden bir inşaatta çalışmakta olan Ahmet İRİ (E-58), iskele üzerinde çalıştığı sırada dengesini kaybetmesi soncu yaklaşık 5 metre yükseklikten düşerek yaralanmıştır. Ahmet İRİ kaldırıldığı Girne Dr. Akçiçek Hastanesinde yapılan müdahalenin ardından Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesine sevk edilerek müşahede altına alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ