Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC Polis Basın Bültenine göre KKTC’de yaşanan polisiye polaylar…

ANİ VE GAYRİ TABİİ ÖLÜM (GELİŞME)

  1. 05.01.2023 tarihinde, Boltaşlı’da ikametgahı içerisinde aninden rahatsızlanarak yaşamını yitiren Hüseyin MEDA (E-37)’nın yapılan otopsisinde ölüm sebebinin “akciğer enfeksiyonu ve solunum yetmezliği” sonucu olduğu tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.
  2. 04.01.2023 tarihinde, Beyarmudu’nda kalmakta olduğu ikametgah içerisinde aniden rahatsızlanarak Gazimağusa Devlet Hastanesine kaldırıldığı sırada yaşamını yitiren Fatma TEKOK (K-73)’un yapılan otopsisinde ölüm sebebinin “kalp yetmezliği” sonucu olduğu tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.
  3. 05.01.2023 tarihinde, Girne’de kalmakta olduğu ikametgah içerisinde aniden rahatsızlanarak yaşamını yitiren Susan Loraıne SLATER (K-62)’in yapılan otopsisinde ölüm sebebinin “aterosklerotik kalp hastalığı, dissekan aort anevrizma rüptürü, kalp tamponadı ve kalp yetmezliği ” sonucu olduğu tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.
    SAHTE BANKNOT TASARRUFU, TEDAVÜLE SÜRME SAHTEKARLIKLA PARA VE MAL TEMİNİ (GELİŞME)
    21.12.2022 tarihinde, Girne’de faaliyet gösteren bir markete müşteri olarak giden Ö.Y. (E-20)’nin, yapmış olduğu alışverişe karşılık tasarrufunda bulunan sahte olduğunu bildiği 1 adet MB 34631362A seri numaralı 50 ABD Dolarını tedavüle sürüp, 785 TL para üstü alarak sahtekarlıkla para ve mal temin ettiği tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs benzer suçtan poliste tutuklu bulunmaktadır. Soruşturma devam etmektedir.

MÜSTAHDEM TARAFINDAN HIRSIZLIK, SAHTE BELGE DÜZENLEME VE SAHTE BELGEYİ TEDAVÜLE SÜRME

2022 yılı Haziran ayı içerisine, Lefkoşa’da İ.B.(E-26)’nin taşeronluğunu üstlendiği bir şirkete ait araç içerisinde muhafaza edilen çek yaprağını çaldıktan sonra çek yaprağının üzerine 23.000 TL tutarında bir meblağ yazıp çek sahibi adına imza atıp sahteledikten sonra, sahtelemiş olduğu çeki öncesinde inşaat malzemesi satın aldığı bir iş yerine verip tedavüle sürmek sureti ile sahtekarlıkla kredi temin ettiği tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tespit edilerek tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

HIRSIZLIK

  1. 06.01.2023 tarihinde, Demirhan’da faaliyet gösteren bir markete müşteri olarak giden H.K.(E-19)’nin toplam değeri 840.05 TL olan iki adet parfümü alıp ödeme yapmadan market dışına çıkarmak suretiyle çaldığı tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.
  2. 06.01.2023 tarihinde, Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir markete müşteri olarak giden N.K.K.(E-22)’nin işletme içerisinde satışa sunulan toplam değerleri 742,45 TL olan, 2 şişe viski, 5 adet bira, 1 paket sigara ve gıda maddelerini alıp ödeme yapmadan market dışına çıkarmak suretiyle çaldığı tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.
Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ