Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC Polis Basın Bülteni’ne göre KKTC’de yaşanan polisiye olaylar…

ANİ VE GAYRİ TABİİ ÖLÜM (GELİŞME)

  1. 08.01.2023 tarihinde, Aygün’de kalmakta olduğu ikametgah içerisinde aniden rahatsızlanarak yaşamını yitiren Resul EROL(E-56)’un yapılan otopsisinde, ölüm sebeninin “kalp yetmezliği ve kalp krizi” sonucu olduğu tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.
  2. 09.01.2023 tarihinde, Lefkoşa’da kalmakta olduğu ikametgah içerisinde aniden rahatsızlanarak yaşamını yitiren Shahnawaz Ur REHMAN (E-68)’ın yapılan otopsisinde, ölüm sebeninin “kalp krizi” sonucu olduğu tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE TASARRUFU

  1. 10.01.2023 tarihinde, saat 21:30 sıralarında, Lefkoşa’da, E.S.A.(E-27)’nın kalmakta olduğu otel odasında polis tarafından yapılan aramada, tasarrufunda yaklaşık 4 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.
  2. 10.01.2023 tarihinde, 20:30 sıralarında, Gazimağusa’da, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon kapsamında, H.G.(E-28)’nin üzerinde ve kalmakta olduğu ikametgahta yapılan aramada, yaklaşık 353 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile bir adet öğütücü bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs ve mesele ile bağlantısı olduğuna inanılan U.K.(E-25) tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

SAHTE BANKNOT TASARRUFU, TEDAVÜLE SÜRME SAHTEKARLIKLA PARA VE MAL TEMİNİ (GELİŞME)

Aralık 2022 ayı içerisinde, Girne’de faaliyet gösteren iki ayrı markete müşteri olarak giden C.M.(E-21) ve Ö.Y.(E-20)’nin, tasarruflarında bulundurdukları sahte olduklarını bildikleri 2 adet, 50’lik ABD banknotlardan ve MB 34628689A ile MB 34631363A seri numaralarından oluşan toplam 100 ABD dolarını, yapmış oldukları alışverişlere karşılık verip tedavüle sürerek, muhtelif market ürünlerini sahtekarlıkla temin ettikleri tespit edilmiştir. Bahse konu şahıslar aynı suçtan poliste tutuklu bulunmaktadır. Soruşturma devam etmektedir.

KAYIP ŞAHIS (GELİŞME)

08.01.2023 tarihinden beridir kayıp olduğu bildirilen Hamitköy’de sakin İlhan SOVMUNADOV (E-14) bulunmuştur. Soruşturma devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ